Posudková komisia - invalidný dôchodok

DOBRY VECER REAGUJEM NA VAS PRISPEVOK TAK ISTO SOM NA ID. OD ROKU2008 NAKOLKO SOM UZNANA U NAS NA 60% V CECHACH MA UZNALI NA 30% A NEPOBERAM Z CIECH ZIADNY PRISPEVOK A U NAS POBERAM 55EUR DOCHODKU S TYM ZE Z CIECH MI MAL IST HLAVNY DOCHODOK JA SOM BOLA AJ NA SUDE V BRNE A NIC SA NEZMENILO A Z COHO MA CLOVEK ZIT LEN NA LIEKY KTORE MUSIM BRAT JE MALO 55EUR KTORE BERIEM DNES NIET SPRAVODLIVOSTI AKO KEBY SME MI MOHLI ZA TO ZE SA NASE STATY ROZDELILI CESI MAJU INE KRITERIA NA POSUDENIE ZDRAVOT. STAVU A U NAS INE TIEZ BY SOM PROSILA O RADU NA KOHO SA OBRATIT V DANEJ SITUACII.

Marodujem s krcnou chrbticou, mam osteoporozu, osteochondrozy. bolesti ramena mozem na to marodovat

Väčšina operácií chrbtice / najviac však drieková / končí na invalidnom lebo je to velké obmedzenie a chrbticu ako takú v zamestnaní potrebuje každy z nás. ale len málokto si to vie vybavit, bud je to preto že sa nechce zo štátom tahat za nos alebo pre iné dôvody… niekto skončí po op. na vozíčku a niekto zasa je v pohode. nie je operácia ako operácia, niektorá skončí lepšie, zákrok sa podarí a niekomu len uškodia. Ale ako sa majú cítit ludia ktorí sú naozaj velmi zle a problémy pretrvávajú a niekedy sa mi zdá ze ani lekári im neveria a posudkový už tobôž NIE. Nemajú z čoho žit a nikoho to nezaujíma, ved posudkový majú svoje platy a majú teplé miestečko. Ved čím menej invalidov, tým lepšie platené. Niekedy sa mi zdá ako keby to išlo z ich platu. ved všetci normálny ludia čo si odrobili svoje roky a platili do soc. systému a takto zle dopadnú tak majú nárok na to aby ich štát aj podporil! a nie presne opačne, čím viac robíš h… o dostaneš! Je potrebné aby tento sorumpovaný štát týchto ludí trošku podporil, či už vládzu na seba robit alebo sú na tom horšie. Odvody platíme všetci bez výnimky!

To fakt prepil si zdravie a ešte to sem dá to je sila treba Vám zobrať a nie dať !

Moji mily. Je vam skoro škoda namahy o invalidny dochodok za súčasnej vlády, korupcie jak v zdravotnictve, socialnej piisťovne, policie a v súdnictve. Pokiaľ idete k LPK, nieste sympaticky lekárke vykonavajuca, LPK a nepridete tam s tučnou obalkou, na všetko za udnite. Aj keby ste hlavu maly pod pazuchov. Ja od roku 2008 mám podanu žiadosť a dodnes nieje ukončená. Diagnoza: Chronicky VAS polytopný s max. V CaLS chrbtici, Cervikobrachialny sybdrom vertebrogenny CB a LS chrbtici dľa RTG, Multietažové prodruzie diskov C / 4 až C6 / 7, Poruchy statodynamiky celej chrbtice, Chronicka gastritída, HP pozit-eradikačná th, Ulceroidná lézia repylorického antra žaludka MK, Nephrolithiasis l. sin Stp. Opakovaných renálnych kolikach. Stp. ESWL 1. sin-BHP, Stp. TE a APE, Osteochondroza C5-7, spondylotické zme, y v LS chrbtici. Diabetes mellitus 2 typ, algická forma, Monoklonálna gamapathia, Extirpacia útvaru lymfón pod pravou lopatkou. Ulceroidná lezia MK dispenzacia na onkologické pracovisko. Fragmenty dermy a tukové tkanivo, Catarakta senilis comp o. u. po operacii 3. 11 a 10. 11. 2014 dalšia ma čaká. Ešte že žijem. Žijem z davky v hmotnej nudze vo výške 62, 50€ mesáčne a štát a nikoho nezaujima, že mám odpracované 39 rokov a 262 dni. Tak sa žije na Slovensku medzi zlodejami a skorumpovanými uradnikmi, jak v sociálnej poisťovni, tak na súdoch, pomicia aj vláde.

Plne s vami súhlasím sú to darmožráči ktorí neposudzujú invaliditu ale presnečne opak kolko môžte ešte odrobit a odviest štátu! pre nich sme všetci zdraví len tí čo donesú obáločky sú na tom lepšie. človek sa tam musí doplazit a aj tak nie ste dostatočne invalidný lebo ste sa tam doplazil po svojich tak možte aj robit! NA SLOVENSKU TO JE BOHU ZIAL TAK!

Dobrý deň. Po roku poberania invalidného dôchodku by som chcela podať žiadosť na jeho prehodnotenie, pretože mi priznali len 45%. Stav sa mi výrazne nezlepšil, no nie som schopná vykonávať žiadnu prácu, pretože som stále v liečení a beriem silné kortikosteroidné lieky a injekcie, od ktorých mi býva často zle. Mám nádej, že mi dôchodok zvýšia?

Nechápem prečo sa musí prerušit PN-ka, ked si chcem požiadat o invalidný, ked nie som práce schopná! alebo keby sa to dalo vybavit skôr, lebo to trvá aj 2. mesiace kým vas predvolajú a vobec ich nezaujíma z čoho má človek vyžit! ved takéto veci sa majú riešit už predtým ako človek ukončí PN aby mal z čoho platit učty… aby sa vedel zariadit! to vám socialka nepovie dopredu že vám ten invalidný neschvália a väčšine veru neschvália! a potom zasa sa rieši odvolanie to sú dalšie mesiace atd… až kým neprasknú nervy ludom a nakoniec to vzdajú, lebo ich to nebaví!. ale robia chybu! nemali by to vzdat pokial su si vedomý svojej invalidity!. socialka to zneužíva vo svoj prospech lebo vie že vela ludí to vzdáva, čo je na škodu!.

Ahoj. Chcem sa ta spytat, ze ako si potom dopadol. Ked to nemas stale vyriesene, tak by som ti poradil, ze obrat sa znova na sud a tam im povedz ze su zaujaty voci tebe a ziadaj o posudenie tvojho stavu v inom okrese a povedz aj to co si tu tiez napisal, ze neznaju ta len preto lebo si to dal na sud. Poziadaj sud o to. Aj ja som tak spravil a vyslo to, tak ti drzim palce aby ti to vyslo.

Na Slovensku sa majú dobre len cigáni. Všetci majú vysoké dôchodky a nikdy nerobili. Človek, ktorý celý život robí a nechá svoje zdravie v robote, ten buď nemá nárok na invalidný dôchodok, alebo len smiešnych 41-42=. hanba posudkovým lekárom, aké rozdiely robia medzi cigánmi a bielymi. Kto je vlastne diskriminovaný? !

Na Slovensku sa majú dobre len cigáni. Všetci majú vysoké dôchodky a nikdy nerobili. Človek, ktorý celý život robí a nechá svoje zdravie v robote, ten buď nemá nárok na invalidný dôchodok, alebo len smiešnych 41-42=. hanba posudkovým lekárom, aké rozdiely robia medzi cigánmi a bielymi. Kto je vlastne diskriminovaný? !

Nám zoberú aj orgány z tela bez ohľadu na to, čo sme vyhlásili do zdravotnej karty. Pečeň transplantujú za milióny prednostne ožranom.

Mate pravdu. Na Slovensku sú diskriminovaný len biely. Cigáň, keď ide na pohotovosť, tak nemusí zaplatiť poplatok, ale bieli ho musí. Tak isto aj u ostatných lekárov - hneď ako prídu k ambulancii už ich berú. Nečakajú do radu.

Som po stabilizačnej operácii chrbtice, menili mi dve platničky a vkladali šesť šrob. po operácii som 14 mesiacov a stále ám problémy s bedrami, momentálne mi pichajú GUNU, ale bálenie ide stále od bedier dole nohami, pália ma členky a ruky, vypadáva mi z nich a nemôžem nosiť ťažšie veci ani robiť určité pohyby, bola som s rukai aj na ogtopédii, tami mi dali dvakrát obstreky a protizápalové lieky, moc to nepomohlo, mám alergickú astmu, vysoký tlak, dnu, a operovanú štítnu žľazu, taktiež mám za sebou art. opráciu pr. ramenaa ženských orgánov, trpím strednou depresiou. skúsila som ísť aj do práce, vydržala som dva mesiace, trpli mi nohy a nevládala som pre bolesti. Poberám inv. dôchodok 55%, po roku mám kontrolu na pk, môžem požiadať o zvýšenie inv. dôchodku.
ďakujem za odpoveď, prajem všetko dobré
Dáša kyselová

MAM NAROK NA INVALIDNY DOCHODOK PRI DIAGNOZE F32. 2 A ODPRACOVANYCH 34 ROKOV.

Aka diskriminacia voči romov choroba si nikoho nevibera.

Dobry den chcela by som vedietči nemam narok na cely dochodok ked mam operovane križe 2005 a v novembri mi operovali krčnu chrbticu davali mi umelu platničku mam priznane iba 45percent doktorka mi povedala že mi možu zvyšit od 5 -10 percent. čo mam robit mam sa ovolat. ved už mam 58 rokov. a vedlajšie choroby tiež mam dost

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mam narok na invalidný dochok s diag. F40. 1, F41. 0 s agerofobiou, pretože už marodujem 1rok aj 9 mesiacov. Ďakujem Iveta

Ano mas narok na id, ja si ho teraz vybavujem s 32, 2-33, 3

PN sa nemusí ukončiť ak si žiadate o invalidný… ja si žiadam tiež a nemusela som ukončiť PNku… Máte to na sociálke aj napísané, že môžete žiadať aj ked ste PN a ak vám priznajú invalidný tak od toho dátumu vám oni sami automaticky ukončia PN… A to mi povedala aj moja obvodná aj na sociálke a ešte aj známa, ktorá robí na sociálnej poisťovni…