Psyllium

Ahojte, uzivam Wellbutrin SR (postune sa uvolnuje v pribehu 8 hodin) rano a poobede. Kedy by bolo najlepsie uzivat psyllium? vecer, ci rano? ak si dam psyllium pred ranajkami, tak nehrozi to, ze sa budu tazsie vstrebavat vitaminy, mineraly atd. do tela? (ranajkujem ovsenne vlocky s ovocim a orechmi)pripadne vecer uzivam magnezium na lacno, cize kolko hodin pred al. po by som mohol brat psyllium?

vopred dik za odpoved

Ja mozem psyllium iba odporucit. Co sa tyka predpisaneho davkovania, ja som v tomto ohlade lajdak, ale nestretla som sa s tym, ze by sa moje telo spravalo nejako inak, ak si ho dam pred jedlom alebo po, rano ci vecer. Co ja viem, nemalo by sa nechavat napucat vo vode co v jogurte, tento proces by prave ma prebehnut az v creve a tym padom ho cisti. Idealne podla mojich skusenosti je rozmiesat ho v troche vody, ihned vypit a zapit aspon dvoma decami vody. Jedine, co je naozaj dolezite pri uzivani (ostatne akejkolvek vlakniny), vela pit. Ak zanedbate prisun tekutin, moze prispiet k zapche. Nemusia to byt hned tri litre denne, ale pol litra je urcite velmi malo. Nemala som ziadne vyrazne problemy s metabolizmom ani nicim, ale napriek tomu sa po psylliu citim lepsie, clovek po niekolkych dnoch doslova citi a aj vidi, ako sa ocistuje a ako mu splasne brucho (a vraj to pomaha aj pri redukcnej diete,ale to neviem potvrdit, lebo dietu som v zivote nedrzala, lebo nebolo treba). V prvych dnoch sa moze objavit trosku plynatost, ale nic co by sa nedalo zvladnut a postupne to odoznie. Takze asi tolko, ale naozaj odporucam to aspon vyskusat, nic za to nedate (tie 3-6 € co stoji jedno balenie, nie je taka hrozna palka), nic sa neudeje, ked ho nebudete uzivat pravidelne, je to podla mojich skusenosti naozaj vec, ktora ak nepomoze, tak isto neuskosti.

Ja ho užívam cez dva roky a môžem vrele doporučiť.Ráno pol hodinu pred jedlom kávovú lyžičku pomiešam 1dcl limonády a zapijem 2dcl vody.Velmi dobre sa cítim,užívam ho aj na dovolenkách,beriem si ho zo sebou všade ked odchádzam aj na služobné cesty.Kupujem si ho v lekárni cca 3eura a vydrží mi mesiac,cítim sa velmi dobre a za tých pár eur to stojí za to.

je normalne po užití psylia aby stolica stvrdla???

Asi pijete málo tekutín. Na to treba veľa piť, ja to užívam a je to perfektne. Ak nepijete môže dôjsť aj k zápche. Treba prečítať pozorne návod!

práveže pijem dostatok tekutín a stolicu mám normálne riedku no chcela som si urobiť črevnú očistu a dopadlo to takto takže neviem či mam pokračovať alebo to ukončiť!vdaka za odpoved ???

zdravim,chcem sa spytat,ci psyllium pomaha aj alergikom.minuly rok ma po vsetkom co som zjedla bolelo brucho,to bol maj a jun.a potom som ochorela a dali mi antibiotika,tie to tam zrejme vycistili a bolo mi uz fajn.myslite,ze by malo psyllium podobne ucinky?lebo alergia vraj vznika v crevach…vdaka

po jedle mi škrka v bruchu a za pár minút sa to zo mňa vystrekne ako riedka stolica, pomôže mi psyllium?

Asi by som si na vasom mieste zacala pisat jedalnicek, aby ste zistili, po akych jedlach sa vam to stava. Teoreticky by to mohla byt celiakia. A s jedalnickom by som isla k doktorovi. Ak by nezabrala jeho liecba, potom by som vyskusala psylium.

Určite pomôže! No asi by bolo vhodné zájsť aj k doktorovi, čo je príčinou hnačky, (cukrovka, črevné parazity, … ). Vláknina absorbuje aj lieky, (znižuje ich účinnosť), a preto je vhodné ju zobrať tak hodinu pred alebo liekoch.

Mám problémy so zápchou, hľadala som na nete, čo by mi pomohlo, a vo viacerých diskusiách som narazila na psyllium, takisto to odporúčali aj lekári v poradni. Tak som išla do lekárne, ale tam ma odradili, že to má práve opačný účinok, že psyllium je na zahustenie stolice, a ked už teraz mám problémy so zápchou, tak sa mi len zhorší stav. Takisto som to čítala potom na jednej stránke, že, Rozpustná vláknina (ako je pektín a hemicelulóza) znižuje kyslosť žalúdka, spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka. Tak teraz neviem.

Psyllium je výborna vec. Tiež som mala problémy so zápchou a následne i s trávením a plynatosťou. Dávam si to iba jeden krát ráno a ozaj pomáha. Už dlhšie som chcela zhodiť zopár kíl, ale nikdy sa mi nedarilo, ale po tom čo užívam psyllium (cca 3-4 mesiace) mám určite menšie brucho a to je už čo povedať, keďže na bruchu sa najťažšie chudne. Pokiaľ ja viem, tak psyllium upravuje stolicu a nikde som sa nedočítala, že by spôsoboval zápchu.

Psýllium výrobca Dr. Popov.

Ja to používam asi 3 mesiace a mám rovnako dobré výsledky ako Alexander.

V tej lekárni Vás zle informovali. Keď si dáte psýlium rozpustené vo vode a zapíjete takými 4 dcl. vody tak zápcha určite pominie. Musíte len zapiť poriadným množstvom vody. Ja som mala tiež zápchu veľmi často a odkedy užívam psylium tak pominula.

Ahoj! Ja som mala veľké problémy so zápchou, 1x za týždeň je už čo povedať. Teta mi poradila psyllium a po 2dňoch užívania (ráno+večer) som začala mať pravidelne stolicu (nie hnačku) ráno a večer. Užívam ho asi 2týždne a nemám žiadne problémy, stačí to zapiť dostatočným množstvom vody (podľa návodu) a neni problém, sama som ostala prekvapená v akom rýchlom čase to zabralo. Ja som s tým veľmi spokojná, je to určite príjemnejšie ako Šaratica :- /

Ja to kupujem v inej krabici ale tu je celkom pekne napísané celé využitie
http://slnieckova.sk/p/psyllium/

Ak sa chcete zbaviť zápchy odporúčam Magne B6 tablety. Stačí vyššie dávky telo sa zásobí prospešným minerálom a zároveň má laxatívne účinky.

Mam vraj nabeh na celiakiu - resp. mam mliecnu dietu a moznost sa dostat z toho ale mozem to mat navzdy. Myslite, ze mi pomoze prave Psyllium ako pri obnove crevnej kory? :slight_smile: Dakujem za odpoved - piste na mail.

Ja som mala celé roky problémy so zápchou a nepravidelnou stolicou. Asi tak pred mesiacom som začala užívať Psyllium a po dvoch dňoch zápcha pominula a stolica je pravidelná. Užívam každé ráno dve lyžičky pol hodiny pred jedlom. Vrelo odporúčam.