Poplatok za kontrolnú prehliadku u zubára

Dobry den. Mam jeden problem. Na preventivnej prehliadke u stomatologa som bola naposledy v roku 2005. Teraz som objednana este do konca roka 2009 na preventivnu prehliadku k inemu stomatologovi a zaujima ma, kolko euro sa uhradza za jednotlive vykony u stomatologa, nakolko som posledne 4 roky nebola osetrena v ambulancii. Velmi pekne dakujem za odpoved.

Dobrý deň p. Lucia, reagujem na váš príspevok, lebo tiež som mala podobný “problémm”. Dnes som bola u zubára, vytrhol mi 2 zuby a pýtal 46,-€. Tiež ma teda zaujíma, ako je to s tými cenami, kde sa to dá zistiť - keď mi je trápne opýtať sa toho zubára. Vďaka za odpoveď. Alena

A prečo Ti je to trápne? Treba sa pýtať tam, tu na fóre Ti nikto nepovie, za čo si platila. V obchode, keď Ti zle vydajú, reklamuješ, tak aj tu treba sa pýtať.

Ja som minule zaplatila za trapnu instruktaz zubnej hygieny 10 eur, co trvalo asi tak 2 minuty a bola som spokojna. Preto idem studovat Stomatologiu. Zubarov je nedostatok, na jedneho pripada vyse 3000 pacientov, takze o pracu sa nebojim. Este vystudovat, drzte palce.

Tak ja u zubného technika pri kazdej kontrolnej prehliadke - kazdy mesiac platim 20€ a uz mi to poriadne lezie na nervy, neviem co mam robit, ci mu mam volaco povedat alebo co.

Vela stastia v studiu! A hlavne pevne nervy. K poplatkom - ak stomatolog nespolupracuje s poistovnou, platis celu sumu. Sumu za vykon si stanovi kazdy lekar sam a inu, zalezi asi podla vybavenia ambulancie, co vsetko ma (RTG, mikroskop, mozno laser, ale nakoniec aj zakladne vybavenie je drahe) a to sa premietne aj do ceny. To, ze platis 2x alebo aj viackrat za osetrenie toho isteho zuba je normalne. Ak mas hlboky kaz, je dost pravdepodobne, ze to zasiahlo aj dren, ale nevytiahne ti hned nerv, nie? Bude sa ho snazit zachranit, ale niekedy sa neda nic urobit a nie je to chyba lekara. Vypln / plombu mozes reklamovat, ak vypadla, ulomilo sa z nej, biela hned zmenila farbu.

Pred mesiacom som zaplatil za preventivnu prehliadku 22 EUR a potom za obycajnu plombu 42 EUR, ked som sa opytal zubarky, preco tak vela, podrazdene mi povedala, ze preventivka je platna aj na rok 2011. Nechapem to, je zmluvna so vseobec. poist., teda mojou, k tomu s.r.o. Je to normalne, aby som zaplatil 64 EUR za plombu?

Poctivo som si prečítala vaše príspevky boli zaujímavé. Ale ja by som bola ochotná dať neviem aj akú sumu za zubára, len aby ma to nebolelo a aby bola zubárka milá a pochopila môj strašný strach.

Ak si v minulom roku nebol u z. lekara, toho roku mas osetrenie na priamu platbu. Preventivka ti plati az na buduci rok, cize v roku 2012 ide osetrenie so spoluucastou poistovne.

Za to sa už neplatí, je to reklamácia. A treba sa ozvať. Mne sa to tiež stalo, že mi účtoval za reklamovaný zub a po upozornení som nič neplatila.

Prosím Vás a platí to aj v roku 2012?

Mozno sa to zda vela a nabada to hned ist studovat, tak Vam zelam vela zdaru a pak v poslednych rocnikoch chcem pocut, ci este stale sa vam 10 eur na instruktaz bude zdat vela, to co si zazije pocas studia, to vam pacienti nazaplatia ani za 10 rokov, ak vobec dostudujete, tak drzim palce! Ja som 5-tacka.

Ak Vám nevadí platiť za nadštandard, skúste zubára, ktorý ošetrenie vykoná s tzv. premedikáciou (pred ošetrením Vám podá “oblbovák”, budete pri vedomí, ale nemala by ste sa báť, malo by Vám to byť jedno :slight_smile: ) alebo skúste ošetrenie v celkovej anestézii. V Bratislave to ponúkajú viacerí zubári, neviem ako v iných mestách.

Chcem sa opýtať, či si môže gynekologický lekár účtovať
päť eur za každú návštevu pacientky v poradni a zdôvodní to tým, že ju objednal na presne určený termín.
V minulosti som sa stretla vždy práveže s opačným prípadom, keď som nebola objednaná a dožadovala som sa prednostného vyšetrenia bez predchádzajúceho objednania. V tedy som musela platiť, ale nikdy nie, keď som bola objednaná,