Pracovná zdravotná služba - ako to obísť?

Poraďte živnostníkom, ako sa zbaviť povinnosti uzatvoriť zmluvu a platiť zbytočne veľa peňazí. Čo je to za somarina? Veď ja mám svojho lekára praktického, nemám zamestnancov, na čo mi bude zmluva s nejakou Pracovnou zdravotnou službou? Čo je to za novodobé výpalníctvo?

Je to absolútne svinstvo voči živnostníkom, človek aby nerobil nič iné, iba sa hrabal v debilných zákonoch a papieroch, aby sa uživili kadejakí úradníčkovia a debilkovia, ktorí majú zabezpečenú ryžu, lebo podľa zákona sa už nemusia starať o klientov, tí prídu sami - musia.

Rád by som vedel, čo sa stane, ak nebudem mať nejakú takú zmluvu – ako sa to bude dať obísť?

Ahoj,
to myslíš vážne, že aj živnostníci majú mať uzavretú zmluvu s PPS? Môj manžel je inštruktor v autoškole a pracuje na živnosť popri zamestnaní. Ja si myslím, že nie na všetkých sa to vzťahuje.

Bohužial to myslím Vážne, http://hn.hnonline.sk/c1-22506290-lekarske-prehliadky-su-povinne tu je dôkaz.

Netreba nič obchádzať, neuzatvárať žiadnu zmluvu, nedať sa vytočiť byrokratom, ktorí si nevedia ani prečítať zákon, ktorý hovorí o pracovnej zdravotnej službe. Pracuj a nemysli na hlúposti iných.

Ja len na upresnenie.Zákon 124/2006 bol “novelizovaný”,doplnený, novým zákonom č.355/2007 a ten v paragrafe 30,odstavec 2 hovorí bohužiaľ podľa mňa presne.Vzťahuje sa to aj na SZČO bez zamestnancov.

Vie niekto nieco nove o pracov. zdrav. sluzbe?

Pri nedodržaní tohoto blbého zákona hrozia vysoké finančné pokuty,ale treba počkať,pripravuje sa usmernenie z Úradu verejného zdravotníctva,kde bude presne uvedené,kto musí mať zabezpečenú túto službu,a myslím,že živnostníci by mali vypadnúť.

Ak to nebude upravené, zrejme skončím oficiálne so živnosťou a budem to robiť neoficiálne. Asi tak, ako väčšina nielen týmto zákonom postihnutých živnostníkov.

Dokedy je potrebné mať tú zmluvu? Je to vôbec niekde napísané, že ako dlho môžem čakať a čo ak napr. nebude tá (alebo 70 firiem) stíhať všetkých podnikateľov na Slovensku?

je vela ludi ktorí este vyckavaju, ja tak isto a su aj takí ktorí o zmluve ani netusia.

Na čo to obchádzať je to bezmedzné porušovanie ľudských práv. Treba sa proti tomu postaviť demonštrovať štrajkovať žalovať Slovenskú republiku za prijatie zákona ktorý hrubo zasahuje do súkromia a porušuje ľudské práva a práva naších zmluvných lekárov ktorých sme si slobodne vybrali. Ignorujte tú arogantnú bandu ktorá tento zákon shválila treba sa obrátiť na súd do Strazburgu.

dufam, ze ty si tak uz ucinil.

Ja to nemám, ani mi na to neprišli, nemám 50 iných vecí podľa zákona vybavených a to podnikám už 15 rokov a mám 12 zamestnancov. Drzí a blbí majú štastie, ja sa zaraďujem medzi tých drzích a som na to hrdý.

az dovtedy, kym zamestnanec nebude chciet ti prisit chorobu z povolania. potom to bude az “zabavne”- ale pre nas, nie pre teba

Ano už som tak učinil dal som podnet na verejného ochrancu ˇpráv a na medzinárodné stredisko pre ľudské práva. Toto je právnodemokratický štat a Pracovna z. služba hrubo zasahuje do súkromia.Frekvencia lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci a jej náležitosti sa uvádzajú v § 30 ods. 4-8 zákona č. 355/2007 Z. z. Zamestnávateľ je povinný pre svojich zamestnancov zabezpečiť lekárske preventívne prehliadky vo vzťahu k práci (§ 19 ods. 1 písm. c) zákona o verejnom zdravotníctve) a zamestnanci sú povinní podrobiť sa lekárskym preventívnym prehliadkam vo vzťahu k práci (§ 34 ods. 1 písm. e) zákona o verejnom zdravotníctve). Nútiť niekoho k lekárskemu vyšetreniu alebo k odberu krvi je zasahovanie do súkromia. EU. smernica č.14 hovorí:Ak si zamestnanec želá,može byť v pravidelných intervaloch pod lekárskym dohľadom tak prečo sa v zákone píše je povinný. Vo Švedsku pracovnú zdravotnú službu nemajú vobec a predsa sú na špici socialnych služieb a zdravotníctva.

ZPS S.R. Porušuje Lisabonská zmluva listina základných Ľ.P. Pravo na súkromie. Medzinárodná deklarácia Ľ.P. EU. Charta práv pacienta: Slobodne si vybrať poskytovateľa A lekára.ústava S.R. právo na nedotknuteľnosť osoby a Súkromia. Z.z. starostlivosti 576/2004 Pavo na informovaný súhlas.

Informovaný súhlas predstavuje súhlas pacienta s poskytnutím zdravotnej starostlivosti na základe predchádzajúceho poučenia. Informovaný súhlas je podmienkou poskytnutia zdravotnej starostlivosti. Podmienky a pravidlá informovaného súhlasu zakotvuje Dohovor o ľudských právach a biomedicíne (v čl. 5 Dohovoru sa uvádza: „Zásah v oblasti zdravia sa môže vykonať iba vtedy, ak osoba, ktorej sa týka, bola informovaná a so zásahom vyjadrila súhlas. Pred zákrokom musí byť osoba primerane informovaná o jeho účele a povahe, ako aj o následkoch a rizikách zákroku. Príslušná osoba môže svoj súhlas kedykoľvek slobodne zrušiť.“). Tento zakon pracovná služba nerešpektuje.Občania majú právo vykonávať činnosť na ochranu práv v oblasti zdravotníckej starostlivosti, predovšetkým:

* Právo na voľný pohyb osôb a informácií v štátnych a súkromných zdravotníckych službách, pri zachovaní práva na súkromie;
* Právo vykonávať finančnú kontrolu a overovaciu činnosť s cieľom zistiť, nakoľko vážne v skutočnosti berie práva občanov systém zdravotníckej starostlivosti;
* Právo vykonávať činnosť pri prevencii porušovania práv v oblasti zdravotníckej starostlivosti;
* Právo priamo zasahovať pri porušovaní alebo nedostatočnej ochrane práv;
* Právo predkladať informácie a návrhy, a z toho vyplývajúca povinnosť štátnych orgánov zodpovedných za správu štátnych a súkromných zdravotníckych služieb ich posúdiť a odpovedať na ne;
* Právo na verejný dialóg so štátnymi a súkromnými zdravotníckymi orgánmi.

no a aku odpoved si od nich obdrzal?

Odpovede zatiaľ nemám Ale ľudí čo by ma podporili by som poľahky nazbieral vrátane praktických lekárov ktorý sa o nás starajú. Jednoduchý príklad poštový doručovateľ pohybuje sa v prostredí ako všetci občania načo potrebuje PZS je to nerizikové povolanie ručná práca s bremenom. To čo napíše l. PZS to dokáže hociktorý praktický lekár. A zaujímalo by ma ako može PZS vplývať na p. prostredie p.doručovateľa veď je to fraška…ženy nemajú poriadne kde rodiť a štat sa zaoberá tímto lukratívnym kšeftom pár vyvolených.

Ďalší priklad odídeš od praktického lekára lebo si sním nespokojný on si vybavý PZS. A tvoj zamestnávateľ ťa opäť pošle k nemu. A slobodná voľba vraj neplatí. to je to isté ako keby som povedal EU.platné právne normy v EU. neplatia lebo podľa tohto to vyzerá tak. Keď Ťa zastavia policajti máš právo odmietnuť fúkať alebo dať si brať krv. Politickú stranu možeš voliť akú chceš prečo by si nemal právo slobodne si vybrať jedného posra…doktora PLS. Len to je to že všetci čušia dopravcovia si vedeli spraviť poriadok načo čakáme my.