Prevencia bolestí chrbta

Dobry den, ak mozem doporucit podla vlastnej zivotnej skusenosti mojej dcery, nevahajte a objednajte sa na vysetrenie u pana primara Popluhara, na detskom ortopedickom oddeleni v Zilinskej nemocnici, som presvedcena, ze vam pomoze ako mojej dcere. Je to odbornik na svetovej urovni. Prosim neodkladajte to. S pozdravom a vela stastia.

Prosim vas, mohli by ste mi dat na primara Popluhara nejaky kontakt? Velmi pekne vam dakujem.

Dobry den,prosim pomožte mi ,mam 15 rokov a nikdy som nemal s chrbtom problemy až teraz ,som sportovec posilujem už 2 roky a nikdy ma chrbat nebolel až teraz ma zacal boliet ,najviac ma bolia krize uz som bol u doktora ale dal mi len tabletky od bolesti a povedal ze mam slabši chrbat tak ze mam ho viac cvicit aby bol silnejsi ale v poslednom čase ma chrbat zacal tak boliet že ani tabletky nezaberaju a cvičit nemožem lebo ked chytim cinku do ruky a sa zohnem tak ma začnu hned boliet chrbat…prosim pomožte mi a napište mi niekto nejaku radu na moj email Sobik9@azet.sk

Dobrý deň, vzhľadom nato ,že ste mladý, športovec , určite v prvom rade treba , aby Vás vyšetrili na ortopedickej ambulancii a na Fyziatricko-rehab.amb., zrealizovali Rtg vyšetrenie a na základe klinického vyšetrenia stanovili liečebné procedúry a liečebnú telesnú výchovu.Nezanedbajte to,aby ste časom nemali väčšie problémy .

dobrý deň, rehabilitáciou detí a mladých ľudí so skoliozou sa venujú v Špecializovanej nemocnici ortopedickej protetiky na Záhradníckej ul v Bratislave

Zdravím Ťa.Som Fyzioterapeut a som tak pobúrená Tvojím príspevkom že musím reagovať.Okamžite musíš prestať cvičiť tak ako do teraz.Máš možno vypracovaný svaly na rukách ale máš slabé svalstvo vo vnútri pri chrbtici, ktoré Ti ju drží a stabilizuje začni cvičiť s odborníkom na Fit lopte alebo Pilatesa!!! Potom skutočne sam uvidíš rozdiel v cvičení a v práci svalov.Nepotrebuješ činky stačí samotné telo a rozum.

Doležitý je tiež kvalitný matrac, ktorý dokáže podporiť telo vo fyziologicky správnej polohe počas spánku a poskytnúť relax svalom chrbta. Ak totiž spíte na nekvalitnom matraci, svaly musia “pracovať” aj v noci, neodpočinú si…

ahojte…mam 15 rokov a sportujem .ale pred tyzdnom mi na jednom treningu asi zablokovalo chrbticu v krizovej obasti …prosim poradte mi co mam robit…dakujem

ahoj.prosim ta,posli mi nejake cviky na dolnu cast chrbta.hladam na internete,nejake som nasiel,ale chcel by som nejake specialne.mam vysunutu platnicku.pravidelne cvicim.dakujem

Ahojte,mohli by ste mi niekto poradit prip. aj nejaky lekar alebo fyzioterapeut? Trpim bolestou laveho klbu a krizovej casti chrbtice. Zacalo to v polovici augusta - bolest vystreluje z laveho bedroveho klbu do bocnej strany lytka, hlavne v sede. Bolesti s chrbticou mam od prveho porodu v r.2OO3 a druhy porod som mala min rok v novembri.Neurolog mi predpisal Mydocalm a Flugalin uzivam cca 2 tyzdne,pomohlo to ale nie 100%.Bolest je vsak miernejsia, no najma rano intenzivnejsia.dakujem.

ahojte!Kazdy den uz 4 mesiace vkuse ma strasne boli medzi lopatkami a asi 2mesiace sa uz neviem poriadne nadychnut a uz sa aj na to budim.Kedze sa mi zle dycha je mi skoro stale na odpadnutie a strasne sa mi toci hlavaa aj ked to predychavam neviem sa normalne nadychnut.Prosim poradte co mam robit???

…pisem lebomam podobny problem, zacinam mat z toho strach, ved sa na bolest budim aj v noci…lieky zatial ziadne nemam, asi navstivim lekara…ak ti niekto poradi nejaky recept, daj mi vediet

no urcite navstivit lekara - neurologa

zacni hned cvicit ja mam bolesti 2 tyzdne chodim na liecebnu masaz k neurologiu a zacal som cvicit a uz to ustupuje drzim ti palce pa pa

Na bolesti chtbta aj ine problemy pohyboveho aparatu je vseobecne najucinnejsi rozumny pohyb,to znamena cielene cvicenia.Medzi ne patri nepochybne Pilates Medical.Najlepsie pod odbornym vedenim a postupne absolvovat celu seriu.Mala som dlhe roky velke problemy s chrbtom,po niekolkych cviceniach ma tato metoda oslovila natolko,ze sa jej dnes profesionalne venujem.Vrele odporucam.

Dobrý deň! Mám 26 rokov a pred rokom mi lekárka diagnostikovala skoliózu. Poradila mi cvičenie v posilovni a plávanie, čo som aj dodržiavala. V poslednej dobe som povolila a asi aj preto mám bolesti pod ľavou lopatkou. Mám pocit, ako by mi trošku vyčnievala. Bojím sa ísť k ortopédovi, aby zo mňa nebol doživotný invalid, nakoľko sa bolesť dá zniesť a nie je pravidelná, no zároveň viem, že by som s tým mala niečo robiť. Prosím poraďte, vopred ďakujem

boli ma chrbat v dierku na pravej strane ale len vždi ked hram futbal a potom ma to prejde za 24hodin no a vždi sa mi to opakuje pri futbale,už tak 2,5 mesiaca
3 roky sa venujem kulturistike a nikdy ma to nebolelo ked cvičim nikde a ani teraz ma to neboli. Vie mi niekto pomiocť prosim kto ma s tym skusenosti

Ahoj,to je super ,tvoje rady sa mi veľmi páčia a dúfam že budem mať zase 45.Budem sa ich držať,dal si mi nádej že to pôjde aj bez liekov.Dakujem

Pozdravujem, mam sedave zamestnanie, ale az v poslednej dobe ma prepadli bolesti chrbta - chrbtice - v časti asi v polovici medzi lopatkami a krížami. Keď si rukou prechádzam po stavcoch na jednom mieste to boli fest, ako keby rovno to bola kost stavec! No a dalsi priznak som zacal pozorovat nedavno - totiz ako keby mi zacali mravencit a palit chodidla. Moze to mat nejaky priamy suvis ?? Pomoze nejake cvicenie ci ist rovno za lekarom ?? Dík.

Uz rok sa mi neustale toci hlava. Niekedy viac, niekedy menej. Sem tam ma napina na davenie. Zo zaciatku som nemala nijake bolesti, len zavrate a silny tlak na krcnu chrbticu. Ale teraz sa mi k tomu pridala aj bolest nad pravou lopatkou. Citim ju hlavne pri predklanani hlavy a zatoceni hlavy do prava. Pravda je, ze som nikdy nemala cas sa dat poriadne vysetrit, nakolko posobim v zahranici. Raz do tyzdna chodim na akupresurnu masaz, co mi tie neprijemne celodenne stavy trochu zmiernuje, ale bohuzial nelieci. V minulosti som aktivne sportovala. Nemozem behat, posilnovat, ani plavat nakolko je voda v bazenoch dost studena a po cviceni Pilates bez usmernenia odbornikom sa mi zavrate zhorsili. Nevedel by mi niekto poradit ako sa z toho dostat. Za radu vopred dakujem.