Problemy s chrbticou

dakujem velmi pekne.No bola som u neurologa a ten mi povedal,ze to mam stuhnuty krk a tak,ze aj preto sa mi toci hlava.V poslednej dobe mi ale zacalo trpnutie noh a ruk,tak som sa zlakla,ze co to je.Mam toizto len 20 rokov.A noha mi pri chodzi trpne,hlavne chodilo a horny sval.Nechcem ist uz po doktoroch,bo mi aj tak nic nepovedia…tak teraz neviem,ze co.Skusim tu masaz,mozno tam mam nieco zablokovane…ci nie?

Mila VERONIKA.Aj ked mas len 20-rok.ale nepaci sa mi to trpnutie chodidla a horneho svalu!Mam podozrenie ,ze mas nieco s PLATNICKAMI.Skus tu masaz,*ale ak to nepomoze tak ,by som ti jednoznacne odporucala predsa len navstivit toho NEUROLOGA.Nebud lahostajna k svojmu zdraviu aj ,ked si mlada.Lebo ,ked budes v pokrocilom veku ako ja,tak uz bude neskoro.*Posluchni ma * J a som po operacii chrbtice a caka ma druha,mozno keby som to neprehadzovala v mladsom veku z pleca na plece ,mohla som byt terz FIT, coz nie som.Drzim ti palce a ozvi sa ako pokracujes v liecbe.Nesmies sa lekarou bat TY SI PACIENT, a mas pravo na vysetrenie ,ak tazkosti neustupuju,NEDAJ SA ODBYT.GITUS

ARABELA" a co vam operovali na chrbtici? A dnes sa dostat na invalidny dochodok koli chrbtici,je problem.Podla toho .co vam operovali.ale s obycajnymi bolestami chrbtice vas neuxnaju- pokial nie je riadne poskodena ., ze sa vam hrozne chodi alebo sedi.ja mam podstupit dalsiu operaciu,a nie som na invalidke.A som na tom dost zle. ozvite sa na moje otazky ak chcete.Budem rada.

No já som bola operovaná ešte v roku 1999 v Ružomberku vo vojenskej nemocnici a mala som herniu platničky L3-4,ale po pol roku od operácie sa to ešte zhoršilo a teraz mám povysúvané všetky od 0,7 do 1 cm
a aj poruchu statodynamiky osového aparátu a veľa je toho čo zistili na CT vyšetrení aaj na MR vtedy ma dali do dôchodku potom sa k tomu pridružilo srdce to ide s chrbticou spolu to čaká aj vás mám tachykardiu,a atersklerotickú chorobu srdca takže je toho dosť na dôchodok ale aj keby nebolo nevládala by som niekedy ani len prejsť do práce a nie ešte aj robiť ,preto viem ako vám je musíte 1 rok marodiť a potom začnú niečo robiť s vami keď vás 1 deň vypíšu do práce a nadruhý prídete že nemôžte čo s vami urobia nepoznám váš zdravotný stav ale CT alebo MR sú presné tam sa nedá oklamať a to musí posúdiť aj posudkový lekár iba sa nesmiete nechať odbyť,lebo nikto neverí ako je to kto nemal problémy s chrbticou a napíšte čo operovali vám a čo ešte chcejú . Až máte e-mail tak ho napíšte a já sa vám naň ozvem to bude lepšie .

Isť si vybaviť dôchodok iné sa ani nedá doporučiť,lebo to bude stále iba horšie.

MILA ARABELA.Tak vam dam svoj e-mail,a podrobne vam opisem co mi operovali a co sa este chystaju.V piatok 25.1. idem do B.BYSTRICE na konzultacie.moj e-mail je.vinco@gmail.sk. Ja som bola v Ruzomberku 1 krat na blokade. cakam na e-mail. pa pa

MILA ARABELA : ZISTILA SOM ,ZE SOM DALA ZLY E-MAIL.TEN SPRAVNY JE: vincob@gmail.com .cakam na odpoved.

já som sa divila že sa neozývaš lebo já som odpísala hneď v prvom rade neviem kolko máš rokov či si bola na CT alebo MR a čo zistili a já ti poradím ako máš dalej postupovať.
môj e-mail je e.sabikova@centrum.sk

no vecer som pisala a odpoved nikde! dufam ze som dobre napisala ten e-mail. patri tam aj to e s bodkou pred sabikova? cakam!

Cítim bolesť v driekovej chrbtici, je to zvláštna bolesť, ani neviem, či bolesť ? Niečo tupé, čo vyžaruje do klba a nohy, neviem vydržať v určitej polohe, stále hľadam inú, tú,pri ktorej môžem existovať. Niekedy je to sedieť na boku, inokedy ležať a dobre je keď chodím. V noci neviem vydržať spať v bežnej polohe, krútim sa a vrtím, hľadám polohu, v ktorej sa mi to uvolní. Čo to je ??? Keď cvičím dvíkam nohy, cítim na sedacom svale, že mi niečo ťahá, bolestivo niečo španuje, až má celá noha rozboli a musím to rozchodiť, neviem spať, sedieť, už, ani pri tanieri a jedle, musím prerušiť a pochodiť.Čo to je ?

Mila Marika -podla toho co popisujes mas problemy s platnickami. podstup neurologicke vysetrenie a uvidis ze mam pravdu.To by ti ukazalo aj na RTG- snimku. Ani by sa mi nezasnivalo,ze tie bolesti su navlas rovnake ako u mna.Pridruzi sa k tomu aj riadna bolest nohy az prstou na nohe.Drzim palce.gitus

Príspevok z 27.1.2008 o 20,50 hod od MARIKA

Na lekárskom vyšetrení bola stanovená diagnóza ZÁPAL SEDACIEHO NERVU…injekcie ALMIRAL, tabletky SCUTAMIL, tabl.NOVALGIN, suché teplo. Stále bolí, vraj to potrvá dlhšie. Je to z prechladenia.
Marika

Gitka, bola som u lekárky a je to ischiasch - zápal sedacieho nervu, injekcie ALMIRAL, NOVALGIN,SCUTAMIN, teplo suché, pokoj. Uvidíme…?

no bodaj by to bola pravda Marika.Ale ja mam bolesti take ako ty a mam problemy s platnickami.Potvrdila mi to mag,rezonancia. Tak sa liec a davaj pozor kam sadas.Tie injek.su dobre…

No MARIKA .ALE S ISCHIASOM NIE SU SRANDY…UVEDOMUJES SI TO…TO SA CASTO OPAKUJE A MUSIS SI DAVAT RIADNEPORIADNY POZOR. TEPLO SA OBLIEKAT A PANCUSKY NOSIT…LIEKY SU DOST SLABE NA TO .CO TI NAPISALI…SKOR TIE INJEKCIE AK NEZABERU .BOJUJ O RIADNE LIEKY. INAC SA Z TOHO NEDOSTANES TAK LAHKO,NECHCEM TA STRASIT ,ALE MAM AJ S TYM SKUSENOSTI…SU TO RIADNE BOLESTI-NA ZVYJANIE,TAK DAVAJ POZOR…SKORE UZDRAVENIE…!!!

Milí ľudkovia.Tiež patrím medzi Vás.Mám problém s 2.hrud.stavcom,nejaké Schmorlove výrastky,ktoré tlačia na nerv.vlákna a spôsobuje mi to imitáciu infarktu,tŕpnutie ľ.ruky až ľ.nohy a ľavej časti tváre.Pracujem manuálne,som šťíhlej postavy,ako elektro montér stále v pohybe.Pred 14 rokmi som pracoval na rebríku ,načiahol som sa a vtedy sa to stalo.Hrozne ma pichlo na hrudníku,myslel som,že mám infarkt.Absolvoval som rôzne vyšetrenia a nič mi nezistili.Od vtedy sa to iba horší.Väčšina tzv.je iba na peniaze,máloktorý pomôže.I teraz beriemlieky. Nič moc mi je.Najhoršie je pri zmene atmosferického tlaku,to sa už mnohokrát ľúčim so všetkými.A teraz sa pridružil i zvýšený tlak hoci do nedávna som mal dobrý.Poraďte ako prekonať tie psychycké muky.Ďakujem

no nic ti nezostava len sa s tym zmierit , a zivot ide dalej…byt optymista ,pozerat sa na zivot s radostou a verit za ZAJTRA bude lepsie,smiech lieci ,aj ked nie je niekedy cloveku do smiechu.//a pritulit sa k manzelke ta vas vilieci//…

AhojJozef,mam47 rokov a uz 2 roky mam podobne problemy ako vacsina z vas.Na MR mi zistili viacurovnove diskoverbalne degenerativne zmeny - spondylatroza s osteoproduktivnymi zmenami na telach stavcov. Osteochondroza disku L5-S1, paramedialne vlavo herniacia disku v rozsahu extruzie s utlakom duralneho vaku a korena S1 v oblasti lateralneho recessu.Pomerne masivne zmeny kostnej drene typu Modic I na telach stavcov L,S1.Minuly rok som bola na ozone v Ziline , mala som pokoj 10 mesiacov. Druhykrat som bola na ozone 5.11.2007. dva tyzdne som mala klud, potom sa bolesti zacali stupnovat a pretrvavaju dodnes. Bolo mi povedane, ze pri bolesti nemam cvicit, prosim, ake mate skusenosti vy. Dakujem.

Rád k diskusii pridám mojich zopár postrehov :
- mám 40 rokov a aktuálne ťažké stavy s príznakmi infarktu ( EKG v poriadku ), závraty, žalúdočné problémy a dalo mi dosť námahy aby ma po pár kolapsoch prestali neurológovia dopovať antidepresívami a priznali, že to môžem mať od hrudnej chrbtice ( tam mám už dávnejšie RTG nález )
- čakám na MR a podrobné definovanie problému a až potom sa rozhodnem ako ďalej, lebo kombinácia liekov a rehabilitačnej elektroliečby mi stavy iba zhoršili
- operácia je vysoké riziko, mám bývalého spolužiaka, ktorý je už z toho na invalidnom ( po dvoch operáciách sa mu stav zhoršil ) a aj na rehabilitácii som stretol človeka, ktorý má trvalé ( na invaliditu )zhoršenie stavu po operácii
- inak mám mnoho známych aj podstatne mladších, čo majú trvalé problémy s chrbticou a je to daň za súčasný životný štýl, sedavé zamestnanie, dlhodobé šoférovanie, a veľakrát sú to iba zhmotnené “hriechy mladosti”
- pre tých, čo ešte vládzu určite pomôžu rôzne cvičenia, starostlivosť o svoj spánok a sedenie ( prostriedky, polohy ), aktivity smerujúce k posilneniu chrbtového svalstva ( to dokáže celkom dobre podržať aj dosť “rozhodenú” chrbticu ) a určite by som vylúčil “ľudových naprávačov”, ak tak iba ak majú k dispozícii výsledky vašich podrobných vyšetrení

Já som mala ten istý problém lepšie povedané ešte aj mám hoci som už 8 rokov po operácii ale búšenie ,zle ,na odpadnutie od žalúdka zle to sú všetko príznaky čo mám aj já už by som sa nedala operovať a vekom to je iba horšie a horšie ,kážu cvičiť ale ako keď sa nedá viem že je to niekedy na nevydržanie ale lekári vám to neveria iba ten čo to má vie o čom je reč.