Prevencia bolestí chrbta

Najdôležitejší spôsob, ako predchádzať bolestiam chrbta, je udržovať jeho silu, pružnosť cvičením a dodržiavaním pravidiel tzv. „školy chrbta„



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13425-prevencia-bolesti-chrbta

Cvičenie pre teba

Bolí ma chrbtica medzi lopatkami,bol som s tím u doktora a ten mi dal nejake lieky, ktoré síce zmenšili bolest ale neutlmili ju. Po čase sa bolesť znovu vratila, čo mam robiť?

ahoj len si tak surfujem a našla som niečo pre teba aj seba. Pa

Ano treba vela pohybu a cviky na chrbticu (na nete je toho dost) + joga tu dost odporucam a masaze chrbtice u ortopeda. Treba problemy riesit co najskor ))) http://www.ikar.sk/sipeky/cviky.html

a zacat cvicit

Vážená pani doktorka,
cviky v ľahu do extenzie L chrbtici sa odporúčajú vykonávať práve s relaxovaným PV svalstvom len za pomoci HKK, s čím mám osobne veľmi dobré skúsenosti. Pri aktivácii PV svalov dochádza k zvýšeniu tlaku na medzistavcovú platničku, kým pri relaxovanom stave dochádza k mechanickému posunu disku anteriorným smerom, čo je pri dorz.posune vítané - uvádza aj zahraničná literatúra. V prípade Vášho záujmu Vám odkazy na niektoré stránky odošlem. Veľmi ma teší, že ste extenzie do zostavy zaradila, sú vystavované veľkej kritike, k neúspechu však dochádza len v prípade ich nesprávneho použitia, alebo pri nesprávnej diagnostike, keď treba zohľadniť aj iné smery.
PhDr.Michaela Kotrbancová - fyzioterapeut

Je možné že sa prejaví dny aj na kľúčnej kosti? Začaloto pálením pod kľúčnou kosťou a potom pri strede krku na kosti sa kpravil opar a opuchlo to. Bolesť trošku ustala, ale stále pri pohybe pociťujem pálčivú bolesť.Nie som obézna ani nepijem a stále niekedy sa mi stane, že na palci alebo na kĺbe pocítim bolesti. Krv mám vporiadku. Mám vraj veľa latexu ale nik mi zatiaľ nič nepovedal.

denne cvičte

Neviem preco,ale po prekonani infekcie moca,sa objavila bolest v dolnej oblasti krizov,snazim sa pit dost tekutin,ale stale to boli uzila som ibalgin 400 mg a nepomaha,najhorsia bolest sa objavi, ked si liham do postele,je naozaj tazke najst si vhodnu polohu.Co mam robit bola som s tym u lekara,tak ta mi odporucila dostatok tekutin
zaujimal by ma vas nazor…

boli ma chrbat v drieku ale iba na lavej strane, stalo sa mi to pri hrani futbalu. Postupom casu to prechadzalo ale zase som hral futbal a vratilo sa mi to, uz ma to boli asi 3 tyzdne…co mam robit???

Mojho priatela trapi bolest v oblasti lopatiek, prechadzajuca az na hrudnik, bolest je to tahajuca a pri otoceni paze boli. Poprosim Vas o nejaky ucinny recept. Dakujem

bol som vzdy silny,nic ma nebolelo az do urciteho obdobia,kym som neprechladol jedneho letneho vecera na krize,od vtedy sa mi to neustale vracia a jedina zbran proti tomu je apsolutna ochrana pred aj tym minimalnym vankom ci minimal.podchladeni,takze kazde prechladnitie,ci ine podobne choroby su zaciatky bolesti,ktorym sa treba snazit vyhnut,este odporucam otuzovat kazdy vcer-rano studensia sprcha a jemny fitnes zamerany na cviky chrbta pri bolesti chrbtice,to naozaj zarucene pomaha kym s to prartizuje,

Mám 58 rokov ale vďaka záhrade, cvičeniu a životospráve fyzicky tak 45.
V detstve som mal viac úrazov chrbtice ale nikdy som nešiel za lekármi. Po viacerých heksenšusoch z minulosti viem, že si treba dávať pozor na:
- žiadne silné otrasy napr. beh, futbal,…
- chrbticu mať vždy v teple (vesty)
- nespotiť si oblasť chrbtice s následným ofúknutím, či studenou sprchou
- minimalizovať stres a smútok, lebo človek je vtedy stuhnutý a svaly a telo nie sú v norm. stave
- ideálne by bolo vždy byť optimistom
-…to ostatné je aspoň v mojom prípade druhoradé

uz asi dva tyzdne mam bolesti chrbta nemozem sa poriadne hybat bola som u lekarky a dala mi lieky tak som zvedava ci mi to pomoze ak nie neviete niekto nato nieco

liek neviem ziadny ale aj mna poli chrbtica medzi lopatkami a ide do az ku hrudniku a ked dycham tak ma to tam pycha mam lieky tak uvidim

stale ma boli chrbat,som uz zhrbena,neviem sa vystriet a akoby nestacilo pred tyzdnom ma seklo este aj v krizoch…beriem lieky ale moc mi nepomahaju…po tyzdni ma to boli viac a viac…nevie mi niekto pomoct prosiiiiiiim!!!

Dobry den,
co vam nato povedal lekar, ake beriete lieky prosim? Ja mam podobne symptomy.
Dakujem.

z tim musis ist lekarovi ja som mal to iste medzi lopatkaqmi mi vyskocila platnicka a bolelo to ortoped mi to napravil a teraz pomali musim poslinovat chrbat…a predsa uz davno cvicim a trenujem kick box a pred tim nic take sa mi nestalo a zrazu…

ahoj mam tiez taketo problemy ako ty mala by si skusit plavanie byt vo vode ale netreba to prehanat svaly sa ti uvolnia a budes sa citit lepsie hlavne treba nemysiel na tu bolest aj ked viem ake to je strasne drz sa

Mám len 14 a mám skoliózu, strašne ma bolí chrbát, síce cvičim. Chrbát ma najviac bolí v krížoch. Niečo mi prosím poradte. Ďakujem.