Problemy s chrbticou

Aj ja som sa "dosrala"jedným ľudovým liečiteľom.Raz mi veľmi pomohol,tŕpla mi celá tvár,uši,jazyk…ale keď ma už začalo dusiť a nemohla som dýchať(môj obvoďák nemal ani tušenia čo to je,určite vyštudoval za slaninu)poradila mi jedna kamarátka istého liečiteľa,ktorý vám pozerá do očí a povie kde je problém.Prvý krát mi naozaj veľmi pomohol,keď mi napravil chrbticu,v momente ma prestalo dusiť a tak isto aj tŕpnuť celá tvar.Vonku som vyšla s plačom,že už ma nič nebolí…Keď po dlhšom čase sa mi znova začala točiť hlava…ani som nerozmýšlala a bežala k nemu.Kým vtedy mi naprával len chrbticu,teraz mi krútil aj krkom,samý rapot…a to bol môj koniec!Odvtedy mám závraty denne(pomáha mi neurol,ten silnejší)aby som mohla ako tak existovať.Predsa tam môže byť zacvaknutý nerv a to sú tabletky na nervy.Dokonca mi lekár zistil,že mi krivý tvár do ľava…samozrejme,že som mu nepovedala,kto mi tú hubu vykrivyl.Raz som sa jednému lekárovy priznala a povedal mi,že kto ma zožral,nech ma vylieči a odmietol ma.Hlavná vec,že samovrahom sa pomáha.Boh zavaruj,že si niekto podreže žily…sanitky hučia len tak fičí,ale že si človek ublíži nechtiac,lebo hľadá pomoc,tomu treba kopnúť do riti nech aj skape.Bola som aj na liečení,ale Bohu žiaľ,na závraty mi to nepomohlo.Prasím Vás nevedel by mi niekto poradiť dobrého odborníka,alebo poradiť niejaké cviky na krčnú chrbticu?

Ja som bola operovaná 14. decembra 2006 na to isté čo máte vy a bola som operovaná v Nových Zámkoch a vrele vám doporučujem, aby ste nečakali ani minútu. Mám 42 rokov.Po operácií som nemohla sedieť 3 mesiace len chodiť a ležať.Teraz sa cítim lepšie. držím palce.

dobry den,mam tiez problemy s chrbticou toci sa mi hlava astale ma bpli chrbat,a pycha ma pri srdci a tiez mi to striela do krizov,a do lavej ruky a stale ma svrby cele telo na mr mi povedal leker ze mam blok c5 a c6.

Ahoj Maria
Ja mam tiez strasne problemy s chrbticou mam ist na operaciu len sa strasne bojim . Ja by som sa len chcel opytat ze ci tie cvicenia volaju Pilatates cize joga, alebo pilates. velmi rad by so to skusil…poradte mi ako na to. So zelanim pevneho zdravia a pekneho dna Robert

Všetkým, ktorí trpia bolesťami chrbtice doporučujem masáž shia -tsu. Je to jemná masáž, ktorá sktočne uvoľňuje savaly a cesta, ktoré spôsobujú bolesti. Nenaráva ani tvrdo nezasahuje do stavby chrbtice. Musí ju však robiť skúsená a citlivá masérka, ktorá vie vycítiť problémy vášho tela. Okrem toho reflexná masáž chodidiel pomôže nielen určiť zdroj vašich problémov ale vie aj pomôcť od bolesti. Odstániť si bolesť sa časom môžete naučiť aj sami, ak poslúchnete skúsených masérov. Ja som sa často spoľahla na masérku a vždy sa mi uľavilo. Len netreba používať tvrdú športovú masáž a úplne vylúčiť naprávanie.

mam podobne problemy uz roky.zavraty,busenie srdca,chronicke bolesti krcne a hrudnej chrbtice,migreny, mravencenie ruk,krku hlavy tvare a pod. stupidity. bol som na MR,kardiologii, neurologii,RTG. no takmer vsade a nakoniec ma poslali k psychiatrovy ze mi hrabe. tak som sa vytocil a porobil z doktormy poriadky. nasledovali rozne rehabilitacie a pod. Nakoniec mi povedali ze to musim rozcvicit sam. kazali mi kupit knihu od McKenzi-ho, o bolestiach chrbtice a ich liecenie. Cize to musim sam rozcvicit. Toto mi povedal aj neurolog. Ze pokial to nerozcvicim sam, tam mi nepomoze nikto a nemusim tam ani chodit. atd.ad. zatial len trpim ako kon a zivot ide dalej.

dnes som si prečítala Váš príspevok o tej pani, kt. má únik moču a stolice, ale u nej podľa mňa bol tento problém náhlym , poškodením kostrčových stavcov preto bolo nutné ju okamžite operovať. Jedná sa o sy kaudy. Treba len dúfať, že cvičením sa stav zlepší, ja niekedy žasnem, ľudia chodia kdekade, potom prídu za lekármi kď je neskoro a potom nadávajú na nich, že ich zle zoperovali a liečili. Ja neviem, či taký automechanik sa hrabe v aute len preto, aby ho pokazil alebo opravil? To isté platí aj pre lekárov. Ľudia sa figu vyznajú do ľudského tela, ale hlavne že sú odborníci. Niekdy žasnem nad tými výrokmi, ktoré hovoria, keby vedeli čo hovoria aké hlúposti .-

Ahojte, sme dopadli!!!
moje skúsenosti s bolesťami chrbtice…
1. zahodte topánky a behajte čo najviac bez obuvi hlavne po vonku, čudovali by ste sa aký to ma blahodarný vplyv na svalstvo chrbta (reflexná masáž)
2. pohyb a zase len pohyb kľudne aj beh a nedajte sa odradiť prvými bolesťami kolien po týždni to prejde a bude to len lepšie…
Od malička mi pri chôdzi pukal kotník, po 3týždnoch behu
pukanie zázračne prestalo, lebo sa mi spevnilo svalstvo.
3. skúste knižku Jak se dožít 130 podle Braga. majú ju v PantaRhey inač knižka celkom
kecy ale asi v polovici je časť o chrbtici neuveriteľné cviky hlavne tých základných 5, EXCELENTNE, FAMÓZNE,ÚČINE,a pritom tak jednoduché… mne pomohli okamžite po prvom cvičení… A keď tak sledujem moju 5 mesačnú dcéru Karolínku tak si uvedomujem že veď vlastne aj ona svojimi pohybmi cvičí práve týchto 5 cvikov, žeby náhoda, URČITE ODPORÚČAM…
4.ešte niečo z môjho pozorovania malej, a na mne to účinkuje,Ona sa každé ráno po prebudení poriadne ponaťahuje v postieľke pobrhlí si oči a riadne po preťahuje chrbticu, to iste robia aj zvieratá, tak mi povedzte čim to že my dospeláci to už nerobíme…
Takže skúste,mne to pomohlo a tiež už som uvažoval nad operáciami a takými blbosťami. A pritom pohyb je nám taký prirodzený…
LENIVOSŤ NAŠA OPÚŠŤAJ NÁS!!! Skus pohyb a daj vedieť ako to dopadlo.

ahoj vyskusala si uz akupunkturu? neviem odkial si, ale v kosiciach je akupunkturne centrum Jerikos - 2 doktorky z azerbajdzanu, maju aj pobocku v Bratislave, urobia ti vysetrenie a 10 procedur. mozes si ich pozriet aj na internete…cena okolo 5 tisic

ahoj hviezdicka ja mam problemy tiez s chrbticou,hlavne pri kriznych stavcov,chodim podoktoroch uz pol roka a nevedia co my je.tiez my niekedy trpne cast tvare,alebo ma zacne boliet noha,vzdy sa bolest objavi inde.pravda je ze uz osem rokov robim na pasovej vyrobe co je dost tvrda praca,myslim ze treba verit sam seba a nevzdavat sa toho ,ze nam bude lepsie.kazdemu pomoze nieco ine ,kazde telo je ine takze nemozete cakat,ked niekto ma ten isty problem ako vy a pomoze mu isty druh liecby a vam nie

Problémy s chrbticou zažilo asi 80%ludí. Konečne by sa s tým malo niečo robiť. Som dipl.fyzioterapeut, pracujem v Rakúsku. Dňa 3.11.07 organizujem prednášku:Príčiny a bolesti chrbta, miesto:Hruštín, kultúrny dom, vstup voľný. Plánujem tiež uverejniť na internete najaktuálnejšie dáta o bolestiach chrbtic. Predovšetkým diagnostika bolesti chrbtice,prevencia,nové pojmy,napr.ismakológia, škola chrbta…
kto pomôže vytvoriť stránku?
Ďakujem

ahojky…si ma pobavil ale velmi…aj ja mam tie iste priznaky, no riesim si ich zatial sama…lebo poznam lekarov lebo som z toho fachu a ozaj mas pravdu ze najlepsie sa vyliecis asi sam…dada

daj nove spravy o pokracovani v lieceni

no ako pokracujes,


Dobry den vidim ze je vas tu vela tak aj ja sa pridam. Mavam bolesti chrbtice, alebo ako by som to definovala, lebo ani neviem ci to je z nej, ale asi… Boli ma fakticky pod lavou lopatkou bud pichavou bolestou vyzarujucou priamo na stranu hrudnika k srdcu alebo este lepsie cely ten sval od lopatky, lavy bok pod rebrami a prsny sval akoby som tam mala namiesto nich sklenu vatu alebo ihlicky. Tlaci mi to na vnutorne organy a nemozem sa vtedy ani pohnut, nadychnut, chyti m a panika. Uz som vysledovala ze spustaci mechanizmus je zmena teploty ak mi je prilis teplo musim sa okamzite vyzliect,prechod z tepla napr. do klimat. priestoru, alebo zima to vobec nemozem pocitovat, tieto faktory spustia okamzity spazmus ktory vyzera ako infarktovy stav. Zatial som skoncila po vsetkych vysetreniach v ambulancii bolesti ale ani tam mi nepomohli, lekari to uzavreli iba blokaciou rebrovych svalov, skoliozou, lodrozou, kyfozou a schoyermanovym uzlom, ale vraj tieto priciny nemozu sposobovat tieto bolesti a fakticky nemam narok na nic, lebo rontgen im nic vazneho neukazal a nemozem sa dostat ani na magnetorezonanciu …vzdy ma odbiju mlada, pekna…nemoze mat take problemy, no ja som mala uz po x-tych pohotovostiach a lezaniach v nemocnici pocit ze raz na to umrem… ma niekto nejaku radu? …lebo ja asi nikde nepochodim…
dakujem
Miroslava

Ahoj Miroslava!

Len trochu rozumiem slovensky-do you speak english or german. I`m interested in massage.
Ja som rakusan!
Ciao, Geri

mam podobne tazkosti ako aj autory tejto temy.opisem zaver mojej poslednej magnetyckej rezonancie:osteochondroza diskou L2/3.L3/4.L5-SI.hernia diskuL2-3,L5-SI s vyraznou cirkularnou stenozou spinalneho kanala v urovni L2-3 a s kompresiou korenovych posiev SI obojstranne.pokrocila lumbalna spondyloartroza.som 1-rok po operacii herie disku L5-SI.AKO MA POSTUPOVAT DALEJ?DAKUJEM.

ahojte!Chcela by som sa opytat,lebo vidim,ze ste tu dost nabyty informaciamí.Uz dlhsi cas sa mi toci hlava a doktor mi povedal,ze to mam z krcnej chrbtice.Este som nebola na masazi,ale chystam sa,mam dost stuhnuty cely chrbat.Len by som sa chcela opytat,ci mozem mat s chrbtice aj trpnutie ruk,a celkovo bolest akoby celeho tela.DAkujem za odpoved!

mila Veronika. Ano bolesti a trpnutie ruk ale aj noh, možeš mat z krčnej chrbtice, ak nepomozu masažečož pochibujem tak Ti odporucam navstivit NEUROLOGA. Ale chrbtica dokaze riadne skomplikovat človeku život.Viem z vlastnej skusenosti. Ak mas otazku este tak sa pitaj.gitus

Aj já mám problém s chrbticou už mnoho rokov naprávanie to nevyrieši skôr časté ešte zhorší bola som aj pred 9 rokmi operovaná na chrbticu a odvtedy je mi ešte horšie dali ma do dôchodku a že sa mám naučiť s tým žiť a keď mi je zle som doma a keď sa mi dá tak chodím na prechádzky a na liekoch som stále a odpadnúť padnem hoc kedy už som si zvikla že keď cítim že mi je zle utekám do postele aby som nepadla ale lekári niekedy ani neveria ako je to ani mne neverili až keď som odpadla vo výťahu a do ordinácie ma doniesli na rukách tak mi uverili že ako je to padnúť uprostred cesty do blata,prachu a podobne preto viem ako vám je lebo mne nie je o nič lepšie ale vás lutujem ak ste ešte mladá vybavte si dôchodok a robte tak ako já keď sa dá fungujem normálne a keď nie tak aj 2 týždne som vo vnútri a viac ležím ako chodím ale som,bodaj by ste to nemali až také zlé ako já ale operovať neviem?