Problémy so zápchou

Bola by som rada velmi, ked by sa vyjadril, tym problemom aj lekar, a poradil, prijmeme aj babske skusenosti, lebo tito ludia, prosia a trpia, aj ja mam jeden recept na zapchu 1pomaranc vytlacit, 1 lyzica medu a1lyzica jablcny ocot pozd. Gege

Ocot jablcni, 1lyz. med,

Dobrý deň
ja už som 7 dní nemala stolicu a dala som si duphalac už dva dní po sebe a nič ?

Prosím aké množstvo vody si mám predstaviť pod pohárom vody? ďakujem

Aký objem má pohár vody?
Ďakujem

Ahojte. Rozhodla som sa napisat do tejto starsej temy z toho dovodu, ze nechcem zakladat novu a mam podobne problemy ako zakladatelka temy. Uz vyse styroch dni som nebola na velkej potrebe. Vadi mi to, lebo brucho mam nafuknute a boli ma. Co mam robit???

A co si nieco pojedla, ked nemozes ist na velku potrebu Deniska? Skusila si uz nejaky “babsky” recept proti zapche?

Marynka ani neviem :frowning: Ale jedla som len normalne ako aj ine dni. Neviem, ci by mi mohlo nieco az tak uskodit, ze by ma zapieklo na tak dlho :frowning: Neskusala som nic, mas nejaky dobry, ktory by mi pomohol?

A ešte stále nič? Stále si ešte nebola na veľkej potrebe? Čo nejdeš s týmto problémom k doktorovi? Je to dosť vážne a byť tebou, hneď idem k lekárovi! Nikdy nevieš, čo sa za tým ukrýva. Možno práve on ti bude vedieť poradiť niečo na uvoľňovanie.

Jamilia pred dvoma dnami sa mi podarilo ale velmi tazko :frowning: Nebudem to opisovat ale vies si predstavit aky je to pocit :frowning: Strasne nieco :frowning: :frowning: Uz som aj chcela ist k doktorovi ale vzdy sa zaseknem a bojim sa :frowning: Viem, ze on by mi vedel poradit no ja som najprv zvolila tuto cestu a ked mi tu nikto neporadi, tak pojdem asi aj doktorovi. Nic ine mi nezostane :frowning:

Viem si úplne predstaviť Deniska :frowning: Ako chceš, no byť na tvojom mieste hneď idem k doktorovi a nečakám ale keď chceš, tak čakaj!

Zaujimave :open_mouth: :open_mouth: Babsky recept moc nepoznam ale viem, ze moja mamina ked ma tieto problemy tak pije taky prasok od worwag pharmy. Zda sa mi, ze sa vola f.x.passage. No nie som si ista. Skus pozriet na internete, ci som ti dobre napisala. Mohla by si take nieco vyskusat alebo behnut tomu doktorovi ako ti tu aj Jamilia pise!

marynka zdravim ta. smiem sa spytat, co obsahuje ten prasok? tieto problemy so zapchou mam sem tam aj ja a uz naposledy som si povedala, ze si domov kupim nejake prehanadlo, no este som tak nespravila :frowning: toto ma celkom zaujalo. to je taktiez nejake laxativum, ze?

Jamilia nesla som napokon k lekarovi, lebo @marynka mi poradila jeden prasok, ktory som si povedala, ze vyskusam a ze ked sa to nezlepsi tak potom uz na 100% pojdem k doktorovi. Este chcem zistit, co to je presne za prasok a potom ho hned pojdem kupit!
Marynka dakujem ti, napis prosim este nejake veci ohladne toho prasku aby som vedela, co to vlastne zac je. Vdaka

Nie je zaco, nasla si ho na internete? Je taky produkt? A co by si este chcela vediet? Pytaj sa a budem ti odpovedat. Lebo sa musim na to pytat maminy, kedze ten produkt som nikdy neuzivala iba ona ho pouziva.

Marynka nasla som ho, dobre si napisala nazov toho prasku :slight_smile: Presne tak sa vola. Aj som si o nom dost na internete precitala, no nebolo tam napisane, ako dlho sa odporuca tento prasok pit? Vies mi v tomto poradit, prosim ta?

Viem ti v tom poradit, kedze je to aj na obale uvedene. Odporuca sa tento prasok uzivat 4-6 tyzdnov no potom je dobre prerusit uzivanie aspon na 2-3 tyzdne. A uz potom podla potreby uvidis, ci ti to pomohlo a ci budes mavat pravidelne stolice alebo zase nastupia problemy so zapchou.

Ženy tak narýchlo som si čítala, čo ste si tu písali ale nikde som si nevšimla, či tu spomínate - čo obsahuje ten prášok? Mohli by ste mi to napísať, prosím! Mávam tiež sem-tam problémy so zápchou a rada by som začala užívať niečo také, čo by mi pomohlo. Ak to teda môžu všetci užívať, či aj tam je nejaká výnimka?

Marynka fuha, tak dlho to budem musiet pit? :frowning: Snad to vydrzim. Uz ich mam doma a vecer si chcem prvy krat zarobit ten prasok. Bojim sa trochu tej chuti ale dufam, ze to je v pohode ked je tam aj pomarancova prichut.