Poplatok za kontrolnú prehliadku u zubára

Poplatok za preventívnu (nie kontrolnú) prehliadku u lekára poistenec zo zákobna neplatí. Úhradu platí priamo poisťovňa. Každá ZP sa predbieha v benefitoch úhrady stomatológom za preventívnu prehliadku. Pri preventívnej prehliadke nie sú osobitne náročné náklady. Tie sú započítané v cene bodu zdravotného výkonu. S takým stomatológom, ktorý by odomňa ťahal peniaze popri platbe ZP by som nechcel mať nič. mal by som obavy aj o svoj chrup.

Prosím o radu.Teraz som obj.dosp. syna na opravu zubov, ktorý bol aj v roku 2005 aj 2006 na prev.prehliadke. Aj v r. 2005 mu zistili kazy, ktoré si on zo strachu nedal opraviť ani v r.2006,ale teda prev.prehliadku mu napriek tomu urobili. Dnes mi hovorili,že mu môžu urobiť len opravu kazu,s čiastočnou úhradou poisťovne,ktorý bol zistený v r.2006.Ostatné si musí údajne zaplatiť celé bez spoluúčasti poisťovne. Ako to teda je? alebo má zmeniť lekára? Ďakujem

Prosím o radu.Teraz som obj.dosp. syna na opravu zubov, ktorý bol aj v roku 2005 aj 2006 na prev.prehliadke. Aj v r. 2005 mu zistili kazy, ktoré si on zo strachu nedal opraviť ani v r.2006,ale teda prev.prehliadku mu napriek tomu urobili. Dnes mi hovorili,že mu môžu urobiť len opravu kazu,s čiastočnou úhradou poisťovne,ktorý bol zistený v r.2006.Ostatné si musí údajne zaplatiť celé bez spoluúčasti poisťovne. Ako to teda je? alebo má zmeniť lekára? Ďakujem

chcela by som sa spytat ze ak som v roku 2005 nebola na preventivnej prehliadke ci mi pistovna bude preplacat osetrienie

z vlastnej skusenosti viem,ze si kazde osetrenie musis hradit sama,Najsamprv sa objednaj na preventivnu prehliadku-aj tu asi budes hradit ked si nebola 2-roky.A az po preventivke chod s problemom ak ho mas!Zubary su dnes DRAHY SPAS!!!

Mala pýtať viac

Chcel by som sa opýtať kompetentnú osobu, ako je to splatením vstupnej prehliadky, keď mám od predošlého lekára komplet zdravotnú kartu aj so snímkami.
Ďalej, je možnosť žiadať hociktorého lekára, i súkromníka, ktorý by ma event. aj vzal na ošetrenie zubov, konzultáciu s predbežne cca určenou cenou, čo by to stálo. v jednom cenníku stojí takýto rozhovor za každých prvých 30 minut 460.- /štyristošesdesiat/ korún. A pritom sa len /ak/ pozrie zrkadielkom do pusy.A, ja sprostý, učil som sa za ekonóma. Žiaľ, ale i zubára nutne potrebujem, aby som nevypadal odstrašujúco. Niektoré iné choroby sa dajú liečiť alternatívnym spôsobom, ale zuby nie. Náhradné protézy by sa už mohli predávať aj v bižutérii.

V zmysle zákona 577/2004, v znení neskorších predpisov, s účinnosťou od 1. 9. 2006
Všeobecnému lekárovi pre deti a dorast, všeobecnému lekárovi pre
dospelých, gynekológovi, stomatológovi, ak má zmluvu so zdravotnou
poisťovňou, náklady za vstupnú prehliadku poistenca (t. j. za
založenie zdravotnej karty) uhrádza zdravotná poisťovňa. Lekár nemá
právo požadovať za tento výkon úhradu od poistenca. Takisto nemá
právo spoplatňovať vedenie zdravotnej karty. Pri úhrade zdravotnej
starostlivosti na základe verejného zdravotného poistenia je teda
nevyhnutné, aby poskytovaná starostlivosť bola realizovaná v zmluvnom
zdravotníckom zariadení.

Ale prečo o tom neinformujú verejné zdrav. poisťovne a Udzs SR, pritom to vysvetlú tak ako by tento zákon /577/2004 a s doplnkami od 1.9.2006/ neplatil. Mnohí zubní zo zmluvami /súkromní bez zmlúv s poisťovňami môžu/pýtajú cca 800,- až 1200,- Sk.
A tuná na tieto otázky ani neodpovedajú. Veď načo. Pacient si povie svoje, akoby do bútľavej vŕby. A - hotovo.

Ano mala právo si pýtať od pacienta,pretože poisťovna platí už viac ako 10 rokov to isté za vytrhnutie zuba.Porozmýšľaj,od tej doby o koľko išli ceny vo všetkom hore,/najomne ,materiál atď/

Nemohol Ti urobiť prehliadku,lebo poisťovňa by ju aj tak nebrala do úvahy,lebo si nemal ošetrený ten deravý zub.Len deravá stolička Ti môže urobiť veľmi veľa problémov,takže by si mohol byť zodpovednejší a daj si to ošetriť!

Každý zubár je považovaný štátom za podnikateľa,ale zároveˇn limitovaný poisťovňami.Každý má svoj cennik,/ako v obchode,čo vyplýva tiež zo zákona/Od tohoto cenníka sa odráta úhrada poisťovne .Cenník je v každej ambulancii iný,lebo aj vybavenie a uroveň ambulancií je rôzna.Nato máme ústa,aby sme sa pýtali.Netreba sa hanbiť a treba sa pred ošetrením na všetko opýtať zubára ,ku ktorému chodíš!

Nie ,nemá tehotná nárok bezplatne.Kamarátke mohol robiť zubár zadarmo,ale asi to bolo akútne ošetrenie,teda vložka do zuba,čo je zatiaľ na poisťovňu.

Ja som sa prestahovala do ineho okresu a podpisala zmluvu so zubarkou,ktoru som si vybrala.Niekolko krat, ked som k nej prisla tam nebola a jej pacientov, cize aj mna, bral jej otec, tiez zubar, s ktorym nemam podpisanu zmluvu. Kedze som bola tehotna a boli mi na prehliadke zistene kazy, ktore som si musela dat opravit, nemohla som sa uz otocit a odist hladat ineho zubara, lebo vsade maju plno, aj u svojho som cakala 4 mesiace na poradovnik a nemusela by som uspiet. Zuby som chcela mat zdrave a tak som ich dala opravit tymto zubarom. Ma pravo osetrovat zuby iny zubar, ci uz je to jej rodina, alebo nie, ak ona nechodi kazdy den do roboty? Ked som s nou spisovala zmluvu,netusila som,ze ona kazdy den nerobi.Bola som v okrese nova a ani vo sne mi nenapadlo,ze by sa striedala s otcom.Je to normalne?Lebo u gynekologa som na tom rovnako.Moj gynekolog odisiel z mesta ordinovat inde a jednoducho vsetkych pacientov presunul cudziemu doktorovi.Prisla som na vysetrenie,sestra bola ta ista a v ordinacii ma cakal cudzy lekar.Myslim ze toto nie je fer.Aby niekomu nasilu vnutili lekara,lebo povodny odisiel.Clovek sedi hodiny v cakarni a nakoniec sa dozvie,ze jeho lekar tam uz nepracuje.Otocit sa a ist si hladat ineho,ked mate zrovna zdravotny problem?Je to s prepacenim svinstvo.

Predvlani som zabudla ísť na preventívku a vlani mi vypadla blomba, tak ma to stálo 400 Sk. Závisí od zubára ako si účtuje. Moja doktorka je aj dobrá, aj má primerané ceny.
Vraj je na Slovensko zo západných krajín zdravotná turistika do kúpeľov, kde si nechávajú spraviť zuby i rôzne drobné operácie, alebo sa to oplatí (pri ich platoch)

Zdravim.Chcel by som sa soytata na zubbarske poplatky… mam sukromnu zubarku a je docela draha, poistovna mi nic nepreplaca, lebo nema zmluvu s VZP v ktorej som. Ide o to, ci musim 2x platit za 1 zub, ked mi ho spravi a ja zan zaplatim a hned na to ma zacne znova boliet a musi mi ho znova prerabat. Ako je to v tomto pripade? ma pravo si vypytat odomna viackrat rovnaky poplatok za ten isty zub?

tak na tento podnet by som si dovolila reagovat, lebo dnes som bola u noveho stomatologa a len za zalozenie novej karty som zaplatila cca 400 sk a to nehovorim o obycajnej plombe ktora ma stala 17€ a chirurgicke odstranenie osmicky 100€, bola som zdesena ale samozrejme som nic nepovedala lebo sa do toho nerozumiem, ale pripada mi to uplne nenormalne zaplatit take prachy za obycajnu starotlivost o zuby, ziaden nadstandart ked je zmluvnym lekarom mojej poistovne. nie je to nejako zakonom osetrene ako by som sa mohla stazovat?

Odkiaľ si nie náhodou z NZ.Nejak máš známy príbeh,či sa len podobá na tunajší príbeh u gynekologa?

no ja som platila u zubára za 1 zub okolo 3000sk to je už normálne, ked nemáš peniaze nemôžeš byť chorý čiže v mojom prípade si nemôžem dať spraviť zuby za také drahé peniaze bohužiaľ asi umrem od bolesti

ahoj chcela by som poradit chodim s detmi na preventivnu dvakrat do roka zakazdym platim 5 euro a ked im mala urobi tri zuby tak si zapytala 60euro zaplatit je moc penazi poradte mi ake su vlastne zakony tykajuce sa deti do 15 rokov