Problemy s chrbticou

Dobrý deň. Mám 28 rokov a mám problém s chrbticou v driekovej časti. Bola som na MR a moja diagnóza znie degenerácia platničky v L5/S1 doporučili mi dlhodobú rehabilitáciu a kúpeľnú liečbu, ak nezaberie tak budú uvažovať o artroplastike. Má niekto osobnú skúsenosť. Chcela by som poradiť. Ďakujem.

ahoj gastanka,ja mam opacny problem ja mam zasa o jeden driekovy stavec na viac…tiez som mala od malicka skoliozu a zistili mi to az minuly rok ako 29r.mam stale bolesti,ked sedim,nemozem sa postavit.doktor na to ze co uz,treba cvicit,ze niekto trpi na vysoky tlak,no ja na chrbticu.obrovske bolesti som mala pri druhom tehotenstve.nedokazala som vobec hybat nohou.

gastanka ako ti to liecia?lebo mne na to doktor povedal,ze to uz budem len trpiet.ze mozem byt rada ze mi nevykruca prsty na nohach.teraz mam po MD nastupit do prace,no bojim sa toho,lebo nemozem dlho stat ,ani sediet.

Zuzana, minulý mesiac mi ortopéd stanovil rovnakú diagnózu. Zatiaľ beriem lieky na uvoľnenie a proti bolesti. O rehabilitácii nič nehovoril. Aké cviky cvičíš? Čo ti robí najlepšie? Ktoré kúpele sú vhodné?

Áno mám osobnú skúsenosť s artroplastikou
L5/S1. Ale zlú. Som po operácii 3 roky = čistá katastrofa. Bolesti na dennom poriadku, v podstate ani neviem, aké to bez bolesti je.
Tento zákrok som veľmi oľutoval. Je však aj pravdou to, že mnohým to pomohlo. risk je zisk.

Martin

Ahoj Ema ja som cvičila doma cviky na chrbticu, ale bolelo to ešte viac mne lieky nezaberajú momentálne som sa rozhodla pre kúpele v Trenčianskych Tepliciach, tie sú výborné na pohybový aparát a zvlášť sú zamerané na degeneratívne ochorenia, takže verím, že kúpele zaberú.

Martin skús sa ozvať na tento email chiropraktika@gmail.com

ahoj. tiež som mal taketo problemy. lieky pomahali iba nakratko. ja som si pomohol takto: sauna alebo som si dal teple mlieko s medom a vypotitl som sa. je dobre mat teplú suchú obuv a niekedy si dat nohy do teplej az horucej vody.nejem kyslé ani stiplave , blokovalo mi to ladviny a tým sa mi tvorila kyselina mocová co skodi na klby a chrbticu

ahoj , si len prechladnutý , chod do sauny alebo sa doma vypot

ahojte ,spolutrpitelia, aj ja k vam patrim…krcna chrbtica ma trapi uz pekne dlho ako som skoncila VS.mne pomaha termofor alebo chladive gely urcene na bolesti svalov,klbov a chrbtice.jedna znama mi poradila ze treba vela sexu…tak skuste…zabere to asi ako komu…

cvičiť, najlepšie plávať znak - a nielen občas alebo raz do týždňa :wink: na chrbtiku sú vhodné konkrétne cvičenia, keďže sem píšeš tak máš internet a nájdeš si ich

Ahojte,tí ktory podstupili artroplastike a su uz po operaci ako dlho ste ležali v nemocnici?a ako ste spokojny? ustupili vam bolesti v chrbte a v nohe?za odpoved dakujem:)

chiropraktika@gmail.com

aj ja mam problemy s chrpticou hlavne s krčnou momentalne mam ľavu ruku aj prsty akoby zamrznute aj stehno na ľavej nohe je to fakt neprijemne.Nevie mi niekto poradit ci to môže byť z chrbtice?už som naozaj zufala a ide to dost aj na psychyku.Za pomoc dakujem.

Ahojte,ako som čítala vaše príspevky,tak som zistila,že mám z každého vašeho problému niečo.Mávam neskutočné bolesti chrbtice,či už v mieste krížov,alebo medzi lopatkami,zle sa mi dýcha,sťahujú sa mi svaly na ramenách a krčnej chrbtici,tá ma tiež neskutočne bolí,vraj mám 2 stavce na krčnej chrbtici vysunuté,pred každou zmenou počasia ma bolí hlava,býva mi zle a mávam točáky hlavy,niekedy aj keď zaspávam,bola som u ortopéda,ale ešte tam idem 18.2.tak sa už hádam dozviem akú liečbu mi určí.Lieky na bolesť neužívam,mám problémy so žalúdkom,tak ho nechcem zaťažovať,vždy to nejako vydržím,mám sedavé zamestnanie,snažím sa cvičiť,ale potom mám svalovicu a ešte väčšie bolesti,som už zúfalá a je to na nervy,takto sa nedá fungovať!

Dobrý večer Andrea skúste sa ozvať na chiropraktika@gmail.com

Mali by pomôcť pravidelne denne dávané obklady, na dva hod. alebo na noc.Vlnený obklad namočiť do kvalitného jablkového octu, posypať tymianom, priložiť na postihnuté miesto. Verím, že pomôže.

Vacsina prispevkov je necitatelna,skuste to napisat este raz bez diakritickych znamienok.

Manzela operovali na herniu disku L5/S1 v roku 2007 po operacii mu urcili postoperacnu fibrozu v segmente L5/S1, neskôr pridali diagnozu medialna protuzia disku L4-5 bulding disk L3-4 s herniou vlavo foraminalne ,osteochondroza intervertebrál. diskov v rozsahu L5-S1,L4-5,L3-4,L2-3,Th11-12.Po operacii sa cítil 3 mesiace dobre až kým neabsolvoval kúpelnu liečbu od vtedy ma stale zvedčujuce sa bolesti už absolvoval všetko /PRT 3x,4 tlakove blokady,banky,REBOX,TENS, obstreky SI klbov a rôzne lieky / a naprava nenastala.Už 6 rokov kríva začína ho boliet bedrový klb a cely bok navštivili sme ortopeda a ten pridal dalšiu diagnozu spondylosis lumbalis.St.p.op.pre He disci intervert. L5/S1 a doporučil mu vyšetrenie EMG a rázove vlny /ESWT/ 1 dávka-20 eur treba najmenej 5 dávok / zvažujeme či je to dobrá investicia či to vôbec pomôže?A môže mi niekto poradit ako zastavit /liečit/ osteochondrozu cim dalej tým viac sa objavuje v jeho zdravotnej dokumentacii.Poradte prosím Vás čo máme dalej robit je ešte mlady 40 rokov.Za skore rady vopred Dakujem Adriana

Ak dovolíte, chcela by som sa Vás opýtať, čoho sa mám vyvarovať. som po takej istej operácii ako Váš manžel, mám 40 rokov, som tri týždne po operácii. Zo začiatku mi bolo dobre,ale teraz cítim ako by som mala prerezané kríže. Prosím Vás, opýtajte sa ho či je to bežný pooperačný symptóm a či je vhodne spať na bruchu nakoľko inač neviem zaspať.Ďakujem pekne.