Prenatálne vitamíny

co moze taky nedostatok vitaminov sposobit? moze nejako poskodit dietatko? jeho rast alebo nebodaj v buducnosti nejako zdravie? zaujimalo by ma ze ci je celkom akoby - nevyhnutne jest taketo vitaminy alebo ci sa da tehotenstvo zvladnut aj bez nich aj ci sa otehotniet da bez nich :-))

nedostatok vitaminov v tehotenstve moze u dietata sposobit problemy aj v buducnosti…vitaminy su dolezite pre spravny rast a vyvoj dietata…ked zena neuziva vitaminy ako je napriklad Femibion a nema dostatok vitaminov, tak v buducnosti to u dietata moze znamenat nabeh napriklad na obezitu, ale taktiez na mnoho inych problemov… od ktorych si myslim, ze by sme kazda matka chceli svoje dietatko ochranit… :wink: niekedy sa podari otehotniet aj bez nich, aj ma zena dost vitaminov priklad zo stravy, ale niekedy, ked je ten deficit vitaminov vacsi, tak to bez vitaminov nejde…oni su fajn podporou…

:-)treba ale podla mna aj podotknut to, ze treba si dat urobit aj vysetrenia aby sa zistilo, ci je problem vo vitaminoch, respektive v ich nedostatku alebo ci skor je problem niekde v tele, nejaky vaznejsi, pretoze darmo bude clovek papat vitaminy, ak ma problemy s plodnostou alebo nieco podobne;-)

Ano, aj vysetrenia su dolezite ak sa nedari. Len po vacsine co viem, aj kamoska teraz nedavno zacala podstupovat taketo vysetrenia a nic sa nepreukazalo zatial, ze by mali nejaky zdravotny problem, ani ona a ani jej muz, niekedy ozaj staci len malo, to telo pocituje ten deficit vitaminov to je proste darmo. Telo neoklameme. To je rovnake ako keby sme nepili vodu, ako keby sme telu nedodavali tekutiny, tiez by zacalo protestovat :-/

Ako to myslíš, že nič nepreukázalo? Veď niekde musí byť problém, keď sa nedarí otehotnieť nie? My sme zatiaľ takýto problém nemali, ale myslím, že keď sa nedarí, tak niekde je problém, ktorý treba neodkladne riešiť, predsa len toto je celkom vážna vec.

niekde musi byt problem, ale problem nemusi byt zavazny, ze v zivote clovek nebude moct mat deti, problemy mozu byt ked sa nedari rozne, niekedy to, ze sa nedari moze mat na svedomi aj stres, vitaminy, nervozita, prostredie, je toho velmi vela, ked je telo v poriadku a vsetky testy potvrdia, ze je, tak potom treba patrat po tychto veciach :wink:

//problem bude niekde treba prist na to kde ako tu uz zaznelo tych moznosti je vela tiez som mala problemy dokonca som aj raz potratila potom som uz nechcela o dietatku ani len pocut chcelo sa mi plakat ked som si na to spomenula no nemohla som sa v tom smutku uz utapat musela som sa posunut dalej aj sa mi to podarilo trvalo to ale vdaka mojmu gyn a vitaminom som to zvladla a cakame prirastok//

ellenita to chapem plne, ze si potom bola nesvoja, ale vsetko ma nejaky zmysel a je potrebne robit vsetko pre to aby sa taketo veci nediali, aby vsetko klapalo aby sa dietky rodili zdravucke a aby ani do buducna nemali nabeh na nejake problemy :slight_smile:

To ti verím, potom je to asi dosť aj na psychiku, keď to nejde, že? To ma teší, takže u teba ten problém spôsobovalo v podstate len nedostatok vitamínov, dobre tomu rozumiem, To je zaujímavé, to som nevedela, že aj tieto veci môžu toto tak ovplyvniť, ja som myslela, že za týmito problémami je väčšinou nejaký závažný problém :open_mouth:

Prečo je všetko také zložité?..Najmä, keď ide o deti?..Nechcela som si priznať, že sa nám nedarí…Ale keď čítam, že nie som sama, tak som sa rozhodla, že sem tiež prispejem svojou skúsenosťou…Možno mi budete vedieť pomôcť…Mám problém s tým, že dlho som zanedbávala mnohé veci…Najmä čo sa týka zdravej životosprávy a nedávno som sa dozvedela od kamarátky, že keď chceme mať dieťa, tak musím zmeniť aj stravu a svoje návyky…Myslíte, že je na tom niečo pravdy?..

citala som vsetko co ste si tu pisali ked som tu nebola - mnohe veci z toho su pre mna novinky - nevedela som, ze to ovplyvnuje az tak zivot dietata do buducna, cize nabeh na niektore problemy - to som chcela vediet ako to je, samozrejme, ze kazda chceme pre dieta to najlepsie a mali by sme sa tak aj spravat, takze ja uz nebudem silu vitaminov pri detickach a v tehotenstve podcenovat :slight_smile:

Nemyslím si, že je to zložité len v tomto smere. Netreba sa vzdávať v takomto prípade, to je najpodstatnejšie. Rozumiem, že nie je jednoduché to celé zvládať, ale o čom by to bolo vzdať to? Myslím si po tomto, čo som si tu prečítala, že niečo na tom bude, ale každé telo je iné, ale tak taká zmena zase myslím, že človeku uškodiť nemôže, môže skôr akurát tak pomôcť, nie?

kazda zena by mala vitaminy uzivat alebo len taka, co ma cely zivot nejake problemy s nedostatkom nejakeho vitaminu alebo je to jedno? nemam s tym skusenosti, celkovo sa vo vitaminoch stracam a duplom ked ide o vitaminy, ktore su dolezite pred samotnym otehotnenim :frowning:

Žena nemusí mať problémy nejaké dlhodobo, ale pri dieťatku je potrebné tie dávky vitamínov aj tak zvýšiť. Čiže je potrebné to riešiť. Môj pohľad je dnes taký, že by každá žena mala užívať vitamíny, pretože tie dajú dieťaťu veľmi veľa a nie len v tehotenstve, ale taktiež aj do budúcna, čo si myslím, že je ale, že veľmi podstatné :wink:

  • stotožňujem sa s tým, čo píšeš. Vitamíny, ktoré dieťa dostane počas tehotenstva ovplyvňujú, už aj jeho imunitu a celkovo zdravie do budúcna, keď bude starší, keď bude rásť. Je veľmi dôležité aby malo dieťa vitamíny, ak sa má správne vyvíjať. Vitamíny sa pred otehotnením berú najmä z dôvodu, aby telo bolo pripravené pre vznik nového života. - :slight_smile:

Tie problémy mnohokrát sa prejaviť nemusia skôr, aspoň teda čo viem, čo zisťujem postupne, väčšinou sa ten problém s nedostatkom vitamínov prejaví, keď by sme to najmenej čakali, keď si myslíme, že je všetko v najlepšom poriadku vtedy sa tro prejaví preto netreba vitamíny podceňovať v žiadnom prípade :slight_smile:

//nemusia u mna to tiez takto bolo najskor ziadne problemy myslela som si aka som zdrava fit ze otehotniet nebude problem ani v podstate nebol ale udrzat dietatko bolo u mna vacsim problemom ani sa mi to nakoniec nepodarilo vela som sa kvoli tomu trapila ale nakoniec som sa z toho dostala a vdaka Femibionu sa mi podarilo aj opat po potrate otehotniet a dokonca aj tehotenstvo zatial prebieha bez akychkolvek problemov//
:blush::heart_eyes::kissing_heart:

A to teda hovorím, že nie si sama, čo si myslela, že otehotnieť nebude žiadny problém, keď niekomu sa podarilo na prvýkrát tak prečo by sa aj mne nemalo podariť, čo? No občas je to dosť klamlivé, lebo každé telo, každý orgnizmus je úplne iný, takže je k tomu tak potrebné aj pristupovať :wink:

uz mam aj ja doma vitaminky a uzivam poctivo - vela veci je pre mna novych, ale plne rozumiem, ze clovek sa uci cely zivot a priznavam, ze tieto veci ohladne tehu som nemala z kade vediet tak by som sa vam chcela podakovat za to, ze ste mi pomohli, poradili, otvorili oci :slight_smile:

Nečítala som všetko baby, ale chcela by som vedieť načo sú tie vitamíny, myslím jednotlivé, ktoré sú potrebné, že na čo slúžia ako mi môžu pomôcť ešte pred samotným otehotnením?