Prenatálne vitamíny

Ahoj. Mne doktorka poradila hlavne kyselinu listovú, ale v potraviách. Aj tak som sa poistila a kúpila som aj vitamíny v lekárni. Keďže mám lekárne od ruky, tak som objednávala v Pilulke, najlepšie máš poradiť sa s odborníkmi, keďže tu nepíšeš ani či niečo iné ešte užívaš. Ak ti to pomôže tu je link http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ , máš tam aj zľavu na nákup, aj ti skvele poradia priamo odborníci ktoré vitamíny máš najlepšie.

maju roznu funkciu, ale napriklad prisla som na to, ze Femibion 1, ktory ja uzivam je dobre uzivat z toho dovodu, ze je potrebne zvysit hladinu folatov, ktore maju dolezitu ulohu pri deleni buniek, tvorbe krviniek, pri raste a vyvoji placenty :slight_smile:

IMG_7595

tak ty taketo vitaminy uzivas? neskusala si rozmyslat, ze by si sa na nejake ine dala? ze by si cosi ine vyskusala ci to nebude lepsie? pozeram, ze je tam, ze aj plus vitamin D, ten je akoze nejaky zvlast dolezity, ked je akoze navyse alebo teda plus?

ano uzivam, pozerala som aj ine, ale podla zlozenia a skusenosti bab som sa rozhodla zrovna pre tieto a nelutujem, podla mna aspon podla toho, co uz viem, co vsetko je dolezite aby telo malo, tak su fajn :slight_smile: ano tieto vitaminy su obohatene aj o vitamin D je rovnako dolezity pri deleni, podporuje zdravie kosti a klbov a celkovu imunitu :slight_smile:

Ale aj tento doplnok, čo si mi napísala evidentne obsahuje viacero druhov vitamínov, že? Chcela by som aj to vedieť, že ktoré sú na čo, aby som vedela si zhodnotiť, či toto by pre mňa bolo správnou voľbou podľa zloženia a pomeru vitamínov, ty si si viaceré porovnávala?

Napríklad keď si vezmeš taký jód, ten je v tehotenstve veľmi dôležitý pretože ak ho žena nemá dostatok, tak môže hroziť potrat alebo môže byť postihnutá nervová sústava. Ak žena nemá dostatok jódu a nemôže ho poskytnúť tým pádom ani dieťatku, tak to môže mať následky :frowning:

Môžeš si aj viaceré porovnať aspoň budeš vidieť rozdiely, @barbien ti už napísala načo je dobrý jeden z mnohých vitamínov, ktoré tento doplnok obsahuje, ale aby si v tom mala úplne jasno, tak ti posielam, kde nájdeš celé zloženie a hlavne aj popísané na čo sú tie jednotlivé vitamíny dobré, čo zabezpečujú :slight_smile: https://www.femibion.com/sk_SK/product/femibion-1-tuzba-po-dietati---tehotenstvo.html skús si rozkliknúť zloženie a všetko sa ti tam objaví, čo potrebuješ vedieť :wink:

Je lepsie brat jeden doplnok, ktory obsahuje vsetky potrebne vitaminy ako to uzivat vsetko zvlast, v doplnku ako je tento, co ti baby pisali, tak pri tom je to tak, ze obsahuje presne mnozstvo vitaminov, ktore zena a dietatko potrebuje, ze tie mnozstva su presne odporucane denne davky :slight_smile:

Áno pozriem sa na to, ale myslím, že asi niečo na tomto doplnku bude, keď s ním máte fajn skúsenosti, idem to teda prelustrovať tie zloženia a vybrať niečo aby som teda už nestála len na mieste.
A keď takto to tam je ešte aj vypísané, že čo zabezpečujú tak to mám ešte väčšiu radosť z toho :wink:

// nieco veru ano z mojho pohladu je to taky zazrak pretoze mne pomohol aby som zostala opat tehu a kazdy den dodava dietatku vitaminy ktore podporuju spravny rast a celkovo buduju jeho zdravie uz v brusku//

Popozeraj, ale ja ti hovorim, ja som zan, ma svoje pozitiva, ma vyznam, ja by som nespekulovala s nicim inym, keby stojim pred takouto otazkou, nekomplikovala by som si tym zbytocne zivot, ked viem, ze toto ma kvalitne zlozenie :wink:

nie si sama, ktora tieto vitaminy tak berie. Ked ti poviem, ze pred rokom tieto veci chodili mimo mna a o mnohych som ani len netusila, ze ktore vitaminy je vobec vhodne pred tehu brat, pocas snazenia, tak mi ani verit nebudes :smiley:

//to teda ti verit budem lebo viem ako to chodi viem ze aj ja som b ola tvrdohlava dlho som nevedela co a ako ale teraz uz viem a to je to podstatne pre mna ze uz sa viem nejako v tomto najst viem co je dolezite pre mna a aj pre dietatko ktore je v brusku//
:slight_smile:

Trošku som si nad to sadla, pozerala som si tie rôzne doplnky, ktoré aspoň približne boli zložením ako Femibion, o ktorom ste mi písali. No došla som k tomu, že ozaj bude on zrejme najvhodnejšou voľbou lebo obsahuje mnoho vitamínov a v takom množstve, ktoré je odporúčané, čiže u mňa je rozhodnuté :wink:

super, ze si si to takto pozrela, aspon sama vies, co je vhodne, co bude pre teba dobre, ja sa teda tesim s tebou, ze si sa takto rozhodla, uz len potom brat tie vitaminy pravidelne a mysliet pozitivne a ono to pojde :wink:

Ja som rada tiež, že som si to porovnala aspoň viem, že som sa rozhodla dobre, viem prečo som sa rozhodla práve pre tento doplnok a vybavené. Už len budem musieť užívať no a snažiť sa a uvidíme, ale dúfam, že keď moje telo bude pripravené na príchod dieťatka, tak sa nám to aj splní
:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

//budem ti drzat palce, urobila si velky krok vpred tymto, lebo je velmi podstatne aby tvoje telo malo vsetky vitaminy, aby ich mohlo tomu dietatku posunut dalej a aby ono mohlo rast a nemuselo sa trapit niecim takym, ze mu cosi chyba//
:slight_smile:
:slight_smile:
//myslim, ze budes skvela matka, ked uz teraz dbas na to aby dietatko malo vsetko//
:heart_decoration::heavy_heart_exclamation:

baby tesim sa s vami, mam radost :slight_smile:
Podla mna kazda z nas bude skvelou matkou, kazda si myslim, ze chceme dat nasmu dietatku to najviac co mozeme a to je dost dolezite :slight_smile:

baby a odkial kupujete ten Femibion?

Da sa kupit aj cez internet, cez e-lekarne, ale dostat ho bezne kupit aj v lekarni, co je podla mna super, ze je taky dostupny, ze sa da takto zohnat. Ja som ho uzivala, ked sme sa snazili a ked som drobca cakala a ja som si bezne kupovala v lekarni, kedze mam lekaren kusok od domu :slight_smile: