Problémy so zápchou

Jarlino skoda, chcela som aspon priblizne vediet, ktore uzivala. Mal si sa jej spytat. Ale tak nechaj tak, nebudem ta zbytocne tym otravovat a trapit. A cital si si celu tuto diskusiu? Vsimol si si, ze tu baby spominali prasky od firmy Worwag pharmy? Oni vyrabaju laxativum, ktore pomaha na zapchy. Mozno to by jej pomohlo.

Alexandriska mam pocit, ze si konecne dostala rozum :laughing::joy: Bez urazky :slight_smile: Je to super a vidis, ze ti ako rychlo zaucinkovali. Este ich ale budes pit, nie?

  • zeimi je to asi pravda, aj ja si to začínam uvedomovať :smiley: :smiley: noo, veď som bola normálne v šoku, že tak rýchlo zapôsobili, nečakala som to. prekvapili ma riadne! hej, ešte ich plánujem piť nejaký týždeň a potom prestanem, keďže mi je už fajn

…nie, doktori to nejako neriesia, nic jej nedali…sam som sa tomu cudoval, ze sa trapi, chodi k tym doktorom a nic jej nezistili a nic jej nepredpisali :frowning: …ale tak to je nase slovenske zdravotnictvo :rage: …uz sa nad tym radsej ani nerozculujem…
…marynka no mohol, ale zatial ma to nikdy nenapadlo a to by mi musela aj napisat, lebo jednoznacne su to nejake krkolomne nazvy, ktore by som si nezapamatal ani keby som veeelmi chcel :frowning: …cosi som si cital ale nie uplne vsetko…ano vsimol, ale nepochopil som celkom na co su dobre…su len ako prehanadlo?..neuskodi jej to este viacej?..

Ved prehanadlo pomaha na zapchy a nie skodi. Ak ma taketo problemy, tak by jej mali pomoct!! No bez vyskusania to nezisti a bude sa stale trapit!!

Zdravím Vás, ja som mala asi pol roka obrovské problémy so zápchou po liečbe antibiotikami. Nepomáhali mi klasické rady a neskôr už ani silne mineralizove vody z lekárne, psylium, či laxatívum Dulcosoft… aj 2 tyzdne som nesla normalne na wc…uz som bola z toho nestastna, ze nic nepomaha…

Dnes som uzdravená. Ako?
:slight_smile:

  1. ráno po zobudení vypijem 2 poháre mierne TEPLEJ VODY a zjem 2 KIWI
  2. na RAŇAJKY si dávam vločky uvarené vo vode alebo rastlinnom mlieku, ale musí to byť riedkej konzistencie. dám si tam aj nejaké čerstvé hrozno, občas sušené slivky, ktore boli predtým asi 30 min namočené vo vode, aj s tou vodou to pridám k vločkám
  3. počas jedál popíjam trocha teplej vody /jem 3x denne primerané množstvo, nie len troška, ale normálnu porciu/
  4. zeleninová POLIEVKA je veľmi účinná. Keď som bola v kritickej fáze, jedla som iba polievku s veľa zeleninou, až kým sa mi neuľavilo. Neskôr som do nej pridala vajíčko alebo strukoviny. Pre ľudí s tendenciou k zápche, aj keď to zrovna nie je akútny problém, je výborné mať aspoň raz denne polievku.
  5. veľmi pomáha aj CHLORELA, ideálne bio, dávala som si večer pred spaním, asi 8 tabletiek s pohárom vlažnej vody
  6. dávala som si olej , do šalátu panenský olivový a len tak na lyžici 2 x denne panenský slnečnicový+ľanový /pomer 4:1/
  7. každý deň som sa snažila mať nejaký POHYB
  8. postupne si vyriešiť záležitosti, ktoré ma dlhodobo stresovali. Stres môže zhoršovať zápchu. Mne to robil. Doprajte si duševný RELAX.
  9. zo začiatku som po raňajkách užívala úplne rozpustnú vlíkninu OPTIFIBRE, voľne predajnú v lekárni, tiež pomáha /1 odmerka v 2 dl teplej vody/.
  10. a veľmi dobre je nasadiť si aj PROBIOTIKÁ . Kvalitné sú Vivomix / 3 balenia-1 mesiac/
  11. a samozrejme VYHÝBAŤ SA veciam, ktoré podporujú zápchu: doplnky s obsahom ŽELEZA, cukor, biela múka, veľa mäsa, biela ryža…snažte sa tiež vyhýbať preháňadlám z lekárne, ak to naozaj nie je nutné, pretože sa ľahko stanete závislím a Vaša situácia sa z dlhodobého hladiska len zhorší.

Prajem Vám, aby Vám tiež pomohli tieto kroky. Dá sa to zvládnuť a stojí to za to.Ja teraz idem bežne 2x denne. a cítim sa oveľa lepšie, telo nie je zamorené toxínmi a o psychike ani nehovorím… :slight_smile: Teraz už nemusím užívať vlákninu, a na raňajky si už môžem dať aj celozrnný chlieb. Keď sa problém obnoví, len začnem striktnejšie dodržiavať tieto kroky a zanedlho je po zápche :grin: