Problemy s chrbticou

Prosim vas,kto ma skusenosti s takymito problemami chrbtice.Citala som na fore o napravani chrbtice a aj ja sa priklanam k nazoru,ze nikdy viac by som si chrbticu nedala napravat ani obornikovi.Mne ju 2x napraval ortoped,bez toho, aby sa ma spytal, ci s tym suhlasim.Ani som nevedela,ze mi ju ide napravat,alebo co ide so mnou robit.Problemy by som povedala, ze sa este zhorsili.Moméntalne som po vysetreni MR a vysledky?Zuzene cievy medzi stavcami v krcnej chrbtici a /2-3 st./ a platnicka medzi 5-6 st.tlaci na nerv.Okrem bolesti celej chrbtice /ktoru uz ani nepovazujem za problem/ mam poruchy rovnovahy,pocit na zvracanie,zrazu mi pride zle,toci sa mi hlava,busi mi srdce,nevladzem existovat.V BA mi navrhuju operaciu,ktorej sa velmi bojim.Prosim vas,kto ma skusenosti s tym, ze mal tie same problemy,ci sa to neda nejak liecit liekmi,/tie zuzene cievy/,alebo ze bol niekto tiez na operacii niecoho takeho.Neviem si to ani predstavit,kazdy ma odhovara od operacie,vraj je to velmi nebezpecne,ale zit s tymito tazkostami sa tiez neda a hlavne chodit do prace.Dakujem.

Nepoznam u nas ziadneho ortopeda, ktory by bol zaroven i dobry chiropraktik. Poznam vsak par chiropraktikov a skusenych sportovych maserov, ktori to s chrbticami naozaj vedia. Je vsak neodskriepitelnym faktom, ze ak vam niekto zle napravi chrbticu, dokaze to cloveka zmenit doslova na nepoznanie. Sam som sa o tom mohol presvedcit…
Jedneho dobreho odbornika najdete v Hurbanove…

Pocula som o jednom fyziatrovi, ktory napraval ludi na poliklinike Karlova Ves-vraj dotycna dama ostala na voziku. Neskor posobil na polik. na Mytnej kde pomohol do invalidity mnohim dalsim.Pozor na napravanie chrbtice…

Jednou z neoperačných možností je aplikácia ozónu. Najdlhšie skúsenosti s tým majú v Žiline.

Neviem o akých chiropraktikoch sa si tu jedná,ale systéme slovenského zdravotnícstva takáto kategoria zrd.pacovníkov neexistuje.Ale s plnou dôverou sa môžte obrátiť na lekárov fyziatricko-rehab.oddelení s certifikátom pre manuálnu terápiu a potom sa môžete vyhnuť problémom s “chiropraktikmi”,masérmi a pod…

O tom pánovi MUDr. J.G., fyziatrovi z Karlovky, ktorý pôsobil istý čas aj na Mýtnej (odtiaľ ho pre ublíženie tiež vyhodili)sme počuli aj my. Je to strašné, keď sa do bieleho plášťu oblečie človek, ktorý doslova katuje ľudí…

Najprv pod dozorom terapueta-rehalilitácia- potom cvičenie po celý život takisto pod dozorom spočiatku certifikovaného cvičiteľa,už musíš cvičiť celý život-pozor,veľmi opatrne nech ťa to naučia-verím, najhoršie sú tie pocity neistoty, závraty, strata rovnováhy, prešlo som tým, dnes trpým iba ak ma “ofúkne” na krčnej chrbtici a ak dlho sedím pri PC.SPRÁVNE cvičenie pod odborným dozorom, to vyhľadaj a to jediné ti poomôže!!! S krkom JEMNE, ale cvičiť, ver mi!

Dobry den mam problem,nie som si isty,no myslim si ze je to sposobene chrbticou.Mam hrozne zavraty,z nicoho nic mi pride tak zle, ze normalne sa citim akoby som mal umriet.Obrovsky tlak v hlave,nevolnost,som slaby a strasne sa mi rozbusi srdce.Medzi lopatkami citim akoby mi niekto pichal noz,a asi aj tam mam problem zo stavcom.Momentalne som v zahranici,no musim ist domov,lebo je mi coraz horsie.Chcel by som sa opytat,ci to moze byt sposobene chrbticou a kde mam ist ako prve ked sa vratim na Slovensko,rsp.koho mam vyhladat.Dakujem

Ak máte záujem o info. od odborníkov v oblasti Vami popisovaných zdr.problémov a ich riešení, tak sa ohláste a pošleme Vám informácie ako tieto ťažkosti riešiť,mail: estime@wircom.sk,tel.0908 717 959.

ak si chcete dat napravit chrbticu,dotycny musi najprv vykonat mäkke techniky-je to urcita masas,cim uvolni svaly.na krk pozor.ja osobne si davam pozor aj na orotpedov,neurologov,pretoze ti vam tie mäkke techniky nespravia,aby si rychlo odbavili pacientov.

Ja mam takisto problemy s chrbticou. Konkretne s krcnou, hrudnikovou a aj po oboma lopatkami. Najprv to zacalo bolestou pod jednonou lopatkou a uz to ide dolu z kopca. je to dost neprijemne a tiez pri spanku. chcem ist k doktorovi, len sa bojim, ze tam pridem a on mi da Ibalgin na utlmenie bolesti a hotovo. Uz v minulosti som mala problemy ale vtedy to bola driekova. Obcas sa mi tocieva hlava, byva mi aj z nicoho nic zle. tiaz neviem co mam robit :o(.

tazko mi je vam radit ak vas nepoznam a viac o tej celej sitacii neviem…skusim sa vam vsak poradit na dialku a tiez ako sa hovori na blind,len z toho vasho kratkeho opisu tu na fore…za prve hladajte chybu vo vasej postielke…vela ludi spinka na velmi spatnej posteli(roky)…taktiez podhlavnik moze byt tiez chybou…nerad robim reklamu firmam alebo fabrikam,ale v tomto pripade to je asi nutne…je taka postel ktora sa nazyva boxspring…vy potrebujete(sa mi zda)takuto postel…nie su to lacne postele,ale za to zdravie to stoji…vo vasom pripade urcite…su takzvane skandinavske boxspringsky a tie su najlepsie,ale aj na slovenske pomery dost drahe…zatial tolko a mozno sa mi ozvete a viac opoviete o vasom probleme…liecim totizto vsetko alternativnou liecbou aj ked bohuzial tento krat moja rada bola fabrikacnou…vasi znami vam dobre radia,nechodte na operaciu a moja rada je to iste…taktiez neberte ziadne lieky…prajem vam vsetko to najlepsie…

ludia zlaty…ak citam tieto vase prispevky o chrbtici tak som z toho do placu…vsetci z vas hladaju pomoc a riesenie v liekoch,operaciach,nemocniciach,chirurgoch,atd.,atd…jedno je iste,ze LUBO tu ma iny problem ako je ta chrbtica…liecim alternativnou liecbou a ak chcete ludia sprobujte mi kazdy osobne viac napisat,lebo mi je z vas a vasich problemov do placu…takto sa to vsak neda cez toto forum kazdemu poradit…sprobujte na j.zachar@hotmail.com…nehovorim,ze kazdemu pomozem cez mail,ale sa budem snazit…tiez nereagujte masovo prosim,lebo to nebudem stacit spracovat…len tazke a kryticke pripady…(napr.pripad Lubo)…

Pred dvoma rokmi som mala obrovské problémy s chrbticou v dolnej časti 4-5 stavec. Stavce sú značne opotrebované s výrastkami.Ráno som sa nemohla zohnúť,obliecť,umyť.Bolesťou som trpela dňom/nocou.Vybavovala som si už všetko na operáciu, ale " dostala som sa z toho".Dnes masírujem ľudí s bolesťami chrbtice a vidím, že im pomáham.Som v Žiline,Národná 20, zavolajte 0907145589.Anna .

prosim pomozte mi…mam 14 rokov…a velmi velke problemy s chrbticou…bolsa som u lekara popisal mi vselico vraj odvapnenie kosti,mierna skol.ioza pokrivene platnicky nejaky schumannov syndrom no nevime presne ale ked sedim alebo nieco podobne robim,prava strana uplne hore az pri krku ma strasne moc boli nemozem sa pohnut ani centimeter s rukou lava je v poriadku…lekar mi mnoho krat dopichal cely chrbat inekciami chvilkk urpestalo mala som chodit na kontrolu ale potom znovu kontroly zrusil,a neviem co mam robit:-(

Pekny den vsetkym. Chcela by som poprosit o radu, mam uz dlhsiu dobu velke problemy s chrbticou, netrpim nejakymi velkymi bolestami, jednoducho mam pocit tlaku v medzilopatkovej oblasti, mam pocit vybocenych stavcov na pravej strane (ak take nieco vobec moze byt) najhorsie na tom su zavraty, tazkosti s dychanim…da sa to vobec vyliecit? Mne sa to zda uz ako nekonecny pribeh…prosim poradte mi nejakeho dobreho a hlavne skuseneho odbornika, ktory by sa vedel na mna pozriet…dakujem


Važena pani chcem vam napisať o svojej skusenosti ktoru mi dala jedna pacientka v nemocnici-Nikdy v živote by sa už nedala operovať na chrbticu-odvtedy trati moč a stolicu-mlada žena.Moja chrbtica bola v takejto podobnej situacii ale netreba sa vzdavať-najviac mi pomohli cvičenia Pilatates,

Ahoj Hviezdička, ja mám 35 rokov a som 3 mesiace po operácii platničky medzi 5 a 6 stavcom. Na operáciu som išla s tým, že mi bude po nej lepšie, ale cítim sa strašne zle, mám príznaky a bolesti aké som pred operáciou nemala. Mám strašné bolesti v záhlaví,problémy so všetkými končatinami, nemôžem chodiť, bežné práce mi robia problém. Takže si operáciu zváž, možno u teba sa podarí a bude ti lepšie.

Mám hernia disku L4-5 bolí ma strašne chrbát v oblasti driekovej, trpnu mi dolné kočatiny aj ruky doporučujú mi operáciu neviem čo mám robiť mám 40 rokov a zistili mi to už pred 10 rokmi ale teraz sú to už väčšie bolesti.Tiež aj v oblasti hrudnej mi vyráža bolesť