Razstepy.sk

Stránka je venovaná problematike rázštepu u detí. Obsahuje skúsenosti, názory, osobné zážitky a odporúčania pre všetkých, ktorých sa tento problém dotýka. Možnosť prispievať.

Zdravím,

rád by som vedel, čo tie razstepy sú, lebo som si pozeral tú stránku a moc som sa nedozvedel, inak je celkom pekná.

Podľa všetkého je to rozštep a nie rázštep:



Čo je to rozštep pery a rozštep podnebia?



Rozštep pery je otvor na pere. Rozštep podnebia je otvor na hornej stene úst – teda na podnebí. Rozštep vzniká nesprávnym vývinom tkanív pery a podnebia v období vývinu bábätka ešte pred narodením. Tkanivá pery a tkanivá podnebia sa vyvíjajú oddelene počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Vo väčšine prípadov, počas správneho vývinu - sa pravá a ľavá strana pery spojí – zrastie - a vytvorí na pere dve vertikálne línie. Podobne sa počas normálneho vývinu spojí aj pravá a ľavá strana podnebia. Predo - zadná línia, ktorú môžete spozorovať na normálnom podnebí naznačuje, kde sa toto „spojenie“ uskutočnilo.



Zdroj: http://www.rozstepy.sk/docs/SApRO%20-%20Vyvin%20reci.pdf

Neviem, ja som to zasa všade našla napísané ako rázštep pery, podnebia príklad: http://www.zdravie.sk/sz/content/132-23438/Razstep-pery-podnebia.html

Razstep.sk, pekna stranka ktora sa ubera dobrym smerom, len pre informaciu aky je rozdiel medzi rozstepom a razstepom, text vynaty zo slovnika slovenskeho jazyka.



rozštep -u m.

tel. sed s maximálnym roznožením



rázštep -u m.

  1. rozštiepenie; rozštiepené miesto: rázštep konára; lek. rázštep podnebia, pery


  2. palica s rozštiepeným koncom: oberať ovocie rázštepom

Aj tak si myslím Juraj, že by si mohol napísať ostatným, čo to je razstep, ja som totiž našiel informácie iba v angličtine, na Vašej stránke sa dá niečo málo vytušiť, ale je to stránka určená skôr ľudom, ktorí to už poznajú a ja sám sa zaujímam o to, čo to je za choroba alebo porucha, zatiaľ som na to nikde presne neprišiel.

:slight_smile:

Naša dcéra má 11 rokov, je po operácii rozštepu podnebia.Zdá sa nám, že rozpráva oveľa horšie-menej zrozumiteľnejšie. Logoéda navštevovala sporadicky, teraz sme začali opäť. Ako máme my doma spolupracovať a ako jej môžeme pomôcť?

Verona, určite s ňou veľa cvičte to, čo s ňou logopéd cvičí a jemne ju smerujte k správnej výslovnosti nenápadným opravovaním. A kedy bola operovaná? 11 rokov je už dosť, dieťa si uvedomuje svoje odlišnosti veľmi dobre. Skúste sa s ňou porozprávať, či sa “nehabí” rozprávať alebo skúste iného odborníka ešte okrem logopéda.
www.astarte.zzz.sk

ahojte,ja mam tiez rastep pery a podnebia ale ja som bola operovana prvykrat ked som mala 3 mesiace a potom ako 17 rocna som si dala urobit korekciu makkej spicky nosa , tiez som spoznala deti ktore su operovane tak neskoro ako ste pisali vy pani Verona

Ahojte, chcela by som sa spytat,kde by som mohla pozriet nejaku fotodokumentaciu na temu razstepy pery. velmi by ma zaujimala uspesnost operacii. Dakujem

zavolaj 0908721235 moja 26rocna dcerka mala razstep porozprava ti ahoj drzim palce neboj budes pekna

caute …mam 14 rokov a mam razštrep podnebia…je to dost kruté…ked sa ludia pozeraju na mna ako kebyže som neviem odkial…ked sa mi smeju atd…nemam to rada…uz mam za sebou asi priblizne 3 az viac operacii …ked je dieta narodene s takouto vadou treba aby sa o t rdičia starali uz od nardenia…nie ako niektory,ktory to zacinaju riesit ked maju od 8 rokov…ja vravim z vlastnej skusenosti a kedze ma cakaju este asi 2 operacie som zvedavá ako to dopadne…drzim vam palce kto to ma tiez …pa :slight_smile:

Ahoj Maťa kto ťa bude ešte operovať? Alebo kde? Ževraj v Ba su najlepši odbornici. To je škoda, že v tvojom veku nemaš ešte spravene podbnebie? Maš aj problem so stravou? Neuteka ti do nosa? Maj sa.

Ahojte,volam sa Alena a moj tri a pol mesacny syn sa tiez narodil S RAZSTEPOM PODNEBIA mlieko pije cez silikonovu specalnu flasu,ale potom ked prejde na tuhu stravu,co mu mozem davat a co nie?Bude mu stacit iba mlieko?

Ahoj Alena určite chodiš s malym do razštepovej poradne, tak tam je pediatrička ktorá ti všetko vysvetli. Chodiš do BA?

Ahoj Olivia zial nie som na Slovensku zijem v Grecku a tu ziadne taketo poradne niesu aspon o nich neviem,preto skusam cez internet nieco sa dozvediet viac.Na kontrolu s malym idem az v january kde nam povedia aj presny datum operacie.Ale ak by som mu mohla davat aspon kasicky od piateho mesiaca,neviem ci mozem a ak ano akym sposobom.

Tak to ti neviem poradiť, ale skus sa opýtat na tejto stranke ak chceš, http://www.rozstepy.sk/?section=forum

Dakujem ti Olivia dostala som odpoved na moje otazky.S pozdravom Alena

No nie je to nič moc. trable az do 18ky po doktorok a do smrti pri hlupich ludoch. Ja som mala razstep pery a dcerka ma aj peru aj kompletne podnebie. pripadne otazky rada zodpoviem. Ja som velmi spokojna s chirurgom MUDr. Hájekom na plastickej chirurgii v BA