Reuma – bolesti kĺbov, svalov, šliach a väzov

Bolesť je pre organizmus varovný signál a predstavuje ochranu pred poškodením tkanív. Veľa ľudí trpí bolesťami kĺbov, svalov a šliach a tieto ťažkosti sa často označujú ako reuma alebo reumatické ťažkosti.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/880-reuma-bolesti-klbov-svalov-sliach-a-vazov

mám poskodene platnicky v krizovej oblasti,prekonala som mozgovu prihodu a teraz ma v poslednom case bola velmi klby na rukach moze to byt sposobene aj tymto ochreni alebo co mi poradite mam 50 rokov

Cítim bolesti kĺbov na rukách - prsty. Robili mi vyšetrenie krvi,hodnoty boli negatívne až na C-reaktívny proteín - hodnota šesť celých nula. Mám ísť na odborné vyšetrenie?

CRP skrining-poz.,Creaktivný protein 24mg/l, RFskrining-poz., reumat.faktor titer 264IU/ml. mam bolesti na klboch rúk nôh ale nemam žiadne ine príznaky bola som na vyšetrení tvrdili mi že ide o reumu.CHcela by som sa dozvedieť viac o tomto ochorení či nemôžem aj sama pomôcť odialiť poškodeniam klbov. Bolo mi povedané že na to niesu vhodné žiadne kupele neda sa to ovplivniť anizmenou stravy a že budem musieť len uživať lieky a že to bude stale napredovať že reuma sa neda zastaviť. mate na internete niekde strankukde si to možem naštudovať? Dakujem za odpoveď.

zubarka mi rtg vysetrenim zistila ze ide o cystu pod korenom zuba jedna sa o 13 14tyzub iny zubarmi povedal ze ide tak zvanu priehlbina na celusti vysvelil mi to asi tak ze to mam asi od narodenia moze to byt pravda mam obavy az ten zub sa vytrhne co potom ked koren zuba sa nachazda prave v tej akoze jamky.a diagnozu pan doktor napisal ide o recessus co to teraz mam nikto mi nevie spravne odpovedat.mam ho dat terz vytrhnut kym to nebolí alebo čakať ako sa to bude vyvýjať.prosím poradte mi dakujem

Mam 35 rokov,a uz asi pol roka mam bolesti klbov,no a dnes rano som zistila,ze mam opuchnute kolena a tazko sa mi chodi. Vazim 75 kg. A este jedna drobna informacia,uz 17 rokov trpim na SM-ku,ale zvladam ju. Na mne nie je vidiet, ale mam rovnovahu na nic,anystagmus 3-stupna.a dvojite videnie.S pozdravom Iveta.

Mam 14 a mam reumu tak sa nestazujte.Ja mam este cely zivot pred sebou a trpim bolestami ake si neviete predstavit tak bacha.:[

máM REUMU Už OD 3 rokov a teraz mám 22. Každý jeden deň prežívam v hrozných bolestiach. Nemôžem prejsť ani 10 metrov bez bolestí. Nemôžem ísť nikam. Je to strašné. Neviem čo mám robiť. Ak mi niekto viete poradiť, tak mi prosím poradte, lebo ja fakt neviem ako ďalej.

mám miernu nadváhu, keď chodím viac pešo bolia ma stehenné kĺby.Keď menej chdím ma nebolia, neviete poradiť nejaký vitamínový prípravok? Mám 54 rokov

Mám reumu dá sa liečiť aj bilinkami.Poradte mi prosím.

Viem, že keď ešte žila moja babka, tak si na ruky, kde mala reumu prikladala žihľavu, aby ju to pŕhlilo a to jej pomáhalo, no neviem to zaručiť - je to trocha masochistický spôsob.

Ahojte,aj ja uz patrim medzi Vas.Zijem v Irsku uz 3roky,a asi pred mesiacom mi zistili reumu.Neviem v akom stadiu ale asi bude dost pokrocile pretoze si neviem predstavit ani jeden den bez mojich liekov na bolest.je pravda ze reumatici nesmu jest zemiaky?

Je dolezite,ci ste sama, co robite v praci, alebo ci ste menila zamestnanie. Viem o tom nieco. Riesil som tie problemy. A take vysetrenia nerobili, preslo to - inac Vam tazko poradit, ak mate zajem, podelim sa so skusenostami a poradim.

Ak máte záujem o seriózne,odborníkmi overené rady a možnosti na zdravotné problémy s kľbmi, chrbticou,svalstvom, napíšte nám a odpovieme Vám, mail:estime@wircom.sk, tel.0908 717 959

pozri si www.zelenavyziva.weblahko.sk

Čítam tu o tom je to strašné, mňa mama straší tiež týmto pretože mávam bolesti ľavej nohy raz sedacia kosť raz stehno raz koleno raz kĺb trvá to len mesiac lekár povedal že to není platnička tak mám trochu obavy potrebovala by som opísanie príznakov tochto ochorenia trošku presnejšie ako som to čítala na nete, ďakujem Vám vopred

moje priznaky,boli trpnutie v rukach,bolest v kolene raz v jdnom raz v druhom ako keby mi niekto tlacil jablcko na druhu stranu-strasne.Pri chodzi citim opuchy na clankach prstov…mam pocit ze chudnem aj ked som uz prestala fajcit,nechutenstvo,unava… je toho vela

Ked som tehotna ako to bude prebiehat.To ze lieky nemozem to viem ale ako dalej?zvladnem to este aj z bruskom?a dieta?ked sa narodi bude mat Reumu?

mám dlhodobé problémy so zápestím, presne 4 mesiace. Mám 15 rokov. Poradťe mi niekto čo mám s tým robiť. Dakujem

stale mam bolesti svalov no na vysetreni my nic nezistili.je to mozne aby vas svaly boleli a vsetko je podla lekarov v poriadku.co je pricinou?