Problémy po operácii krčnej chrbtice

Pripájam sa k poďakovaniu. Som po troch rokoch konečne bez bolesti. Lekári ma najskôr popreháňali po vyšetreniach a na Dg… neprišli. Nakoniec mi povedala obvodná lekárka, že ma môže doporučiť na neurológiu alebo k psychiatrovi. Zdalo sa jej že si bolesti vymýšľam. Mám vymenené tri platničky na krku a konečne som bez bolesti vďaka neurológii v Žiline.

Ahojte, Pred dvomi rokmi som podstúpila operáciu krčnej chrbtice. Mala som strašné bolesti ľavého ramena, ruky a tŕpnutie prstov. Prišlo to náhle, trvalo to iba tri mesiace, ale myslela som, že zošaliem od bolesti, nemohla som spávať. Po operácii sa môj stav zlepšil. Odporučili mi užívať Wobenzym a pomohol mi. Cítim sa lepšie. Ďakujem Fakultnej nemocnici v KE za odvedenú prácu.

Dobry den pani Marika, čítala som váš príspevok na internete a chcem sa opytať či ste podstupili tu opetaciu krčnej chrbtice. Tiež mam take problemy a čaka ma operacia v aprili tak by som sa chcela informovať ako ste to zvladli a či pomohlo. Dakujem. Martina.

Mala som podobnu Dg, dnes som uz po operacii, a nelutujem. Vybavujem kupele a na kontrolnej magnetickej som prijemne bola prekvapena, ako sa mi to zlepsilo.

Dobrý deň prajem, aj ja som po operacii mam titanovu platnicku C7, operovali ma v Košiciach. Mne sa po operacii hneď uľavilo od tych hroznych bolestí. Operacia bola 17. 3. 2015 zajtra idem na kontrolu. som zvedava ako dopadne, ale citim sa dobre. Vsetkym co trpia bolesťami len odporučam, nech zbytočne nečakaju na to, že ich to prejde. Neľutujem, že som to podstupila

1 Like

Dobry den Majaja, mna tiez operovali v KE, Dr. KAFKA, teraz v marci. Mala som take iste problemy. Ďakujem p. doktorovi za dobre odvedenu pracu. Boh zehnaj jeho ruky.

Zdravim vsetkych, neviete mi niekto poradit ako a kedy si mozem podat ziadost o inv. dochodok po operacii krrcnej chrbtice? Ma s tym niekto skusenosť? Ďakujem

Zdravím, ihned podajte ziadost na inv. doch. , hlavne spravu z tej neurochirurgie z operacie. na soc. poistovnu treba zaniest nalezy od lekarov ak mate, oni s vami spisu ziadost, potom vás predvolaju pred komisiu… Vacsinou priznaju v takom pripade INV. DOCH. nebojte sa! MAJTE SA PEKNE

Dobry vecer, citam komentare a vybrala som si vas, preto lebo aj ja mam pred sebou operaciu a to uz v vo stvrtok -20. v stredu idem na prijem do novej nemocnice na terase a 21. rano podstupim operaciu-vymenu dvoch stavcov, velmi sa bojim a chcem sa vas opytat kto vas operoval? a ci ste nieco davali nejake eu lekarovi, neviem ako sa mam prisposobit, viem ze je to trestne ale rada by som vedela ako to tam chodi aby som neurobila nieco co sa nesmie, a ak mi mozte objasnit ako dlho ste bola v nemocnici ako ste papkali ci sa to da, a kedy ste si sadli prvykrat? a vsetko co by som mala vediet—prosim odpiste mi—vopred dakujem a vsetko dobre prajem—s pozdravom-kisova monika

Ahojte, ja som absolvovala operaciu krcnej chrbtice, museli mi vymenit platnicku. Pred operaciou ma tri mesiace strasne bolela prava ruka, privadzalo ma to do sialenstva. Taku som nikdy nezazila. Po operacii sa moj stav zlepsil o 120 percent, na ruchlejsie liecenie mi doktor odporucil wobenzym, velmi pomohol a teraz som v celku fit.

Ahoj, som tiež po op krcnej chrbtice a invalidny dochodok nieje az tak jednoduche ziskat… odkial mate informacie, ze to urcite dostaneme?

Ahoj, pravda nie je to jednoduche, záleží ako ste na tom teraz, aká je prognoza dalšia… Treba vám KO vyš, u NRCH ktory operoval, nech dá vyjadrenie (správu) ak máte možnosť… (t. j. prognoza-či zlepšenie abo zhoršenie) aj iné diagnozy ked máte… To je hlavné pre podanie o Inv. Doch.

Ahoj Mariana, tiež mám problém s krčnou chrbtickou C 6 a C 7, najskôr mi akoby ochrnuli 3 prsty, strašné bolesti, po injdkcijach a ifúzkach bolesti prešli, ak sa trochu vrátila sila do prstov, ale motoriku mám zlú, silu v ruke nemám, ako som mala a po výsledku z MR C vraj ihneď operovať, čo ma prekvapilo u teba je to, že včera som bola na konzultácii v BA a keď som sa pýtala, či operujú krčnú aj laparoskopicky pod CT tak ako v Ružomberku, povedali mi, že ani v ružomberku krčnú laparoskopicky neoperujú, takže som prekvapená, že ty píšeš, že ano

Aké sú to cviky?

Dobrý deň má niekto skúsenosti s Nitrou mali by ma tam operovať krčna chrbtica

som po operacii krčnej chptici c5 c6.a je mi horšie ako som si predstavovala mam bolesti pravej ruky ale neda sa vidržať kto ma take problemi nech mi pomože čo mam robiť

Znamena, ze bolesti bezprostredne po operacii boli mensie ako pred nou, prosim? Ja som 7. den od operacie a trpim neusnosnymi ostrymi bolestami chrbta. Neurologicka mi nasadila Dorsifle, Dychlofenac aj Novalgin - co su velmi silne kombinacie analgetik a pooperacne bolesti su stale velmi silne a nedovoluju mi ani spat. Prosim, aku mate skusenost s bolestami bezprostredne po operacii? Dokedy trvaju? Menili mi patnicky C5/C6 a C6/C7 a odstranovali vyrastky. Katarina

Znamena, ze bolesti bezprostredne po operacii boli mensie ako pred nou, prosim? Ja som 7. den od operacie a trpim neusnosnymi ostrymi bolestami chrbta. Neurologicka mi nasadila Dorsifle, Dychlofenac aj Novalgin - co su velmi silne kombinacie analgetik a pooperacne bolesti su stale velmi silne a nedovoluju mi ani spat. Prosim, aku mate skusenost s bolestami bezprostredne po operacii? Dokedy trvaju? Menili mi patnicky C5/C6 a C6/C7 a odstranovali vyrastky. Katka

Gitus Menili mi platnicky C6-C7 aodstranovali vyrastky. Mam karbonove implantati som 11. den po operacii a vydržim celí den na jrdnom ibalgine.

Dna 29.01.2016 som sa podrobil na Neurochirurgickej klinika, FNsP Nové Zámky operacii nevyhnutnej vymeny platnicky krcnej chrbtice, ako 61 rocny pacient.
Operovany som bol MUDr. Žingorom Danielom. Vysoka uroven odbornosti a velmi zodpovedny pristup celeho personalu od momentu, ako som sa prihlasil na Neurochirurgickom oddeleni, az do prepustenia do domaceho liecenia.
Hned po operacii mi spadlo olovo z hornych koncatin. Vracia sa mi spat stracana sila do ruk a prstov.
Ziadna bolest, ktora bola niekedy az neznesitelna.
Do 10-ho dna, som mal pomerne silne bolesti v krku a hornej casti chrbta.
Ten 10-ty den sa mi to az tak vystupnovalo, ze som si musel vecer dat tabletku na spanie, aby som to predychal.
Mozno na mna posobila aj vyrazna zmena tlaku smerom dole.
Ked som sa v utorok zobudil, ako by utalo, uplne iny stav, vyrazne k lepsiemu. Uz ziadna podobna bolest .
Cez NET som si nasiel niekolko videí pooperacnych cviceni na krcnu chrbticu a podvecer som sa pustil do toho.
Skoro ma trafil slak, tak to opat bolelo, ale potom obrovska ulava a zmena k lepsiemu.
solidoprava@post.sk

Vlastne necitim temer ziadnu doterajsiu bolest v krku, chrbte aj po celom tele.

Temer kazdy vecer hned od prveho dna, co som doma chodim vecer behat cca 3 - 4 km, dokonca som bol za fotbalistami v telocvicni a trochu som si zakopal loptou o stenu a popretahoval podla moznosti svoje hnaty v posilovni.

Neprezieram sa, ako v minulosti, zhodil som za tych par dni 3 kg, aj o to sa lepsie citim.

Vyrazne sa mi z hodiny na hodinu zlepsuje stav. Dokonca ani zmena tlaku nema na to vplyv.

Ruky pracuju bez najmensich negativnych zmien a tazkosti, pribudajucim casom su silnejsie aj silnejsi hmat v prstoch.

Akurat po cviceniach, ale aj pohybe vonku sa citim hodne viac unaveny, ako v minulosti.

Teraz som uz 13 – den po operacii.

Nie len, ze sa drzim pokynov, ktore som dostal po odchode do domaceho liecenia, ale nieco spravim aj naviac pre seba.

Vysledok je velmi pozitivny, zdravotny stav sa mi vyrazne zlepsuje a stabilizuje.

Myslim si, ze len od samotneho pacienta velmi zavisi, ako rekonvalescencia prebieha.

Som presvedceny, ze bez urcitych namahavych az bolestivych cviceni, tak trochu na hrane moznosti sa potom nedaju ocakavat pozitivne vysledky.

Len hladat nedostatky od samotnej operacii, nie je ten pozitivny postoj.