Problemy s chrbticou

Potreboval by som poradiť som 17-ročný chalan a mam problémy s chrbticou a doktor mi zakazal robiť cvik kotrmelec.A chcel by som poradiť, že či by sa niečo nenašlo aby som tie cviky mohol robiť.Ďakujem za odpoveď

Ked ti to lekar zakazal tak musel mat na to dovod.Tak sa toho drž.alebo si sa ho mal na to spitat,z akych dovodou to nesmieš cvičit!

Ano zakazal ale chcel by som to prekonat leebo mam v zivote volake ciele a hento jedine ma zastavuje.

Porozprávaj sa so športovým lekárom, oni vedia posúdiť a predpovedať riziká ďaľšej záťaže, s tvojimi problémami sa stretávajú denne.

Ano ja nemozem robit iba kotuly a to mi robi menise tlaky v hlave a chcel by som sa toho zbavit tak sa pytam a zatedy nist.

Hĺadám chiropraktika na odblokovanie krčnej a križovej chrbtice . Najlepšie v blízkosti Žiliny a Martina . Urgentné. Vopred ďakujem!

som po oper. krcnej chrbtice, pred oper. som mala podobne vegetat. priznaky, pomohli
pszchofarmaka{ seroxat, zoloft

Dobrý deň odporúčam Vám ísť ak už veľmi chcete tú operáciu tak do Nových Zámkov, ja mám podobné problémy ako vy už sedem rokov a to mám teraz len 25. Tiež som vyskúšal všetko možné. nakoniec som chcel skúsiť či sa to nedá riešiť operačne tak mi urobili MR krčnej chrbtice a vraveli, že to nieje na operáciu. A je pravda, že krčná chrbtica je veľmi citlivá a operácia môže byť risk, ale keď to chcete skúsiť, tak vravím chodte do Nových Zámkov na kliniku.

Ahoj Hviezdicka. Ja som sem uz svoj prispevok pisala (na zaver ho skopirujem). Ak mozem poradit, vyskusaj ozonoterapiu dobre prispevky najdes na www.porada.sk sekcia zdravie. Ja som sla na operaciu, lebo mi povedali, ze mi nic ine nepomoze. Mozno to bola pravda, to teraz neviem posudit. Fakt je, ze sa mi rozpadava cela chrbtica (C a Th), titanove platnicky mam zatlacene do stavcov, stavce spojene a lekari su bezradni. Hladam vsetky dostupne moznosti, ze co dalej. Ak budes chciet dake informacie, tak napis: jana-jana@inmail.sk
Milá Majka a aj všetci ostatní. Som tiež po operácii krčnej chrbtice (titanové platničky C5/6 a C6/7).Operovaná som bola 06/2005, po operácii som bola tri mesiace iný človek. Žiadne bolesti, žiadne lieky…no super pocit po rokoch bolestí. Postupne sa mi začali vracať bolesti, ale stále to bolo relatívne OK. Pred prvou operáciou ma upzornili, že segment C3/4 bude tiež potrebné vymeniť (tie bolesti som pripisovala tomu sravu). Pri kontrolách v NZ boli vžda titanové náhrady v dobrom postavení. Bolesti sa však stupňovali a stupňovali, dnes od bolesti nespím a trpím a trpím. Po poslednej kontrole (RTG a MR) som sa dozvedela, že moje titanové platničky sú zaborené v stavcoch a stavce sú zlúčené a neurochirgovia nevedia prečo ani čo s tým ďalej. Chcem si dať urobiť zopár nezávislých vyšetrení v ŽA, RK, BA a možno ešte inde. Takže aj keď bola operácia urobená dobre, náš organizmus si skrátka robí čo chce (a neupozorní nás na to vopred!!!). Patrím k ľudom, ktorí majú pevnú vôľu, nevzdávam sa, som športový typ, veľa plávam a som stále v pohybe. Ten, kto ma nepozná ani nevie, že mám problémy. Napriek tomu netuším, čo bude ďalej, lebo stavce sa trú jeden o druhý a bolesť je príšerná. Dajú sa vôbec vybrať titanové platničky a opraviť vzniknuté “diery” v stavcoch? Ak viete čo by sa dalo ďalej robit, prosím poradďte. Ďakujem a želám život bez bolestí. Jana

mam rovnake bolisti ako ty,da sa povedat ze cely zivot, ako 10 r. som bola liecena 3 mesiace v Kovacovej na skoliozu I.stupna, to bolo vsetko viac sa o mna nik nestaral.ako 15r. som si bola dat skontrolovat chrbticu, lebo som mala velke bolesti pri behu po RTG snimke mi povedal, lekar, ze je vsetko v poriadku.Medzitym som porodila dieta mam teraz 41 rokov a bolesti niekedy take, ze idem odpadnut.pred dvomi dnami mi zistili, ze som sa narodila bez 2 stavcov, ako je mozne ze to nik predtym nezistil a ze sa s tym neda nic robit, len mam cakat uzasnu starobu s neznesitelnymi bolestami v krizovej casti.Dakujem doktorom, ze naozaj dokladne pozeraju snimky a ze som sa neliecila 26 rokov, pretože vraj nebolo treba.Je tu niekto kto ma takyto problem.

ahoj neviem či budeš aj mne vediet poradit mne dnes dali diag.m-54 bol, chrbta-dorzalgia aj iné sin. konvexn skolioza DAKUJEM

Skúste napísať trošku viac o svojich problémoch s chrbticou lebo tá diagnóza ktorá bola uvedená uvádza problém ešte by bolo dobré upresniť príčinu ktorá problém spôsobila.Skúste uviesť email na ktorý sa dá s Vami kontaktovať.

ja mám rovnaké problémy, len to že začali prednedávnom…tiež mám problém výjsť medzi ľudí lebo mávam strašné závraty a bojím sa že odpadnem…nemôžem chodiť ani do školy lebo som strašne nervózna a nesústredím sa…známy mi odporúčali liečiteľa, ktorý napráva chrbticu vraj už veľa ľudom pomohol vyliečiť rozne choroby…chystám sa k nemu a odporúčam to aj vám … síce sabinov je pre vás daleko ale skúste sa informovať o nejkom v BA… skúsiť treba všetko

prosim o nejaky kontakt ako sa da objednat k tomuto chiropraktikovi a čo to stoji dakujem

Zavolajte si na chatu u Macka Tisovec tel:0902402582 tam Vám dajú konkrétne inf.o možnosti návštevy poprípade iné informácie o ktoré budete mať záujem.Zatiaľ prajem všetko dobré.

ahojte všetci spolutrpiaci,zapajam sa do diskusie nakoľko trpím podobne ako všetci bolesťami chrbite už niekoľko rokov, stále som odsuvala riešenie môjho problému aj ked boli situácie a také bolesti že som už skoro po štyroch chodila… a riešila som to liekmi,ktoré občas zabrali,pre dvoma rokmi som bola na "zenskej "operácií a stav chrbice sa mi natoľko zhoršil,že som sa znova učila chodiť,nakoľko som prekonala aj zápal pobrušnice ,ale to je vedľajšie,nikto nepripisoval pozornosť tomu ked som sa sťažovala na bolesti klbov,nôh a chrbtice a trpnutie,pripisovali to psychickému pooperačnému stavu,dnes som v situácií , že mi trpne noha ,bolesti v panve a klboch, vyrážajuce aj do ľadvín hrozné,poznáte to…mam 2x22 rokov a z toho som posledných 15 pretrpela s pauzami nakoľko som sa naučila s touto bolesťou žiť ale už dalej odmietam,bola som na MR vysledky úbohé tak na operáciu ,ale zatiaľ odmietam a rozhodujem sa ist na ozonterapiu, o ktorej som sa tu veľa dočítala,nakoľko som už absolvovala niekoľko operácii mam dve dospievajúce deti a nechcem riskovať,ozvem sa vám ako som dopadla, pozdravujem všetkých
ak by ste poznali ešte možné neoperačné ďal metody prosím napíšte dík ivet

Zdravim, podarilo sa Vam nieco vytvorit?
Alebo zhanate kto to naprogramuje?
Dusan

Ja som z Kosic, mam problemy s krcnou chrbticou. Je tu niekto komu pomohli tie azerbajzanky? Alebo henika je jedna z nich? :slight_smile:

ahoj.ja som po dvoch operaciach chrbtice.ak mas este zaujem ozvi sa mi na mail.rada ti pomozem a odpoviem

radovan ja som mala tiez ciele.mam 20rokov,prvu operaciu som mala v 18 a druhu v 19.znicilo mi to vsetky moje sny.,kedze milujem tanec.ale musis sa s tym naucit zit.hadam nechces radsej skoncit na voziku?ja som sa vzdala tanca,aby som na nom neskoncila