Razstepy.sk

(Peter) #1

Stránka je venovaná problematike rázštepu u detí. Obsahuje skúsenosti, názory, osobné zážitky a odporúčania pre všetkých, ktorých sa tento problém dotýka. Možnosť prispievať.

(Michal) #2

Zdravím,

rád by som vedel, čo tie razstepy sú, lebo som si pozeral tú stránku a moc som sa nedozvedel, inak je celkom pekná.

(Janko) #3

Podľa všetkého je to rozštep a nie rázštep:

Čo je to rozštep pery a rozštep podnebia?

Rozštep pery je otvor na pere. Rozštep podnebia je otvor na hornej stene úst – teda na podnebí. Rozštep vzniká nesprávnym vývinom tkanív pery a podnebia v období vývinu bábätka ešte pred narodením. Tkanivá pery a tkanivá podnebia sa vyvíjajú oddelene počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Vo väčšine prípadov, počas správneho vývinu - sa pravá a ľavá strana pery spojí – zrastie - a vytvorí na pere dve vertikálne línie. Podobne sa počas normálneho vývinu spojí aj pravá a ľavá strana podnebia. Predo - zadná línia, ktorú môžete spozorovať na normálnom podnebí naznačuje, kde sa toto „spojenie“ uskutočnilo.

Zdroj: http://www.rozstepy.sk/docs/SApRO%20-%20Vyvin%20reci.pdf

(Miriam A.) #4

Neviem, ja som to zasa všade našla napísané ako rázštep pery, podnebia príklad: http://www.zdravie.sk/sz/content/132-23438/Razstep-pery-podnebia.html

(Juraj) #5

Razstep.sk, pekna stranka ktora sa ubera dobrym smerom, len pre informaciu aky je rozdiel medzi rozstepom a razstepom, text vynaty zo slovnika slovenskeho jazyka.

rozštep -u m.

tel. sed s maximálnym roznožením

rázštep -u m.

1. rozštiepenie; rozštiepené miesto: rázštep konára; lek. rázštep podnebia, pery

2. palica s rozštiepeným koncom: oberať ovocie rázštepom

(Michal) #6

Aj tak si myslím Juraj, že by si mohol napísať ostatným, čo to je razstep, ja som totiž našiel informácie iba v angličtine, na Vašej stránke sa dá niečo málo vytušiť, ale je to stránka určená skôr ľudom, ktorí to už poznajú a ja sám sa zaujímam o to, čo to je za choroba alebo porucha, zatiaľ som na to nikde presne neprišiel.

(zuuz) #7

:slight_smile:

(Verona) #8

Naša dcéra má 11 rokov, je po operácii rozštepu podnebia.Zdá sa nám, že rozpráva oveľa horšie-menej zrozumiteľnejšie. Logoéda navštevovala sporadicky, teraz sme začali opäť. Ako máme my doma spolupracovať a ako jej môžeme pomôcť?

(ASTARTÉ) #9

Verona, určite s ňou veľa cvičte to, čo s ňou logopéd cvičí a jemne ju smerujte k správnej výslovnosti nenápadným opravovaním. A kedy bola operovaná? 11 rokov je už dosť, dieťa si uvedomuje svoje odlišnosti veľmi dobre. Skúste sa s ňou porozprávať, či sa “nehabí” rozprávať alebo skúste iného odborníka ešte okrem logopéda.
www.astarte.zzz.sk

(simona) #10

ahojte,ja mam tiez rastep pery a podnebia ale ja som bola operovana prvykrat ked som mala 3 mesiace a potom ako 17 rocna som si dala urobit korekciu makkej spicky nosa , tiez som spoznala deti ktore su operovane tak neskoro ako ste pisali vy pani Verona

(Zuzana.15.1.08) #11

Ahojte, chcela by som sa spytat,kde by som mohla pozriet nejaku fotodokumentaciu na temu razstepy pery. velmi by ma zaujimala uspesnost operacii. Dakujem

(Zuzana) #12

zavolaj 0908721235 moja 26rocna dcerka mala razstep porozprava ti ahoj drzim palce neboj budes pekna

(mata) #13

caute …mam 14 rokov a mam razštrep podnebia…je to dost kruté…ked sa ludia pozeraju na mna ako kebyže som neviem odkial…ked sa mi smeju atd…nemam to rada…uz mam za sebou asi priblizne 3 az viac operacii …ked je dieta narodene s takouto vadou treba aby sa o t rdičia starali uz od nardenia…nie ako niektory,ktory to zacinaju riesit ked maju od 8 rokov…ja vravim z vlastnej skusenosti a kedze ma cakaju este asi 2 operacie som zvedavá ako to dopadne…drzim vam palce kto to ma tiez …pa :slight_smile:

(Petra) #14

Ahoj Maťa kto ťa bude ešte operovať? Alebo kde? Ževraj v Ba su najlepši odbornici. To je škoda, že v tvojom veku nemaš ešte spravene podbnebie? Maš aj problem so stravou? Neuteka ti do nosa? Maj sa.

(Alena) #15

Ahojte,volam sa Alena a moj tri a pol mesacny syn sa tiez narodil S RAZSTEPOM PODNEBIA mlieko pije cez silikonovu specalnu flasu,ale potom ked prejde na tuhu stravu,co mu mozem davat a co nie?Bude mu stacit iba mlieko?

(olivia) #16

Ahoj Alena určite chodiš s malym do razštepovej poradne, tak tam je pediatrička ktorá ti všetko vysvetli. Chodiš do BA?

(Alena) #17

Ahoj Olivia zial nie som na Slovensku zijem v Grecku a tu ziadne taketo poradne niesu aspon o nich neviem,preto skusam cez internet nieco sa dozvediet viac.Na kontrolu s malym idem az v january kde nam povedia aj presny datum operacie.Ale ak by som mu mohla davat aspon kasicky od piateho mesiaca,neviem ci mozem a ak ano akym sposobom.

(olivia) #18

Tak to ti neviem poradiť, ale skus sa opýtat na tejto stranke ak chceš, http://www.rozstepy.sk/?section=forum

(Alena) #19

Dakujem ti Olivia dostala som odpoved na moje otazky.S pozdravom Alena

(denisa) #20

No nie je to nič moc. trable az do 18ky po doktorok a do smrti pri hlupich ludoch. Ja som mala razstep pery a dcerka ma aj peru aj kompletne podnebie. pripadne otazky rada zodpoviem. Ja som velmi spokojna s chirurgom MUDr. Hájekom na plastickej chirurgii v BA