Prenatálne vitamíny

Sofhia a juanita…je to o tom že práve keď žena nemôže otehotnieť tak je vhodné brať tie vitamíny, pretože tie mnohokrát dokážu vytvoriť dobré prostredie pre to dieťa aby mohlo vzniknúť, rásť a tak chápete? čo sa týka tých živín a vitamínov z teba matky. Myslím že väčšina matiek nemá dostatok vitamínov ani pre seba nie ešte aj pre dieťa

Áno už viem, už rozumiem, lenže som pozerala že vitamínov je teda už mnoho. Sú aj nejaké ktoré sú tie také že lepšie? ktoré obsahujú viac vitamínov? že by vedeli tak nejako komplexne pôsobiť za viacero typov vitamínov? vieš čo tým mám na mysli či ee?

Aj takych je uz viac, ale ide o to aj ake mnozstvo tych vitaminov je obsiahnute v tych produktoch alebo akoby som to povedala. Ci ten komplex obsahuje take mnozstvo vitaminov, ktore su potrebne pre telo :wink: napriklad ja uzivam femibion, ten podla toho, co som si pozerala, porovnavala tak mi vychadza zlozenim najprijatelnejsie. Obsahuje to co zena potrebuje, ked je tehotna a to je to najdolezitejsie :slight_smile:

.áno rozumiem ti čo sa pýtaš. Už to tu zaznelo že ide najmä o to aké zloženie tie jednotlivé doplnky majú, koľko kyseliny listovej obsahujú, koľko jódu a podobne. Pretože to je alfou a omegou. Lebo načo by ti bol dobrý nejaký doplnok ktorý síce by obsahoval všetky zložky čo treba ale v takých množstvách ktoré by boli pre telo zanedbateľné?

Jasné jasné veď to že toľko ich je že sa neviem zorientovať, si si teda porovnávala viac produktov ak tomu dobre chápem hej? ostatné v čom zlyhali? čo obsahovali nejaké nízke množstvo vitamínov alebo jak??

…ahojky…
je to tak, ze niektore tie doplnky alebo akoby som ich nazvala neobsahuju vsetky vitaminy, ktore zena a dieta pocas toho tehotenstva potrebuje…a chapes naco budem brat nieco z coho mam dajme tomu len nejake tri prospesne vitaminy, ked moze brat nieco co mi da sest prospesnych vitaminov? rozumies mi trosku?..

Ako inak myslíš, že si mohla vybrať keby si ich neporovnávala? porovnať si zloženie, zvážiť si koľko čoho a podobne je kľúčom k tomu aby si budúca mamička dobre vitamíny vybrala si myslím :slight_smile:

Ahojky mala by som na teba takú otázku, ja som pozerala ten Femibion o ktorom si písala, že ho berieš, pozerala som že sú dva typy a majú rozličné zloženie, myslím čo sa týka aj množstva kyseliny listovej, nevieš mi prosím ťa nejako vysvetliť prečo je to iné?M

Ahojte dievčatá, nejaký čas som tu nebola :slight_smile: síce to je len pár dní, ale mne sa to zdá ako dlhá doba. Ide najmä o to, že za ten čas som si pozerala už nejaké vitamíny a mali ste pravdu v tom že zloženie jednotlivých vitamínov sa líši. A nie málo. Tak som sa rozhodla, že by som vyskúšala ísť aj ja do FEMIBIONU a uvidím sama ako to bude na mňa vplývať, či ich budem dobre znášať :slight_smile: či mi budú dáko prospievať

Viem ti to vysvetlit - ide najma o to, ze jednotka sa uziva, ked zena sa snazi o dieta alebo je v zaciatkoch tehotenstva. A druhy sa berie od 13.teho tyzdna tehu az kym zena neprestane kojit. Dieta ma ine naroky na vitaminy v zaciatkoch tehu, ked este len rastie telicko a ine ked uz sa zacinaju ine organy vyvijat :slight_smile: preto je to zlozenie trosku ine

Áno? To som nevedela ja som myslela že dieťa odkedy sa začne vyvíjať potrebuje furt až kým sa nenarodí tie isté vitamíny a v rovnakom množstve ale teda konečne som sa z toho dostala a viem teda kde je rozdiel. Čo sa týka vitamínu D konkrétne teda D3 tak on má čo za úlohu?

Denisa vitamin D vseobecne je velmi dolezity, ale ulohou vitaminu D3 je v prvom rade udrziavanie spravnej hladiny vapnika a fosforu v krvi, co znamena, ze je nevyhnutny pre rast a vyvoj kosti v detstve. A samozrejme ze vplyva tento vitamin aj na imunitu :slight_smile:

Takže vlastne preto sa odporúča ho aj starším ľuďom brať. Mne ti isté veci niekedy veľmi pomaly dochádzajú, ale už konečne mi to dáva celé zmysel a to je dôležité. Takže ten femibion o ktorom tu baby písali obsahuje v podstate len vitamíny ktoré sú prospešné pre rast a vývoj hej? nič také čo by nebolo potrebné?

Potrebuje tie iste vitaminy ale v inych mnozstvach pretoze postupne sa rozvijaju ine casti tela, mozgu a na tie je potrebne tie iste vitaminy v inom mnozstve :slight_smile: takze ono to ma vsetko svoj vyznam.

nejako tieto rozne vitaminy aj pomahaju este pred otehotnenim? pomahaju otehotniet? lebo neviem si vysvetlit preco ich odporucaju brat este pred tym. Ved tomu dietatu nemaju este ako pomoct ked ono este nie je, alebo sa mylim?

Jasne - pomahaju aj pred otehotnenim, pretoze pripravuju zenske telo na to ze raz v nom bude dieta ktore bude vsetky tie vitaminy potrebovat. Skor sa zene podari otehotniet ked je zdrava a ma dostatok vitaminov, ktore bude moct poskytnut dietatu ako zene ktora trpi nejakym deficitom vitaminov, napriklad ktora nema dostatok kyseliny listovej :slight_smile:

Ano? tak to som sa mylila :slight_smile: ja som myslela ze pred otehotnenim to nemoze mat nejaky vplyv na rast dietata, ale tak clvoek sa uci cely zivot, uz aspon viem ze co netreba zanedbat.
Ked ma zena nejaky deficit vitaminov tak to ako zisti? prejavi sa to nejako?

1 Like

Ahojky chrissy ano prejavuje sa to - kazdy vitamin sa inak prejavuje jeho nedostatok sa moze niekedy prejavit tym ze zena je bez energie, malatna, ale aj to ze nemoze mat deti aj to je jeden z prejavou. Za tym je omnoho viac toho :slight_smile: Vitaminy su velmi dolezite ako pre mamu tak aj pre dieta

Ahoj heraldina ako to je ale s časom? Myslím tým ako dlho je potrebné brať vitamíny aby v tele vznikli nejaké zásoby? Aby to telo dohnalo ten deficit, čo nadobudlo dajme tomu rokmi?
Trvá to dlho nie?

Deficit sa prejavuje rozne to ti uz aj napisala :slight_smile: to mas tak ze lekar niekedy sa na cloveka len pozrie a vie ze ma nedostatok zeleza, alebo ked je fakt malatny tak to moze sposobovat aj nedostatok kyseliny listovej, kazdy ten vitamin je potrebny, aj v tele matky, aj dietata aj vlastne v kazdom tele. Ale pre dieta su tie vitaminy dolezite kedze ono este len rastie :slight_smile: