Problémy po operácii krčnej chrbtice

Zdravím všetkých ktorí sú po operácii krčnej chrbtice. Chcem sa spýtať tých, ktorí majú problémy, lebo ja patrím medzi nich. Aké majú problémy, ako ich riešili a či niekto absolvoval aj reoperáciu. Neviem ako ďalej, som bezmocná, lebo mám pocit, že lekári mi neveria. Dnes som napríklad spadla na zem, kolená sa mi podlamujú. V stredu idem znova na MR, moja neurologička má podzrenie, že koreň nervu mi tlačí na miechu. Neurochirurgovia sa nevyjadrili, čakajú na MR. Bolesť mi vyráža do pravej ruky, mám obmedzenú pohyblivosť v krčnej chrbtici. Menili mi 2 priestory C5/6a C6/7. Mám titánový implantát nepohyblivý a karbónový pohyblivý. Chcela som podstúpiť reoperáciu, ale každý ma odhovára, že môžem ochrnúť. Dá sa takto vôbec žiť s bolesťami? Ak má niekto podobný problém, alebo je už za problémom, nech sa mi prosím ozve. Ďakujem. Merlyn

Ahojki, mam 30 rokov a tiez trpim bolestami uz 7 rokov. 5 rokov som bola doma a behala po doktoroch a nemocniciach. Musela som odist z prace, nakolko mam velke bolesti pri sedeni a robila som pri pocitaci. Skusala som si bolest nevsimat, ale nejde to. MR a CT mi ukazuju iba bloky na krcnej chrbtici. Mam ale aj problemy v driekovej oblasti, kde mam protruziu disku L5. Tazke veci tiez nemozem nosit. A najvacsia panika ma chyta, ze co budem robit o par rokov a kde budem pracovat. Mavam casto zavraty z krcnej chrbtice, hlavne aj pri zmene pocasia…atd. Ak chces mozes mi napisat na moj email andorka@pobox.sk

Merlyn, prosim a kde Ta operovali? Nevies poradit nejakeho dobreho neurologa, neurochirurga?
Dakujem, Nikol.

Operovali ma na BA-Kramároch. Dobrého neurochirurga by som potrebovala aj ja. Hovoria, že sú tam všetci dobrí. Možno som mala smolu, neviem. Hľadám ďalej, možno sa mi niekto ozve. Skúšala som aj v Brne, len tam si to vyšetrenie musíš zaplatiť. A aj keby som sa chcela dať operovať v Brne musím si to uhradiť v plnej výške, zdravotná poisťovna to nepreplatí, pokiaľ ti je poskytnutá “adekvátna” zdravotná starostlivosť u nás.

Merlyn,neskusila si Nove Zamky?Ja rozmyslam tam sa spytat.

som po operácii tri týždne zatial sa držím dobre bez nejakých vačších problémov skús Ružomberok prednosta DURNý ALEBO Prim. RUSNáK JA SOM BOL U PREDNOSTU POZDRAVUJEM A DRžíM PALCE A NEZABUDNI TO NAJPRV PRIJAť Tú CHOROBU A VERIť

Zdravím Vás Merlyn. Presne toto isté mi robili teraz v marci. Mám dve titanové platničky 4/5 a 6/7. Mám podobné problémy ako Vy. Bolesť mi ide stále a aj tŕpnutie do pravej strany. Tiež mi, podobne ako aj Vám nik neverí. Kde Vám to robili? Ja idem asi skúsiť akupunktúru do Zvolena. Robí to tam jeden pán, pôvodom rus. T. č. na neho 0905 848555. Skúste a dajte mi vedieť na 0905 829158. Držím palce.

Ahoj, aj ja mám problém s krčnou chrbticou, mám ísť na neurochirurgiu do Nitry. Moja neurologička mi povedala, že operácia je jednoduchá, hospitalizácia trvá len 3 dni, je to pravda? Menili, by mi platničku medzi 5 / 6. Neviem sa rozhodnúť, či to mám postúpiť, ale problémy už mám vyše 5 rokov a stále sa stupňujú. Za rady Vám vopred ďakujem.

Ahoj Gabika. Mam problemy ako Ty a aj este navyse. Trpim tiez vyse 3 roky, ale operaciu odkladame s mojou doktorkou kym sa len da. Neskusala si ozonoterapiu? Mne to velmi pomohlo. Behom 3 mesiacov som absolvovala 3, poslednu v maji a odvtedy sa drzim velmi dobre, zatial a opat sa chystam. Uz som mala take neznesitelne bolesti, ze som uz bola rozhodnuta ist na operacie, ale vyskusala som este tento ozon a nelutujem. A preco prave do Nitry? Nech Ti to stastne a uspesne dopadne.

1 Like

Mám už 56 r. a začínam patriť medzi Vás, ľudí práce, ktorí skôr zatnú zuby a pracujú, pokiaľ môžu. Pred dvoma mesiacmi som začal pociťovať bolesť v pravom ramene, dnes pri ceste na MR kŕčnej chrbtice ma musela pridržiavať manželka, aby som nespadol, čo sa mi začalo dariť. Daný problém nabral veľký spád. Dnes stojím pred otázkou vyriešenia môjho stavu. Začínam si na to všetko zvykať, lebo zaháľanie je stratený čas. Na začiatok iba toľko. Prajem Vám veľa zdravia.

Dobry den. Ja by som tiez potreboval poradit a pomoct. Tiez mi operovali platnicky 5/6 a 6/7. Bolo to v maji 2011. Teraz po 9 mesiacoch mam take bolesti, ze idem zdiviet. Robili mi to v Martine. Ked som bol v novembri na kontrole, tak mi Primar De Riggo povedal, ze si vymyslam a ze tam mam vsetko dobre. Ale to nie je pravda. Mam velke bolesti v krku a este vcsie v pravom pleci. Tam mam uz uplne tvrde miesto az hrb. Neviem kde uz mam ist. Viete mi niekto poradit? Mali ste takyto problem a vyriesili ste ho? Dakujem pekne.

Ahoj Gabika, ja som po operácii C5 / 6-20. 2. 2012, myslím, že to treba skúsiť, fakt ideš domov po troch dňoch, aj ja som trpela 6 rokov a už naposledy som si povedala dosť, tlačilo mi to na miechu bolesti nenormálne, dva prsty na ľavej ruke strpnuté no po operáćii som hneď pocítila úľavu, teraz mám síce bolesti ale také pooperačné, dúfam, že bude lepšie, ale môžem odporučiť Nitru sú tam úžasný lekári, sestričky, no starostlivosť na úrovni a to som si sama vybavovala bez protekcii! Držím palce, neviem aké nálezy máš, ale daj sa na to a mysli pozitívne! AHOJ

Ja mam tiez ist na operaciu krcnej chrbtice na odporucanie do Nitry. Nie je riziko po operacii? Ako dlho treba cakat ked ma objednaju? Treba ist na konzultaciu tam najprv?

Zdravim, ja mam tiez problemy s krcnou chrbticou, autonehoda v r. 2003 zlomenina C5 a subluxacia C5-6 a C4-5. Vtedy som sa nedala operovat ale teraz to uz lutujem, lebo trpim ako kon, teraz som mala 20 infuzii a nijake zlepsenie, popritom pracujem v potravinach v Bratislave dokladam a robim aj v pokladni, teraz by som uz chcela ist na operaciu o 2 tyzdne mam MR chcela by som ist na operaciu do Nitry len netusim ako si to mam vybavit, lebo takto uz fakt dlho nevydrzim, ak nahodou Vy alebo nejaky citatel vie poradit budem velmi vdacna. Teraz mam bolesti krcnej chrbtice a zoslabla a aj ma boli prava ruka. Vam drzim palce, vsetko dobre. Ahoj. Katka

Ahoj Katka, normálne zavolaj na ambulanciu neurochirurgie v Nitre a objednaj sa na konzultáciu. Ak sa rozhodneš pre operáciu v Nitre, hneď Ti dajú termín. Sú veľmi ochotní a ústretoví. Držím palce. Dagi

Vdaka. Zavolam po MR, uvidim co noveho mi zistia aj tam, teraz som mala CT a v popise mam, ze ventrolisteza C5 oproti C6 O 2mm takmer cirkularne zuzenie, takmer premostujuce osteofyty v tomto segmente, kompresia duralneho vaku dorzalnym osteofytom C5, hranou tela stavcaC6 pri listeze, prostruzia C3-4. PN som uz 2 tyzden uz som vybrala 25 infuzii, 20 analgetickych - zmes SALYCIL, Magnezium, Novalgin, Mesocain, Guajacuran a 5 infuzii Neodolpasse a o tyzden ma cakaju este infuzie kortikoidne. Zatial mi nic nezabera, mam bolesti 3. mesiac zo zaciatku som mala injekcie Ketonal, uzivala som aj tabl. Katadolon a Flektor EP sacky to nezaberalo potom mi dali infuzky a zatial ani tie mi nezaberaju. Mam ist aj do kupelov este mi neprisiel papier, netusim co bude so mnou a ako takto budem nadalej pracovat v potravinach neviem ci by som si nemala zmenit pracu, zda sa mi ze nie je rozumne s takouto chrbticou pracovat v potravinach, za pomoc Vam velmi pekne dakujem, po MR urcite zavolam do Nitry a dohodnem si konzultaciu, bola som uz na tej ambulancii pred 2 rokmi, vtedy tam bol taky mlady lekar bez specializacie vtedy mi neodporucil operaciu, a asi by som sa vtedy este ani nedala, alw teraz by som nevahala ani minutu. Este raz vdaka, majte sa krasne a vsetko dobre. Katka

Ahojte vsetci. Mam vybavenu neurochirurgicku konzultaciu v Novych Zamkoch 27.07.2012 na neurochirurgickej ambulancii. Prosim Vas niekto z Vas nevie nahodou, kde sa ta ambulancia nachadza a nema niekto skusenosti s tou ambulanciou. Prosim Vas, ak mate nejake skusenosti, prosim Vas podelte sa o ne. Dakujem. A mam vybavenu konzultaciu aj v Nitre na neurochirurgickej ambulancii na 16.08. 2012, tak ako pred 2 rokmi idem k doktorovi Misovicovi bola som u neho len raz, takze neviem posudit, aky je mozno niekto s nim ma viac skusenosti. Mam 32 rokov, som 9 rokov po autonehode, teraz som po 30 infuziach a krcna chrbtica ma nadalej boli, pracujem v Bratislave v potravinach, ale 3 tyzden som PN. A este nieco prosim Vas niekto nema skusenost, ci v Bratislave v Ruzinove vydaju v den magnetickej rezonacie CD nosic alebo treba nanho cakat istu dobu. Prosim ak niekto vie, prosim napiste mi. Velmi pekne dakujem. Katka

Katka, cast vasich bolesti moze byt aj psychosomaticka, resp. postraumaticka. Mozete sa zamerat aj na liecbu duse a tela cez psychotraumatologiu. Telo a dusa si pamataju aj stresove a psychicke momenty, ktore sa mozu prejavovat aj bolestou v niektorej casti tela. Vyhladajte psychoterapeuta, ktory sa zameriava aj na psychotraumatologiu, postraumaticku stresovu poruchu a pod. Niektore typy bolesti sa daju liecbou duse zmiernovat a naucite sa s dosledkami inak pracovat a krcna a ina cast chrbtice, na ktoru trpi vysoke percento populacie potrebuje pravidelne cvicenia, rehabilitaciu a ucenie sa inak ich vnimat svoju senzitivitu a seba samu. Je to cely komplex drobnych opatreni, ktore spolu napomozu zmiernovat subjektivne prezivanie bolesti. Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut.

Julius, najdite si aj psychoterapeuta, psychologa, ktory sa zaobera bolestou a pooperacnymi stavmi. Telo a dusa su prepojene a subj. prezivanie bolesti nemusi byt viditelne na RTG, rezonancii a pod. … Niekedy pomoze aj akupunktura, metoda EAV-elektroakupunktura podla Volla-robia ju aj v Martine a pod. … Rita Svihranova / psycholog, psychoterapeut /

Dakujem. Len ten pochopi, co preziva ten druhy, ake bolesti, kto s nimi zije a nie nejaky psychoterpeut a psycholog. K ziadnemu sa nechystam a ani nepojdem, lebo nema vyznam kde kade chodit, potrebujem sa cim skor dat dokopy a v tom mi pomoze jedine nejaky neurochirurg, pred 2 rokmi som nemala este ani vyrastky, ktore mi teraz nasli pri CT, cvicenia nepomahahaju, nieco sa mi tam posralo, len neviem co ukaze sa az pri MRI, v tej robote sa clovek narobi ako otrok a s mojom chrbticou nemam sancu to zvladat to mi lekar hovoril, mam si najst druhu pracu, len neviem, kde si nejaku lahsiu pracu najdem v Bratislave s maturitou obchodnicky. Doteraz som vzdy robila potravinach a neviem co by som take mohla robit, mozno pokladnicku, vratnicku, recepcnu - bez cudzieho jazyka, mna by aj predali, lebo darmo som sa ucila anglictinu a nemcinu to uz bolo dost davno a viac si nepamatam ako pamatam. Katka