Pretrvávajúce bolesti nôh

zdravím,

ja som už trochu zúfalý z mojich nôh a neviem, čo s nimi vlastne mám. Už asi dva roky, možno trochu dlhšie, sa mi vždy počas zimného obdobia vracajú bolesti holení. Nie je to však pravdepodobne žiadna bolesť spôsobená poranenými alebo naštiepenými kosťami, bol som na röntgene a snímky boli úplne v poriadku. Ide skôr o veľmi nepríjemnú bolesť objavujúcu sa v okolí kostí, ktorá časom prechádza do bolesti lýtkových svalov (ako napríklad teraz). Hrávam aktívne futbal, neviem, či to je spôsobené zvýšenou záťažou nôh alebo niečím iným. Počas leta podobné problémy nemávam a pokiaľ áno, tak v neporovnateľne slabšej miere. Je to také nepríjemné, že napríklad krátke zabehnutie pri nestíhaní vozidla MHD mi spôsobí bolesť, ktorá pretrváva niekedy aj hodinu alebo dlhšie.

Neviem, na aké vyšetrenie by som mal ísť alebo či by som mal len nohám dopriať viac oddychu. Možno tu niekto má podobný problém a vie niečo viac než ja.
Bol by som naozaj veľmi vďačný ak by mi niekto poradil…
vďaka

Ahoj, no mozno bude zniet moja otazka smiesne, ale nie ste narodeny v znameni vodnara?Vraj oni maju problemy v tychto oblastiach aj bez zjavnych pricin.

Lenocka-ja som v znameni VODNARA a mavam bolesti noh,ale to pripisujem osteochondroze chrbtice a platnickam,aj z toho bolia nohy,neviem ci to bude pravda???

cau milan… mam asi podobny problem ako ty. minuly rok som mal to iste a teraz sa to vracia. tiez hram futbal a len nedavno sme zacali pripravu… no uz teraz zacinam pocitovat tie bolesti na vnutornej strane kosti pri lytkach… myslim ze na jesen to bolo lepsie. ak nieco viac zistis daj vediet, please. ja idem skusit k sportovemu lekarovi…no uvidime. tak zatial

no, neverím síce veľmi tomu, že by človeka poznačilo znamenie, v ktorom je narodený, ale som vodnár :slight_smile:

Ahojte.Ja mam tiež problem z bolestami nôh asi 2až3 roky.Najprv ma boleli len po členky večer,potom to postupovalo po kolena a teraz ma už bolia až v stehnach a postupuje to stale vyššie.Prešiel som asi všetky vyšetrenia a všetko mam v poriadku len RF (reum.faktor)mam stale zvyšeny okolo 95 a norma je do 15.U reumatologa som bol 4 krat a stale mi tvrdi že to nieje reuma lebo tam nie su žiadne ine priznaky.Už som z toho zufaly,nemôžem ani v praci stat na nohach,po hodine som hotovy.Nemam žiadne opuchy ani nič ine len ma bolia hlavne ked stojim,ako keby som stal na nohach 2 dni v kuse,alebo važil 300kg.Poradte mi prosim niekto čo mam robit.Dakujem

Ja mavam bolesti nôh ale ja mam rachitidu mam odvapnene kosti.Prosim poradte mi ako sa zbavit bolesti.Dakujem

Tiež mám problémy s nohami /bolesti,stále je mi zima ale pritom ich mám teplé/bola som na vyšetrení u neurologičky tá mi predpísala Enelbin tbl na prekrvenie a doporučila mi brať železo lebo som bola chudokrvná . asi po 3 mesiacoch cítim výraznú zmenu.
/Tiež so v znamení Vodnára/

ahojte, neviem,ci som mala podobny problem ako vy, ti co tu pisete, ale napriklad ja som mala strasne bolesti klbov… nemohla som robit ziaden sport aktivne viac ako 2-3 tyzdne, lebo som uz rano nevedela ani vstat od bolesti kosti/klbov… stacilo, ak som jeden den spravila trochu viac krokov, ako ostatne a uz ma lamali nohy a na druhy den som uz krivala a pod. potom som si dala vybrat mandle, aj napriek tomu, ze som nemala zvysena ASLO, ale mala som hnis neprijemny na nich… mandle su svina, postihuju srdce, klby, oblicky… s oblickami som mala tiez neustale problemy, jeden mesiac somchodila na infuzky, co som bola nachylna na prechlanutia mechura, na dalsi mesiac ma zase boleli krize, tiez prechladnute a takto sa to pravidelne striedalo… mandle mam von uz asi 4.tyzden a nemam uz ziadne bolesti z tych co som tu spomenula… snad niekomu toto pomoze:)

mna taktiez bolia nohy denne najviac od kolien hore.mam zamestnanie kde stojim 8.hod. denne uz 18.rokov.

Ja tiež mám problemy s nohami,trpnu mi chodidla a už aj lytka,je pravda že mám aj vysunutú platničku.Chodim na rehabiulitácie ale velmi to nepomáha ,čo mam robiť?

Dobrý deň, ja mam problém týkajúci sa celej ľavej spodnej končatiny. Neviem čo spôsobuje bolesť, najprv to začalo bolesťou v chrbtici, a potom mi to cele prestrelilo cez zadok až po chodidlo a mam pocit strpnutia chodidla. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.

Dobry den.Mam tiez problemy s nohami,v litkach a v prstoch.Zvlast v noci sa aj budim na bolesti.Tieto zmiernujem masazov litka a pohybom prstov.Zvlast citim problem na palcoch.Inaksie sa neliecim.Rada by som prijala dobre odporucanie.Dakujem

Dobrý deň, ja mam problém týkajúci sa celej ľavej spodnej končatiny. Neviem čo spôsobuje bolesť, najprv to začalo bolesťou v chrbtici, a potom mi to cele prestrelilo cez zadok až po chodidlo a mam pocit strpnutia chodidla. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.

Dobrý deň.Ja mám taktiež problémy s bolesťami nôh.Pretrvávajú už 3-4 roky.Sú dni kedy ma bolia obidve nohy od stehna až po chodidlo,niekedy sú tie bolesti také silné,že v noci nemôžem spávať,niekedy mi už nepomáha ani gél proti bolesti a niekedy ani tabletky.Niekedy mám bolesti aj tri až štyrikrát do týždňa,mám 21rokov.Prosím poraďte mi.ďakujem

do kelu, aj ja som vodnar a mam rovnake bolesti

Som žena,mám 42 rokov,znamenie BÝK,a už 4 roky sa lekári snažia(teda hlavne ja)zistiť,z čoho ma kosti už nielen nôh,ale aj rúk bolia(nezáleží na záťaži,na počasí) bolia stále a veľmi intenzívne.
Vššetky diferenc.a možné diag. boli vylúčené(cievne,ortopedické)diag.bola chron.borelioza.Tú mi preliečili-3 mes.ATB a bolesti sa stupňujú.Neviem si predstaviť,ako mám ešte cca 13 rokov vydržať žiť,a nieto ešte pracovať do starobného dôchodku.(((
Síce mi tento príspevokmnepomôže,ale musela som to sem napísať.Chrbticu mám samozrejme s ohľadom na vek v poriadku.Na neurologii stanovená polyneuropatia DK(tá tiež spôsobuje muky…)

Ja mam 20 a mam presne take iste problemy,mam to uy velmi dlho,niekolko rokov a obvodna lekarka mam odbyla tym ze vraj simulujem,uz velmi vela noci som prebdela v bolestiach a navyse,uz ma bolievaju aj klby na rukach.Neviem ci je to cievneho charakteru alebo reumatologickeho no nic mi na tie bolesti nepomaha,ak sa dozvies co s tym porad prosim,chcem sa dozit dochodku na nohach.

To mam velmi podobne. Klby rtg je vraj ok…este ma aj zdrbu. A ze nema sportovat. Im hrabe asi. Ze ja nemozem prebehnut ani 6 km. To ma stve. Ked som aktivnejsie sportoval…4-5 hod denne tak tiez po dvoch troch tyzdnoch som skoror nemohol chodit. A to som nohy skoro vobec netrenoval…stacilo 2 km behu. Podobne som sa budil s tym ze ma palilo okolo kosti, a obycajne som mal uplne stuhnute svaly. No ja neviem u mna to mandle asi nebudu. Ako zit sa takto da ale otazka ci sa to nezhorsi. :slight_smile: Mozno nemas bolesti ale, co ked si tie nohy zatazis?

fakt vtipna stranka…taketo sprostosti riesit.