Problemy s chrbticou

mam 43 a trpim jak somar, bol som na MR, z lekara som velmi neochotne dostal diagnozu L 34 a mam vraj cvicit. uz ma za posledne 3 roky 3 x seklo a teraz to bolo najhorsie. Hlavne spanie, musim ležat ako mumia, ani nabok ani inak a horory ked mam vstat z postele, idem skapat.
Takto som si najlepsie roky nepredstavoval.

Ako keby som to pisala ja. Mam presne tie iste problemy. Chcem tiiba poradit … pomaha mi,ked si premasirujem cele chodidla a to tak, ze pastou si tlacim do chodidla hlavne pod prstami, nie silne, ale hankami si ich vlastne cele prehnetiem. Potom sadnem na stolicku,nohy su na urovnu ramien a pomalicky s ovisnutymi rukami sa predklanam, az sa snazim rukami dotknut zeme medzi slapami…Cvicim uvolnene, pomaly, s vydychom dolu … uvolnit sa …takto mozes “visiet” pokial citis, ze uz staci…a s vydychom zase hore. kazdy mi odporucal na chrbticu suche teplo, ale jedna babicka mi poradila vrbove vetvicky s listim, nie iba konare…napisala by som, taka riadna kytica vetviciek. Uvarit ich … nechat 20 min. odstat, naliat do vane s teplou vodou a 20 min. lezat v nej. Potom sa v teple osusit a lahnut do postele, ale na 15 min. … Tieto kupele opakovat kazdy den pocas dvoch tyzdnov.Mne suche teplo nepomahalo. Potom natriet a jemne vmasirovat nejaku mast, ja pouzivam bylinnu gafrovu vola sa Message lotion Herbal Cure… kupila som ju v dm drogerii… a to na tieto miesta: presne za krk"kohutik", na trapezove svaly…na ramenach, ramenne klby,lakte, v miestach pri chrbtici, kde sa spajaju lopatky,na krizoch asi tak dva cm nad krizami, pod stehennym svalom v miestach kde je bederny klb, pod kolenami…skor z vnutornej strany, na litkach a clenkoch,… najviac zvnutornej strany. Jemne masirovat. Kedze su to body vsetky na zadnej strane tela, musis niekoho poprosit, aby ti ich namasiroval, ale naozaj iba jemne…netlacit!!!
Neuzdravilo ma to, ale zlepsuje mi to zivot tak o 50 percent. S pozdravom.Olga

Dobry,den hviezdicka.Mam tie iste problemy ako vy,len nemam zuzene cievy.Mam silne bolesti krcnej chrbtice pri sedeni,zavraty,pocit na odpadnutie.mam 30 rokov.Problemy zacali pred 5 rokmi,operovat ma nechceli.Mala som iba cvicit.Bola som asi u 10 doktorov.Skusala som infuzie,akupunkturu,epiduralnu infiltraciu…Najhorsie je,ze som musela odist zo zamestnania,nakolko som stale marodila a bolo mi to uz neprijemne.Ked sa mi motala hlava z krcnej chrbtice,vzd som sa bala,ze niekde odpadnem,z toho mi vznikli panicke poruchy,ze som uz sama nevedela vyjst na ulicu.Az som nakonies skoncila u psychiatra.Uz som mala aj odpor chodit k doktorom,kedze vsade mi iba povedali,ze mam cvicit,ze som mlada…No proste zacarovany kruh.Zelam Vam vela stastia!!!Keby som mala ist na operaciu,idem hned.Viem ze sa mi to lahko hovori.Ale ked si mam predstavit,zit takto do konca zivota!!!Keby ste mala dobre skusenosti s nejakym dobrym ortopedom,alebo neurologom v BA,prosim poradte.Dakujem,Nika

AHOJ NIKA VOLAM SA PETER MAM TIEZ PROBLEMY S CHRBTICOU TOCI SA MI HLAVA JE MI NA ZVRACANIE,NEVIEM SI PORADIT MAM 29 ROKOV ,A PRESIEL SOM UZ TOLKO VYSETRENI AKO STARY CLOVEK ZACAL SOM CVICIT ALE NEPOMAHA MI NIC,MALA BY SI SLEDOVAT POCASIE ,KED JE ZLE POCASIE BOLI TO VIAC AJ ,AJ BOLESTI A ZAVRATY SU RAZ TAKE,POKIAL TI MOZEM PORADIT MUSIS ROVNO SEDIET ,POMALE POHYBY A HLAVNE SA NEROZCULOVAT TO JE NAJDOLEZITEJSIE.

V prvom rade by som vám poradil očistu pečene a žlčníka súčasne z odhlienením tráviaceho traktu,zvýšiť prísun tekutín,minerály a vitamíny,upraviť životosprávu,obmedziť stres.
naučiť sa relaxovať!!!Príčiny su inde.To všetko spojiť z masážami a uvolnením krčnej chrbtice-NIE CHIROPRAKTICKY!!!v prípade potreby leamar@centrum sk veľa šťastia

nedopísal som ešte,s postupom času pripájať ľahké cvičenia na celú chrbticu-nájsť dobrého cvičiteľa jogy,to všetko chce svoj čas, spozdravom Martin

Dobrý deň,
ja som pred 1,5 roka absolvovala operáciu chrbtice, mám dve malé deti (7 a 4 roky), 36 rokov. Bála som sa, ale našťastie všetko dopadlo dobre, pracujem a starám sa o deti. V prípade Vášho záujmu Vám o tom všetkom môžem podrobnejšie porozprávať. Podľa môjho názoru…ja by som pri tých bolestiach aké som mala nedikázala plnohodnotne žiť a hrozilo mi že ak nepodstúpim operáciu, môžem zostať na vozíku…lebo mi začala znecitlivievať noha a palcom som už nedokázala ani pohnúť.

davno ste si mali kupit bioptron. Pred troma rokmi som mala nehodu a odvtedy ma priserne bolel chrbat… Po nespocetnych operaciach mi lekar odporucal bioptron. Odvtedy sa moj stav ovela zlepsil. Vrelo odporucam. Stranka, ktoru hodil gabriel je dobre spracovana…skuste to…

Prečítal som si príspevky a témy ma zaujali sú tu osudy ludí medzi ktorých som patril so svojim osudom aj ja.Všetky príznaky podobné Vaším s tým rozdielom,že som bol už po druhej operácii L5-L1 s obrovskými bolesťami na ktoré nezaberalo nič možno trošku čipky do konečníka a rozhodnutím podrobiť sa ďalšej operácii.V tomto rozpoložení som stretol priatela o ktorom som vedel,že má podobné problémy ako ja.Ten však už problémy žiadne nemal a doporučil mi chiropraktika ktory mi vo februári 2007 akupresurou odblokoval pánvu a chrbticu tak že dodnes neberiem žiadne lieky a bez bolesti existujem normálne pracujem a neviem čo je bolest.Po odblokovaní chrbtice som sa občas nad tým všetkým zamyslel a chodil mi mráz po chrbte ked som si spomenul na strašnu bolesť a tretiu operáciu no a potom náhodu ktorá ma zbavila bolesti.

Onedlho mám byť hospitalizovaná v Novozámockej klinike kde by mi mali operovať chrbticu. Indikovali mi dynamickú neutralizáciu L4/5-DIAM. (Z toho mála čo viem, medzi stavce by mi mali vložiť silikónový implantát.) Viete niekto o tomto ochorení niečo viac? Máte osobné skúsenosti? Rada sa niečo dozviem.

no neviem ale ja bi som nesla na operaciu tam je riziko ze ostanem ochrnuta ja mam tiez probllemi z chbticou mam 3a4 stavec skriveny a mam medzi6a7stavcom nerv pricviknuty uzivam kaciove tablletki a take ktore mi pomahaju na kosti zatiall som spokojna a tamin b a c a cviki na chbticu

Ahojte všetci…ja som cca 2-roky po operácii platničky v krížovej časti a v poslednej dobe mám pocit,ako keby sa to všetko vracalo späť.Mám dosť veľké bolesti a to hlavne ráno a samozrejme pri zmene počasia.Najhoršie na tom je,že mi to vyráža do ľavej nohy až niekedy zatínam zuby.Neviem čo mám robiť no nechcem si ani len predstavyť,že to bude zasa platnička.Čo mám robiť???

Pozdravujem všetkých ktorí majú problém s krčnou a v podstate celou chrbticou.Od priatela som dostal typ že do Tisovca na chatu U MACKA chodí robiť raz za mesiac nejaký chiropraktik od Bratislavy.Po rokoch neskutočných bolestí som sa odvážil zapísať do poradovníka a ďakujem pánu bohu za to.Cítim sa ako znovuzrodený.Nech dá pán boh dlhého zdravia tomuto človeku.

Milá gitus pochybujem je s tvrdým y a nepochybuj o tom že trpnutie rúk je z krčnej chrbtice.Tvoj priatel ktorý už viacerým chudákom v bolestiach pomohol.Prepáč

Marika:dakujem ,dali mi polovicny,a mam pooperacne zrasty ,ktare sposobuju ukrutne bolesti.Lepsie to už vraj nebude.

Nič sa nestalo-ok.Kež by pomohol aj mne…

Ahoj, mal by si cvicit kazdy den aspon 20-30 min. Mal by si robit natahovacie cvicenia a zameraj sa na posilnenie svalov panvy a paravertebralneho svalstva. Studujem fyzioterapiu ak mas zaujem rad sa s tebou stretnem a ukazem ti nejake cviky.

Dobry den Anna,
mohli by ste mi napisat viac o Vasej diagnoze, pricine znecitlivania nohy a potom nasledne aj operacii a dlzke ci bolestivosti pri rekonvalescencii? Mamu caka podla vsetkeho podobna operacia buduci tyzden, tiez ma riziko ochrnutia, ako dovod sa uvadza zuzena miecha a akesi bublinky v nej. Dakujem.

Dobry den Jozef, reagujem na Vas e-mail ohladne odblokovania chrbtice. Mozete mi poskytnut kontak na chiropraktika, ktory Vam pomohol?
Vopred dakujem a prajem pekne Velkonocne sviatky.
Silvia

Silvia skúste zavolať na chatu do Tisovca chata sa vola u MACKA tam Vám poradia poprípade Vás nakontaktujú na chiropraktika,ktorý Vám určite pomôže.S pozdravom.