Poplatok za kontrolnú prehliadku u zubára

Bola som u zubára a dala som si spraviť povinnú prehliadku môjho chrupu raz do roka kôli poisťovni, zubár si zapýtal 200 Sk za registráciu, aby papiere mohol poslať poisťovni. Chcela by som sa spýtať, že prečo zubár odomňa žiadal za registráciu peniaze, alebo možno sa spýtam lepšie - dostávajú zubári od mojej poisťovne mesačne nejaké peniaze tak, ako je to u praktických lekárov. Zdalo sa mi to úbohé, že tam prídem raz do roka, mám zdravý chrup, on za mňa inkasuje od poisťovne a ešte si aj zapýta 200 korún.

V prvom rade je otázka, či to bol súkromný lekár, alebo to bol zubár, ktorý má podpísané zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Pokiaľ viem, tak nikde nie je napísané, že súkromný lekár za túto preventívnu prehliadku nemôže účtovať nejakú sumu. Nechcem si toho zubára zastávať, ale predsa Vám dal bloček - daňový doklad na ktorom bolo napísané, za čo ste zaplatili. Asi by bolo vhodnejšie sa ho osobne spýtať, že za čo Vám to vlastne dal zaplatiť.

Preventívna prehliadka poistenca od osemnásť rokov veku raz za rok u zubného lekára a dva krát za rok do 18 rokov sa nespoplatňuje. Majú to tu na zzz.sk v menu Poplatky.

Syn (ma 17 rokov) absolvoval preventívnu prehliadku u zubného lekára v júli 2005. Ďalšiu (bezplatnú) môže absolvovať až po 6 mesiacoch (to už bude január 2006). Bude mať nárok na príspevok zdravotnej poisťovne v roku 2006, ak absolvoval v roku 2005 iba jednu preventívnu prehliadku ? Zubný lekár tvrdí že nie.

Stomatologovia nedostavaju za pacienta fixnu mesacnu platbu ako je to
u vseobecnych, detskych lekarov a u gynekologov.
Stomatolog ma platbu iba za vykon, ktory urobi.

Rada by som sa opytala, sestra bola na preventivnej prehliadke u zubara.Poslal ju gynekolog,je tehotna.Myslela si,ze nebude nic platit.Nic ju nebolelo.Zubarka jej zacala prerabat nejaky zub,ze nic to nie je,ale ze jej ho prerobi.Nakoniec si od nej popytala vyse 400 sk.Potvrdenie jej dala.Kamaratka nam vsak spominala,ze ona, ked bola tehotna,tiez jej zubar nieco robil a neplatila nic.Ma tehotna narok na bezplatne vysetrenie,alebo si to myslime len my?

Bola som u zubárky a robila mi len obycajnu ciernu blombu a zapytala si 150 korun a vobec mi nevrtala a nerobila ine vysetrenia. Za to manzelovi daval iny zubar dve vlozky do zubu a platil len 100 korun za iniekciu. Ako je to presne za poplatky u zubarov za coi musima zaco nemusim platit?

Zdravím, som Jozef a chcem sa spýtať na takúto situáciu.Vybral som sa k zubárovi na preventívnu prehliadku tak, ako to robím každý rok. Vždy táto prehliadka prebiehala v poriadku, ale asi pred týždňom som bol na tohtoročnej a zostal som prinajmenšom zhrozený a prekvapený, keď mi “pán doktor” NEVYKONAL prehliadku, pretože mu vadila deravá stolička, ktorá je už deravá asi 10 rokov a doteraz mu nevadila a pritom mňa vôbec nebolí a vraj ju musím vytiahnúť, ak chcem nejakú prehliadku.Ešte som podpisoval nejaké prehlásenie, že som bol poučený o tejto situácii.Povedzte mi ,je to normálne? Čo, ak sa mi začnú kazit ďalšie z 31 zubov, to mám ísť k nemu, ak už bude neskoro a moja bolesť ho prinúti konať?! To nemôže vykonať prehliadku aj napriek tomu, že mám tam deravú stoličku, čo ma vôbec nebolí?

bola som so sestrou u zubara. kedze sa doposial sestra bala ist ku zubarovy, dalo by sa povedat, ze z toho mala panicky strach, nevedeli sme ju doposial prehovorit a dostat k zubarke. mozno to bolo zapricinene aj tym, ze v detstve nemala dobre skusenosti. teraz to vsak vyvrcholilo a opuchlo jej to tak, ze si konecne dala povedat. navstivili sme zubara a kedze to bol akutny pripad, mysleli sme ze za osetrenie sa nebude platit, ved 2 krat do roka, to je zadarmo, no zubarka vypytala za vytrhnutie zuba 300sk. mala pravo pytat si tolko penyzi za jeden zub???

Zubni lekari na rozdiel od vseobecnych, gynekologov a detskych lekarov nedostavaju ziaden mesacny pausal - tzv. kapitaciu z poistovni. Dostanu len za urobene vykony. Stazujeme sa za sumy, ktore u nich platime- zvykajme si vsak na to, ze aj tu budu daleko vyssie poplatky - vzhladom na hroziaci nedostatok zubarov u nas. A este k cene - treba ist na osetrenie do zahranicia a hned budeme spokojni s tym, co tu zatial platime.

Tehotná žena má nárok akurát na jednu bezplatnú prehliadku navyše, avšak všetky úkony u zubára si platí tak, ako ostatní.

Neviete prosím Vas kolko ma vyjde jedna čierna blomba ked nemam preventivnu priehliadku .prosim poradte mi?

Je to hamba,že táto naša spoločnosť sa chová ako vyspelá západná.Všetko je v prijme nižších príjmových skupín.Hamba za také dôchodky, ktoré dostávame za celoživotnú prácu.Závidím dôchodcom v Nemecku,Rakúsku, dokonca i v Česku.Porovnávajme všetko s prijmom v iných štátoch na západnej strane Európy.V prípade primeraných príjmov by sa celá nízkopríjmová spoločnosť pozerala na rôzne poplatky ináč.Želám nenásytným lekárom zlý zdravotný stav, pri ktorom by im nepomohli známi ani peniaze.Nas zdravie lekárske hyeny.

Chcel by som sa opýtať nejakej kompetentnej osoby či je to s platbou v poriadku.Bol som na ošetrení u súkromnej stomatologičky,kde si za ošetrenie ako je vyliečenie + čapik +biela blomba zapýtala sumu 3200sk.Nie je to veľa?Na bločkoch ,ktoré dáva podpisovať má už predtlačené,že pacient súhlasí s výškou úhrady.A ešte taka otázka ,kolko ma vlastne vyšiel ten zub nakoľko si to pani doktorka ešte vyfakturuje od poisťovne kde ja odvádzam poplatky.Nedochadza tu k duplicídnej platbe,alebo mám narok svoje peniaze pýtat späť od poisťovne?

Pre Janu:Ano budeme spokojny ,ale najmä vtedy ked aj naše platy budu take ako maju oni.Skus zo 7500sk priemerny plat normalneho človeka dať za oštrenie zuba 2500sk alebo aj viac.Tosi rovno môžeme kúpiť zuby z kolotoča.

Stomatolog nemoze urobit dalsiu preventivnu prehliadku pokial nie su opravene vsetky zuby z predchadzajucej prehliadky.Predtym to tak nebolo, az novy zakon o preventivnych prehlliadkach o tom pojednava.

Kazdy stomatolog ma vlastny cennik výkonov, kde sa ceny menia podla velkosti a rozsahu plomby.Treba sa informovat priamo v ambulancii.Jedno je vsak iste- výkon bude na priamu platbu bez uhrady poistovne.

Kazdy stomatolog ma vlastny cennik výkonov, kde sa ceny menia podla velkosti a rozsahu plomby.Treba sa informovat priamo v ambulancii.Jedno je vsak iste- výkon bude na priamu platbu bez uhrady poistovne.

Ze 100sk?Ja som bola na prehliadke kde nasiel kaz, tak ho spravil a zaplatila som 565SK…tak to je aky lacny zubar, to chcem aj ja

Prisťahoval som sa do okresu Senica a potrebujem ísť na kontrolnú prehliadku u zubára.Poradí mi niekto zubára ktorý ma vezme do evidencie a spraví mi kontrolnú prehliadku.Už 9 mesiacov hľadám zubára a všade majú preplnené.