Problémy po operácii krčnej chrbtice

Ahojte vsetci ktorí Ste po op krčnej chrbtice. Operovali ma 14. 11. 2012 v NZ a po op chvíľu bolo dobre ale teraz mám opať bolesti, bolia ma aj ramená, bola som teraz na infúznom preliečení v nemocnici na neurologii v Komárne ale opať mám bolesti a chcem sa opýtať či aj niekto iný má problémy po operácii alebo len ja mám takú smolu a či sa tých bolestí raz zbavím alebo sa mám pripraviť na dlhý boj. Vdaka. Operovali mi C5-6 dávali mi pevnú náhradu Coalition cage, Espace. Za každú odpoved dakujem. S pozdravom. katka

Dobry den! Chcela by som opytat, ci ste po operacii platniciek absolvovali kupele, a kedy ste isli?

Dobry den, ja som po operacii krcnej chrbtice, ktoru mi operovali z dovodu bolesti v lavej ruke. Po operacii som mal asi 5 rokov bezbolestny zivot a potom sa bolesti znovu vratili. Bol som na MR a zistili, ze to nie je nic vazne a poslali ma na rehabilitaciu, kde mi ukazali 5 jednoduchych cvikov a asi po tyzdni bolesti ustupili a nic ma neboli dodnes.

Ahoj, mal som podobny problem, mal som bolesti lavej ruky a lavej casti hrudnika, ale iba ked som sedel. Trapil som sa niekolko rokov pretoze pracujem ako vodic. Nakoniec som bol na operacii a mal som 5 rokov pokoj a potom sa bolesti vratili. Isiel som na MR a na kontrolu a povedali, ze tam mam nejake zmeny, ale ze nic vazne a poslali ma na rehabilitaciu, kde mi ultrazvukom uvolnili nejake svaly a ukazali mi 5 jednoduchych cvikou a bolesti asi po tyzdni celkom ustupili a je tak chvala bohu dodnes. A dnes uz cvicim len obcas pre istotu. Vyskusaj sa opytat na rehabilitaciu neurochirurga.

Rasto, to je fajn, ze ta bolesti presli. Mna boli tiez lava ruka, rotatorova bolest, na operacii som nebola, ak ta to nezatazuje napis ake cviky robis. Mam ist na mag. rez. dakujem.

Dobry den. Reagujem na pana Rasta. Mam bolesti lavej ruky v hornej casti, som teraz objednany k neurologovi. Neviem teraz, co ma este caka, ale bol by som velmi povdacny hlavne panu Rastovi, aby mi popisal tie cviky.

Dobry den, moja znama mala problem s chrbticou a lekari jej povedali, ze po operacii moze zostat ochrnuta po zvysok svojho zivota. Zacala pit Aloe Vera po dobu troch mesiacov a uzdravila sa. Manzelka môjho priatela tiez mala problem s laktami a trpli jej prsty na rukach. Odporucil som jej aloe vera a o necely tyzden zabudla na bolesti. Aloe pomaha na rozne zdravotne problemy, kto ho uziva je spokojny. Toto aloe nekupite v obchode, je na objednavku. Kontakt: marekjakubo@alice.it

Dobrý den Katka můžem sa spýtat či ešte máš tie bolesti a ako dalej pokračuješ? ja som tiež po operácii krčnej chrptice, ale nie je to nič moc stále som slabá, točí sa mi hlava bolia ma ramená a ešte ma začala poriadne boliet aj krížová čast, lekár povedal že chrptica je jeden celok tak je to možné. Som dost zúfala lebo neviem čo bude dalej práca a tak. Za odpoved moc dakujem Jana

Ahoj, Janka pri problémoch s krčnou chrbticou pomáhajú medené produkty a to hlavne medená šatka.
Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Šatka je univerzálna, vždy sa obviaže boľavé miesto. Viac info na e-maily.

Robíš si reklamu?

Dobrý deň, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu či má niekto skúsenosť po operácii na uvedenú diagnozu ktorú mi zistili na magnetickej rezonancii. Lekár odbroník neurochirurg po konzultácii mi povedl že musím absolvovať operáciu a ja sa bojím a nie som ešte pevne rozhodnutá aj keď mám termín za dva mesiace. Jedná sa o C5 / 6 široká dorzálna protrúzia disku naliehajúca na miechu, kompresia koreňoc C6, C6 / 7-široká dorzálna protrúzia disku a kaudálne migrujúca extrúzia vľavo naliehajúcou na miechu, hypoplázia IV disku C7 / Th1 s parciálnou fúziou tiel stavcov. Trpne mi ľavá ruka, rameno mám bolesti ale dá sa to vydržať ale lekár mi povedal že to bude horšie. PROSIM O RADU, ĎAKUJEM

Zdravím Marika, to čo vám zistili na MRI aj ja mám podobné (dorzomedialna hernia diskov, protruzia so sužením miech. kanala) aj kompresiu korenov a operovali ma minulý rok v oktobri, tiež že musím, tak som dal. Teraz mám ešte vačšie problémy ako pred op… dokonca mám recidívu a v auguste som bol na NRCH a už chceli ma nechať na klinike okamžite operovať! som zatiaľ nesuhlasil, lebo už nebudem chodiť ak by zoprovali 2x povedal mi neurochirurg… Tak vám radím, aby ste dala operovať, ak máte takéto problémy, viem že to je nepríjemné pre Vás… prvé 4 mesiace po operácii nebudete vládať poriadne chodiť, budete sa cítiť akoby oslabená… a bolesti budu dalej, možno nie až také, každy znáša op. inak! držím palce!

Ďakujem pekne za odpoveď mám zmiešané pocity lebo lekár neurolog tvrdí že to mám absolvovať aj keď nemám až také veľké bolesti ale môže mi ochrnúť ruka
a že po operácii môžem byť v poriadku aj za dva týždne o čom pochybujem ale že sú aj také prípady, ešte stále váham ale mám doporučenie odborníka neurochirurga a nechcem spochybňovať jeho tvrdenie, ak máte ešte niekto skúsenosti s týmto nálezom odpíšte, Dakujem za odpoveď, pán Tibor a kde Vás operovali? Želám veľa zdravia

Dobry den napište mi pomožem Vam lime@atlas.sk

Zdravím Marika, mna op. v KOSICIACH som z tadiaľ.

Pani Marika ja Vám chcem len poradiť keď nemusíte ísť a dá sa to ešte vydržať na operáciu nechoťe ja som bola v septembri a je mi omnoho horšie predtým ma bolela strašne hlava a ľavá ruka mi trnula ale ako tak sa to dalo vydržať teraz po operácie C 4 / 5 a C 5 / 6 je mi omnoho horšie mám veľké bolesti pravého ramena a celá pravá strana mi veľmi brní, celá pravá strana od ramena až po chodidlo si necítim na celej pravej strane mám bolesti aj kože na dotyk a som slabá mávam závrate, na ľavej ruke mi trpnu všetky prsty a chodidlo mám slabšie a lekári nič nerobia čakám na EMG vyšetrenie svalstva nôh a rúk už som mnohokrát odbanovala že som verila lekárovi že je to banálna operácia a som z toho nešťastná

Ahoj Maja, reagujem na tvoj prispevok, ja som bola pooperovana este v marci 2014, problemy mam hrozne, neviem chodiť, len sa postavím a neviem vykrociť, teraz som si nasla novu neurologičku, uvidim ale dufam, že sa z toho dostanem. Tiež čakam na EMG.

Ahoj. Ja som absolvovala operáciu v novembri 2014… Mám dve platničky titánové - C5 až C7… Keby som vedela, ako tá operácia dopadne, nečakala by som ani minútu. Hneď na druhý deň mi bolo oveľa lepšie… Ukrutné bolesti sa stratili… Jasné, že ma bolela operačná rana, ale problém, kt. ma trápil bol preč. MUDr. Rusnák v Ružomberku - naozaj skvelý… Počas operácie pod CT zistili, že malý úlomok z vytečenej platničky sa medzičasom odlomil a zapichol do nervu. Keby ma neoperovali pod CT- jednoducho by len vymenili platničky a na tento problém by neprišli… Len tá ukrutná bolesť v ruke by mi zostala ! Operácia pod CT minimalizuje poranenie miechy… Je tam “akási navigácia”, kt. pípa, ak sa približujú k mieche… Nerozumiem tomu veľmi, v každom prípade som im veľmi vďačná. Teda hlavne MUDr. Rusnákovi.

Ahoj Marianka, aj ja som po operacii, ani ti nehovorim, aké mám problemy, tie vsak prisli až po pol roku, operovali ma v KE a veľmi ľutujem, že som sa dala pooperovať, teraz idem do Kovačovej dufam, že mi pomôžu, už nikdy nikomu neuverím, že to bude dobre, ja este ani nechodim, stojim na nohach, ale krok neurobim, , , no dufam že mi v tej Kovacovej pomôžu, ,

Zdravím všetkých pisateľov ktorý majú problém s krčnou chrbticou
a nevedia si poradiť.
Treba sa zamyslieť či sme aj sami nespravili chybu a dlho nečakali
na vyjadrenie iných a nežiadali sme ďalšie vyšetrenie.
Ja som začal P N v marci 2014 trvalo dlho pokiaľ zistili že mám na krčnej chrbtici poškodené 4 platničky.
Keby som nebol žiadal vyšetrenia u ortopédia, chirurga
neurologia a neurochirurgia a každý sa vyjadril k Dg, M 54, 1 celkom
inak. Porobil som všetky vyšetrenia do ktorých som ich dotlačil sám
tak zistili o čo sa jedná a začali konať a dnes som po operácii
6 dní som doma cítim veľmi dobrom stave nemám tie bolesti ktoré som mal.
Ďakujem kolektívu FAKULTNEJ NEMOCNICI NEUROCHIRURGIE MARTIN