Prevencia bolestí chrbta

dobry den, asi pred rokom sa ozval moj chrbat v lopatkovej casti, bolo to spojene z tazkym dychanim, pocitom zaseknutia az uzkosti, zvyseným tlkotom srdca, kedze srdiecko je presne v tej oblasti, a slabost v rukach. tieto stavy mam v podstate doteraz, niekedy slabsie inokedy velmi intenzivne, liecila som sa rehalibitáciou, ktora na cas pomohla, aj som cvicila (joga, pilates) ale pri cviceni mi v chrbtici stále neprijemne puka, neviete mi prosim Vas poradit co mam este pre seba urobit v tejto veci, pripadne na akeho odbornika sa mam obratit. Stale na to myslim, a uz sa nemozem normalne sustredit na svoju pracu a radostnejsie prezivanie bezneho zivota. dakujem

Dobrý deň! Mala som podobné ťažkosti pred Vianocami 2008, točila sa mi hlava a bolo mi na zvracanie. Bolo to tak intenzívne, že som musela vyhľadať odbornú pomoc teda neurológa a ten mi nasadil lieky. Následne som bola aj na CT mozgu a lieky uživam naďalej a zrejme ich budem užívať dlhodobo. Tiež chodím k neurológovi na pravidelné kontroly. Myslím si, že Vami popisované ťažkosti sú vážne a teda navštívte čím skôr lekára.

niečo podobné mám už desať rokov. Doktori mi s tým nepomohli . Musel som si pomôcť sám .
Moja rada cvičiť, nepreťažovať, nebehať a hlavne čakať a veriť že sa to zlepší.
Ozaj a nebra

Mám bolesti na ľavej stane krížov, som často unavená, niekedy mám aj závrate. Mám 48 rokov, pred 9 rokmi mi vybrali maternicu a obidva vaječníky. Pred 20 rokmi som mala ľadvinový kameň, ktorý mi bol rozbitý laparoskopicky. Odvtedy dodržujem pitný režim. Teraz po vyšetrení moču a krvi som mala výsledky v norme, ale napriek tomu ťažkosti v krížoch pretrvávajú. Doktorka tvrdí, že je to z chrbtice. Ja by som len chcela vedieť, či musia byť zlé výsledky v krvi, moči aby som mala znova ľadvinový kameň ? Keby som nepila, isto by aj tie výsledky boli horšie, ale je možné že by som si s tým pitným režimom polepšila vo výsledkoch vyšetrení? Podotýkam, že pri ľadvinovom kameni pred 20 rokmi som mala podobné príznaky.No a pri chrbtici sú podobné príznaky.
Pijem zelené,ovocné,bylinné čaje.Ďakujem.

Aj ja som mal neskutočné problémy a bol som zúfalý, lebo sa mi nedostalo uspokojivého vyšetrenia a liečby.Pomohol mi radou kamarát, ktorý ma odporučil k jednej chiropraktičke-diagnostičke, neviem, či môžem dať kontakt tu,a tá ihneď určila lokalizáciu problému, urobila zopár ˇ"ťahov" na uvoľnenie svalov a odporučila zopár nenáročných cvikov a odvtedy som fit.Odporučil som ju viacerým mojim známym a všetci boli s jej prístupom a prácou veľmi spokojní.Akurát to, že je mimo BA, ale stálo to za to.Je treba sa u nej objednať…

ahoj - reagujem doooost opozdene. ale tiež si hladam podobne trpitelky s takym problemom. viac hlav, viac rozumu???
ja som na tom podobne ako ty pred 2 rokmi. po nepochopitelnom zapale moc.ciest som začala behat po doktoroch s krizami - bolest v dolnej časti - lava strana - otrasna bolest. niekedy menej, niekedy viac. najst polohu na spanie je umenie. denne cvičim cviky - rada od neurologičky. nastupujem na rehabilitacie. tak uvidim, aky osoh to prinesie. dost ma to štve, som polomobilna a opatrna na každom kroku. je to obmedzujuce a na môj vek už tobôž (25)

Dobrý den,potrebovala by som radu,bola som u lekára,lebo ma strašne boli už 1mes.pod lavou lopadkou ale táto noc ma donutila ost lekárovy.Bolest mi vrazila až na hrudník,zrazu ma bolel celý chrbát a hrudník,bolest prešla vdaka liekom,naraz som si dala 3 ibalginy a vela vody,lebo mi prišlo zle a sucho v ustach.Zaspala som až podvoch hodinách.Za opoved dakujem.

Tiež neviem, či sa môže dávať tu nejaký konkrétny kontakt, ale možno by som teraz už nepotrebovala ísť ku chiropraktičke, keďže som si vymyslela sama liečbu, ktorá sa mi zdá, že pomáha. Kúpila som si ľadvinový čaj od Grešíka a pijem ho tak pravidelnejšie asi 2-3 týždne. Mám taký dojem, že sa lepšie cítim a aj bolesti ustúpili.Ale sa teraz ani veľmi nenamáham telesne, sem tam si pocvičím 5 Tibeťanov.
Tú chiropraktičku by skôr potreboval môj manžel, jeho že bolia ľadviny, alebo čo? Ale je len sústavná bolesť, iné príznaky neudáva.

CAUTE POTREBOVALA BY SOM RADU,UZ MA 2MESIAC BOLI V KRCNEJ CHRPTICE A BOLA SOM AJ K LEKAROVI LEBO MI TRPLI AJ NOHY A ON MI DAL MINERALNE TABLETKY ALE UZ ICH NEBERIEM.POTOM SOM SI MYSLELA ZE TO BUDE AJ Z OBLICIEK A MALA SOM VRAJ ZE MENSI ZAPAL A BRALA SOM TABLETKY ALE NEPOMOHLY.A TAK SOM SI KUPILA TAB. DORSIFLEX ATIEZ MI NEPOMAHAJU JA UZ NEVIEM CO MAM BRAT.PROSIM PORADTE

Ahoj - pýtaj sa na magnetorezonanciu-tá najskôr ukáže tvoj problém.Som po operácii krčnej chrbtice a mravenčenie a tŕpnutie sa po 16tich rokoch bolestivého prežívania života zastavilo.Mala by som absolvovať ešte operáciu strednej časti chrbtice,ale prv ako bych sa mala dať znovu rezať skúsim ozónoterapiu-vraj je dosť účinná tak som zvedavá. Držím ti palce

ahojki,chcela by som sa informovat ohladne operacie krcnej chrbtice.Mozem Ti napisat niekam na email?Mam tiez problemy s krcnou chrbticou.Dakujem,lili,

ahoj dusan
mohol by s i mi dat kontakt na tu chiroprakticku?
Dakujem

Dobry den ! poprosil by som kontakt na p. doktorku lebo mam s chrbtom casto problemy aj ja bohuzial a to mam 33 rokov…Velmi pekne dakujem za odpis ! karol komora s pozdravom

uzivat viac d- vitamin e-vitamin midocalm je najhorsi liek

Ja mám tiež podobné bolesti chrbtice. Skúsil som výrobky firmy “www.phiten.sk”. Dajú sa vyskúšať priamo v predajni. Tie produkty obsahujú titán, ktorý vytvára pasívne teplo. To uvoľňuje svalstvo v okolí chrbtice a tým dochádza k potlačeniu bolesti, ktorú môžu spôsobiť stuhnuté svalové vlákna v oblasti chrbtice. Treba vyskúšať v predajni. Účinky sú okamžité. No nemusí to pôsobiť na každého rovnako.

Ahoj,chcela by som vediet,kde ta operovali na krčnú chrbticu,kto a ako to prebehlo,ako sa cítiš teraz a aké si mala problémy predtým,nevieš mi poradiť niečo čo ti aspoň trocha zmiernilo bolesti pred operáciou.Tiež už uvažujem o operácii,ale mám aj obavy. Ja som sa dala operovať vlani,mala som problémy v krížoch,menili mi stavec L5/S1,dali mi tam titán,možem povedať že sa cítim o 90% lepšie, ako pred tým,ale s krčnou chrbticou mám veľké problémy,len sa bojím operácie,neznášam narkozu.Budem rada ak mi odpovieš.Ahoj

ahoj Majka,mozem Ti napisat niekam na mail?Mam tiez problemy s krcnou chrbticou,rada by som sa s niekym podelila o skusenosti ohladne tohto problemu.Dakujem

Pardon,ja myslim Majku!

Tak este raz,myslim Vierku,nie je Majku.

V auguste som písala, že som chcela vedieť, či je možné aby som mala ľadvinový kameň aj s dobrými výsledkami krvi a moču. Teraz viem odpoveď, áno je to možné, bol mi zistený na sonografe a CT ľadvinový kameň. Včera som bola na jeho rozbíjaní litotripsiou. Teraz pijem a čakám, kedy to vymočím…prajem všetkým veľa zdravia.