Prenatálne vitamíny

zabezpečuje lepšie vstrebávanie kyseliny listovej, aby bola využitá čo najviac :)

ahojte baby :) chcem sa opýtať ako je to s týmito vitamínmi, keď je žena po potrate?

Ako to myslis - ze ako? myslis tym ci je vhodne aby ich brala a snazila sa o dalsie dietatko?

Presne tak. Viem, že snažiť by bolo vhodné sa až po pár mesiacoch od potratu ale neviem či začať brať tieto vitamíny už hneď po potrate alebo až potom pár mesiacov po. Som z toho jeleň :(

1 Like

Zalezi aj od toho ake chces zacat brat. Kamaratka po potrate skoro hned naskocila na femibion a sa im postastilo po par mesiacoch. Az sama tomu neverila, ze po tom co sa im stalo, ze este niekedy budu moct mat babatko a uz za mesiac ma termin porodu :)

1 Like

Malina môžeš ich brať hneď aspoň sa lepšie tvoje telo na bábätko pripraví. Uškodiť si tým neuškodíš, toho sa báť nemusíš :)

1 Like

Aj sa mám o tom poradiť s lekárom či nemusím? Ty si ich brala v podobnom prípade?

1 Like

Práveže ešte neviem aké musím si to nechať prejsť hlavou a pozisťovať si ktoré by boli zložením najvhodnejšie. Čo si mám predstaviť pod tým skoro hneď :/

1 Like

Bolo by fajn aby si mu spomenula, čo máš v pláne brať. On vie v podstate najviac o tvojom zdravotnom stave a on bude najlepšie vedieť, či je to pre teba vhodné či nie ;) Ale myslím, že nemá dôvod ti ich zakázať. Ja nie ale sestra áno..

Ako dlho ste sa snazili o dietatko? je normalne sa snazit rok a uspech ziadny? som uz z toho celkom zufala, neviem ci to mam zacat riesit s lekarom, alebo vyskusat nejake vitaminy alebo co :(

rok je este taky normalny cas. Zbytocne sa nestresuj, ale urcite by si sa o tom mala porozpravat so svojim gyn. Aby vedel ze sa snazite a nedari sa. Mohol by ti urobit nejake testy a aspon by si vedela na com si a ako to riesit.

je dobre to riesit s lekarom, ale urcite nie je ani na skodu zacat brat vitaminy, tie aspon pripravia tvoje telo na prichod dietata, nemozu ti uskodit :slight_smile:

Nečítala som síce celú diskusiu ale viete mi povedať prečo sú vitamíny také dôležité aj pred tehu aj počas a ešte aj po? vlastne to že sú dôležité počas tehotenstva tomu rozumiem, ibaže hentomu ozaj neorzumiem a bola by som rada, keby ste mi to vysvetlili :slight_smile:

na začiatku tehotenstva istý čas trvá, kým žena príde na to že je tehu. Preto sa odporúča branie vitamínov už pred tehu. Aby proste keď ešte nevieš že si v tom aby to dieťatko už od začiatku malo všetko čo potrebuje pre rast pre to aby bolo zdravé :slight_smile:

lenže ako to je keď proste sa jej nedarí otehotnieť? vtedy akože na čo je dobré vôbec tie vitamíny brať? nejako mi to tam uniká zmysel toho, či?

Lenže to dieťaťu nestačí, keď začne matka brať tie vitamíny, keď zistí, že je tehotná? vtedy je už neskoro? alebo ako si to mám vysvetliť? veď tie prvé týždne sú také že by mu mohlo stačiť brať si vitamíny a živiny z tela matky, nie?

Podla mna su tiez dolezite tie vitaminy uz pred tym ako zena zisti ze je tehotna. Vela mamickam aj pomohli k otehotneniu takze urcite by som to nepodcenovala

pomohli k otehotneniu? ako to myslíš? to nejaké vitamíny ozaj vedia ovplyvniť to či žena otehotnie alebo nie? nevieš mi to nejako bližšie vysvetliť ako si to myslela? som z toho trošku mimo. Predsa sú to vitamíny nie nejaké zázračné lieky, či?

Nie je to celkom tak. Vitamíny v prvom rade vytvárajú pre dieťa vhodné podmienky v tele matky. Mnohé matky nemôžu mať dieťa z dôvodu že to telo proste vie, že nie je dostatočne pripravené na to aby dieťatku proste poskytlo všetky potrebné živiny a vitamíny :slight_smile:

Aha takže v podstate v tom to celé je. Ja som myslela, že oni pomáhajú aj všeobecne ženám čo nemôžu mať deti, ale som nevedela sa z toho nejako dostať že ako to vlastne celé môže tak fungovať. Takže oni pomáhajú ženám, ktoré nemôžu mať detí v dôsledku nedostatku vitamínov v tele, tak?