Psyllium

Aj ja môžem vrelo odporučiť, psyllium je skvelá vec. Zaplní to žalúdok, takže pri pravidelnom užívaní 2x 2 kávové lyž. dochádza aj trošku k úprave hmotnosti. Je to fakt dobré. Ja nekupujem benefibru, tá je zbytočne drahá. Čaute

Môžu Psyllium používať aj 15 -16 ročný ??:slight_smile:

Musím reagovať na tieto pozitívne účinky psyllia . Ja som sa pokúšala už viac krát začať užívať tento prostriedok na úpravu fungovania čriev, ale jediné, čo som tým dosiahla bolo, že som mala vždy týždeň zápchu…:frowning:

idem to skúsiť

Treba dodržat pitný režim, keď pijeme dostatok tekutín, nemala by byt zápcha. Ja som pila psylium 3 mesiace, keď som potom vynechala, mala som zapchu.

ja by som sa chcela spýtať či sa od tohto prípravku dá schudnúť,a ak áno tak za jaký čas?

Vsetko co je prirodne bez chemie nam moze len pomoct, viem o tom svoje, nepoznam sice psyllium, ale tiez sa zaoberam niecim podobnym.V tradicnej cinskej medicine mame podobny pripravok vola sa dvojita celuloza a ma detoxikacne ucinky.Teraz vo svete plnej chemie sa musime starat o svoje creva!!!Naozaj viem o com pisem.

ahoje. Mám 20 rokov a zaoberám sa dosť intenzívne zdravou životosprávou. Psyllium je bez chuti a zápachu, béžovej farby a kto chce si ho môže “schemikáliť” kúpou ochuteného skorocelu indického(jeho druhý názov). Pomáha pri všetkých druhoch problémov pri vyprrázdňovaní. Rýchlom aj pomalom. Je dobré pred jedlom- ako striedme detoxikačné raňajky. Používam ho 5 rokov a odporúčam všetkým známim.Aj keď nemajú problémy. Nič sa nebojte, je to OK :slight_smile:

Užila som psyllium asi tri krát za posledný týždeň. Čaká má operácia hemoroidov a tak som potrebovala niečo proti zápche. Stolicu mám ako hustá pena s hlienom, v konečníku mám neustále bolestivý tlak. Neviem či mám naďalej brať psyllium alebo nie.Predtým som chodila na záchod raz za týždeň, teraz častejšie.

preco mi taky uzasny a do neba chvaliaci prostirdok na upravu travenia sposobilo zapchu??a tiez od akej firmy mate vy kupene psylium??ja od DIMICA a je to kvazi prasok ale ked sa lepsie prizriete tak su to ako keby supky…

Psylium je vynikajuca vec pre vsetkych. Kto trpi zapchami, kto chce len precistit organizmus a samozrejme sa pouziva ako prevencia rakoviny hrubeho creva - bez pouzivania nekrestansko drahych vyzivovych doplnkov. Psylium je proste vase zdravie z prirody. Viac info aj na www.vasacajovna.sk

jasne je tam predsa napisane, ze treba vela pit - aby sa ta vlaknina mala v com rozpustit. V pripade ze clovek malo pije, dostane zapchu a ma bolesti brucha. Ja psyllium pouzivam niekolko tyzdnov, predtym som mavala stolicu raz za den, pripadne obden…teraz dvakrat denne a uplne bez problemov. Je to lepsia a lacnejsia verzia vselijakych tych “zazracnych detoxikacnych kur” typu colonix a pod.

moja človek neschudne ak bude uzivat nejake tabletky. 90 % je strava - ak vyrazne obmedzi prisun stravy bohatej na tuky, zvýši prísun vláknin a zeleniny, zvýši pohyb a aerobnu cinnost, aby spalil to co uz ma ulozene na zadku.:)))) az vtedy sa zacina chudnut. ubytok nie je zazrak, ale vysledok spravnej zivotospravy a dostatku pohybu

Môžem len doporučiť. Ja som si kúpila s citronovou príchuťou,sú rozne:jahoda, dokonca melon a citim sa,že dokonca od toho som aj schudla, hoci sa vôbec neobmedzujem. Keď aj viacej zjem necítim sa tak ťažko, alebo taká plná. Doporučujem aj cena je prijateľná.

ahojky ja som vecna dietarka a nespravnym hladovanim som si spomalila metabolizmus cize som vo fazi unavy a co zjem sa automaticky ulozi do zasob myslite si,ze mi psyllium pomoze trosku zrychlit spalovanie??? dik za info :-))

kde sa dá v Nových Zámkoch psyllium kúpiť???

V každej lekárni, bez chute alebo s príchuťami.

aj v potravinych hypermarketov

ahoj…mne psyllium velmi pomohlo so zapchou. Ja som si to davala do jogurtu…nechala som to asi 10minut postat, nech to “napuchne” :slight_smile: a potom to bolo ovela chutnejsie. A nemusis sa bat, urcite ta to nemoze dehydrovat :smiley:

Ja necham lyzicku vlakniny Psyllium odstat pol hodiny vo vode, vznikne celkom konzumovatelny gel, ktory ukludnuje zaludok, navodi pocit sytosti a pomaha tak pri chudnuti. Da sa ochutit dzemom a pod. Nemam problemy so zapchou, skor naopak. Psyllium vyrazne zlepsuje kvalitu stolice. Po prvykrat som pouzil nadmerne mnozstvo Psyllia, niekolko krat ma explozivne prehnalo.