Posudková komisia - invalidný dôchodok

Dobry den, dnes som bola na posudkovej komisii, mam od narodenia vrodenu luxaciu, koksatrtroza III. stupna, hrozne bolesti a ciastocny inval. dochodok mi nepriznali. Povedali, ze az po operacii. Preco? Co robit?

Pani MUDr. mám vrodenú zrakovú vadu - jemná diskrétna nukleárna a perinukl. katarakta. Korekcia pravého oka je 5 / 15 a ľavého oka 5 / 75. Myslíte, že mám nárok na inval. dôchodok. Mám náročnú prácu s PC. ďakujem. Jana.

Na Slovensku som 50% invalidný dôchodca. V Čechách som uznaný na 30% a nedostávam žiadný peňažný príspevok. Toho času som na PN no z Českej strany nedostávam zase žiadny peňažny príspevok, hoci nemám ani sociálne minimum. Prosím Vás o radu, čo mám v danej situácii robiť.

Dobry den, chcem sa opytat, pred rokom mi bol priznany ID 50 percent na stredne tazku astmu (ta je v tabulkach ohodnotena od 30-50 percent). Od septembra 2011 uz mi diagnostikovali tazku astmu (od 60 percent). Mala som v januari posudkovu kontrolu, kde mali vsetky moje predchadzajuce vysetrenia k dispozicii. Ale opat mi dali 50 percent. Je mozne, ze posudkova komisia nepostupuje podla tabuliek, podla ktorych sa maju riadit? Chystam sa odvolat, ale zaujimalo by ma, podla coho posudkovy lekari vobec hodnotia zdrav. stav. Dakujem.

Bola som pred posudkovou komisiou vo veci priznania inv. dochodku. Mam problemy s chrbticou, osteoporozu, robili mi aj redresiu obidvoch ramien a taktiez nemozem otocit sa do prava, huci mi v uchu, lekarka mi povedala, ze mi to tlaci z krcnej chrbtice a preto aj obcas slabsie pocujem. Dali mi na to vsetko 30 bodov. Posudkovy lekar mi povedal, ze na 1 rameno sa pocita 25 bodov, ja som mala robenu redresiu na obidve ramena. Postupoval spravne?

Aj ja mam stredne tazku astmu a dali len 40%. A to mam k tomu jeste obstrukciu pluc a celorocnu alergicku nadchu. Co vsetko ste predlozili este, ked Va priznali tych 50%? Mam aj problemy s klbami a chrbticou.

Ani ja nechápem. Mám presne to isté, úraz na krčnej chrbtici, zmeny na 4 či 6 stavcoch, osteroporóza, spondylóza, koksatróza, ruka a rameno mi trpne, zároveň mám bolesti a dali mi len 10 bodov, že RTG nález sa neposudzuje! Neurológ ma posiela na operáciu… 25bodov som dostal na krvný tlak zo zmenami na očnom pozadí. Pekne ďakujem… RTG sa dokázalo iba to že nesimulujem a to nestačí.

Ja som vo vozíku, chôdza nemožná už 4 roky a plný id zmenili na polovičný, s tým, že som zdravá. Tak isto nemám nárok na príspevky z úradu práce. Nech mi to niekto vysvetlí!

Dobrý večer chcem sa opýtať či pri diagnozach :
-STP operácia meningeomu cerebri femor 1. sin
-koren sy S1 recid. rezid. 1. dx s ťažkou poruchou statodynamiky
-sacrum arcuatum
-coccygodynia
-migrenozna cefalea
-neurogenna tetania
-spondyloartosis cerv.
-polytopný chron. recid. VAS poruchou statodynamiky osoveho aparátu
-chondrosis C3-7
-M. hypetronicus II / WHO / kolís. hodnoty TK
-Stp FP v min, paroxyz sin. tachykardii, KES dysrytmia
-Stp. TE, APE, VCHE, LSK preliathiazu
-PHS 1. dx petmagna
-depresívna porucha, epizoda ťažkej depresie
-astma bronchiale v liečbe
-porucha imunity humoráolnej v triede IgA
-chronická gastritída
Chcela by som sa opýtať na kolko percent su tieto diagnozy a či mám narok. Podávam si druhý raz žiadosť lebo mi v juny uznali len 30percent… dakujem za vyjadrenie sa… som už 8 mesiac na PN

Dobry den. Ja sa chcem opytat ci mam narok na invalidny dvochodok, uz bude rok, ze som vypisana na tieto diagnozi, M058, F41. 2 amam 53 rokov. A na kolko percent. Vopred DAKUJEM za inf.

Môžem požiadať o invalidný dôchodok, ak sa 12 rokov liečim na stredne ťažkú depresiu spojenú s panickou poruchou ak som nemaródila … som živnostníčka a samo-živiteľka a z maródky by som nevyžila, tak keď mi bolo veľmi zle pomáhala mi v práci - obchode mama, mám šancu dostať aspoň čiastočný invalidný dôchodok? Ďakujem za odpoveď.

Mam arteroznu hypertenziu, dlhodobo min. registrovanu uz cca 5. r. a teraz po mozgovej mrtvicke s ciastocnym ochrnutim nohy. znizena gestikulacia a motorika. Ake bude hodnotenie komisie, vie niekto?

Dobrý deň, aj ja mám astmu a ako ste postupovali pri ID?
Komentovali ste to najskôr z alergológom alebo obv. lekárom. Ďakujem.

Dobrý deň, ja by som sa chcel spýtať jednu vec. O dva týždne idem na kontrolnú prehliadku po dvoch rokoch pred posudkovu. Chcel by som vedieť, že koľko percent je za diagnózu f10. 7-poruchy psychiky a správania zapríčinené úžitok alkoholu, sociálna a neskoro nastupujúca psychoticka porucha, a f32. 2-ťažká hlboká depresia bez psychotickych porúch, dakujem

Autor: jozef: 29. 4. 2014 som bol predvolany na posutkovu: Na posudenie invalidneho, lebo doteraz som posudeny, len na 55% a pritom mám tri diagnozi : Maju mí operovat miecu, operovat srdce a operovat cele prave koleno klb aj puzdro : a pritom ma posudili len na pedesiatpet percent a že môžem ist pracovat. tak mi pevedala pani. Hargašova: posutkova : A ešte mi povedala že však mi na urade prace pracu najdu. Ako vidiet že ti ťudia na ich miestach vôbec nezažili čo jeto prapustenie z prace. : Ved že pravda že žiju z našich dani: A tak som dal odvolanie a znova mi pán posutkovi povedal to iste čo ta pani : A tak to išlo na súd a sud im nariadil aby brali do uvahy všetky diagnozi a aby ma tak aj posudili. A tak som bol 29. 4. 2014 znova predvolany a tam se kemne posutkovi choval ako nejakemu odpadlikovi. Lebo bola predemnou uneho pani podepierajuc se o francuskych paliciach a vyšla od neho plačuci. A tak som tam vošiel ja a ta arogancia proti mne to se neda opisat. len se tvaril ako že mne vidi poprve. jeho moje diagnozi nezaumali on se ani nesnažil to čitat. a ked som se ho spital či ma ohodnoti tak mi povedal že on ma posudzovat nebude, že som to nemal davat na súd a že nech ma posudi súd. Potom som sa spital že žčoho mám žit tak mi povedal, že jeho to nezajima a tak som odešiel von. Lebo semnou lomcovala zlost a tlak mi stlačal srdce, že som si musel vonku striekat nitrogricelin. A tak to mám ľudiže na spravnich miestach. Ale keby se jednalo o jeho rodinu tak všetky prostrietky použije len aby mali žčoho žit. Dobre sa im žije znašich dani. : Jozef: Ja bych navrhoval aby posudzovala obvodna z posutkovov čo chodi k obvodnej lekarke ved oni su vostiku stim pacientom. a nie nejaky šibrikan čo jakživ nevidel pacienta. to ako kebych išiel posudzovat ako je chora pani ministerka. ved jeto proti logike. :

Ty si si prepil zdravie a ešte berieš invalidný dôchodok z našich daní? Mal by si si platiť sám celú liečbu a lízať labu.

Presne tak!

Tak je to keď sme chceli demokraciu a teraz sa nevieme ozvať, na komunistov sme nadavali

Ako postupovat ak si chcem podat žiadost o invalidný. Mam najskôr zájst na socialku alebo mam oznamit obvodakovi čo chcem urobit? dik.

Marodku neprerušovať! to by bola velka chyba