Použitie pijavice lekárskej v medicíne

Pijavice po dlhú dobu boli používané v medicíne, taktiež aj dnes sú používané hlavne pri spájacích procedúrach. V neposlednom rade sekrét pijavice obsahuje komplex proteínov, ktoré sa nazývajú hirudín a sú vysoko efektívne antikoagulátor



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2636-pouzitie-pijavice-lekarskej-v-medicine

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať či je možnosť zakúpenia a info o týchto pijavicách. Kde je možné si ich zakúpiť najbližšie,som z Púchova. ďakujem

Prosim o kontakt som z BB, a mam zaujem o tuto alternativnu liecbu… Mam z a sebou 3 operacie a znova mam bolesti v nohe, dakujem za odpoved

Dobrý den,
zaoberám sa predajom pijavíc, prípadne aj liečbou.
Celá vec okolo pijavíc nie je náročná, a lepšie je ich mať doma , pretože si ich môžte aplikovať ked potrebujete a máte náladu.
Ak máte záujem ozvite sa mi na t.č.0904007301
posielam ich na dobierku.
Dakujem Mazaneková

Chora divoka pijavica!
Lacna kontrabanda pijavice, v jakodti pijavive z pribaltiki z litovskej
biofabriki.
Budjte opacsni!
Nje produkujte svoim pacijenrom nebezpecsni chorobi, a moznostj dostatj
vazne infekcijne chorobi!
Nje rizikujte zdravjem svoich pacijentov.
Pijavica pochadza z mjestnodti gdje je chora chudoba. To je kontrabanda
z paperami fabriki

Dobrý den,
zaoberáme sa predajom pijavíc.

Dobrý deň, zdá sa mi že tieto tri vety nedávajú zmysel,resp. som ich správne nepochopil. Môžete mi to nejako vysvetliť? Alebo to nie je až tak jednosmerné prúdenie keď sa do tela dostávajú látky ktoré liečia??? Citujem článok: “Po prisatí, pijavička vylučuje do ranky zmes slinných tekutín, zložený z biologicky aktívnych látok a hirudínu, ktorý obmedzuje zrážanlivosť krvi. Rozšírená a úplne mylná predstava, že pijavica môže priniesť do rany infekciu je vylúčená, lebo pri satí krv iba nasáva a teda sa pohybuje iba jedným smerom. Vratný smer je vylúčený na základe” špecifického spôsobu sania.

v BB sa liecenim pijavicami zaobera maserka Halvacikova (Kuzmanyho ul., vedla Dan.Uradu II, na poschodi),tel. 0905 747 788; osobne skusenosti s pijavicami nemam, mozem ju ale odporucit ako vybornu maserku, predpokladam, ze aj k liecbe pijavic pristupuje rovnako seriozne a zanietene

Dobrý deň, pijavica k vylučovaniu bioaktívnych látok používa vývody na nožoch, ktoré používa k tomu, aby sa prehrýzla cez pokožku človeka. Nasáva priamo do tráviaceho systému a to vždy len jedným smerom. Čo sa týka nákazy, tak k tej vo väčšine prípadov dochádza z pokožky pijavice. Pijavice, ktoré sú však chované na biofarmách sú hygienicky nezávadné, pretože počas svojho života neprichádzajú do styku s mŕtvymi zvieratami alebo inými živočíchmi. Pijavice sú pred použitím dezinfikované v špeciálnom dezinfekčnom roztoku. K nákaze ešte môže prísť, ak sa pijavica na tele počas sania solí, vtedy pijavica vracia. Poprípade ak sa pijavica stláča.

nenasla som kontqkt, kde sa daju objednat a cenove relacie.pleas.dakujem

Dobry den, lekar mi pre nedavnom potvrdil chorobu Dna. Chcem sa opytat, ci hirudoterapia pomaha pri liecbe, alebo zmiernovani nasledkov choroby DNA.
Dakujem

Látky v slinách pijavičky zmierňujú zápal a opuch,a taktiež priamo rozpúšťajú kryštáli kyseliny močovej ukladajúce sa v kĺboch. Takže hirudoterapia vám pomôže pri bolestiach spojených s dnou. Pre akékoľvek otázky ohľadne pijavičiek 0905 427 848

objednať sa dajú na tel.č.0905 427 848,avšak na dobierku neposielame iba v prípade že si chce niekto pijavičky dokúpiť a už bol osobne oboznámený s kontraindikáciami,či sú preňho pijavičky vôbec vhodné. Pretože pijavičky sú super,ale nieje to všeliek. www.altechniky.com

Prosím o váš kontakt, aby sme sa mohli dohodnúť na kúpe.
Dakujem

skuste sa skontaktovat s pani doktorkou Ninou Kostikovou ktora lieci s pijavicami jej tel.0904 858 837.je to v Kosiciach.

Dobry vecer,chcem sa opztat ci to ma daky ucinok aj na zapal ramenneho klbu?a kde by som mohol dostat viac info o kupe pijavic a o ich starostlivost dakujem

mal by som zaujem o kupu pijavic na vyčistenie krvi. prosim okontakt

Prosím o cenovú reláciu a miesto odberu.Taktiež o info yáruky ich nezávadnosti-infekcia a pod. terda chov.
Ďakujem . Jozef.

Dobrý večer ja by som sa chcela opýtat ci jemozno tieto pijavičky použivat aj pri skleroze multiplex a kde by sa dali zohnat a aj cenovu relaciu dakujem velmi pakne

Mozem tie pijavice pestovat aj dlhodobo alebo to pokape?! Je bezpecne si pijavice prikladat aj na genitalie? Moze ten hirudin pomoct rastu mozgovym bunkam?