Ročné zúčtovanie ZP za rok 2008

Vzniká povinnosť vykonať RZZP zamestnancom, ktorý každý mesiac počas roku 2008 prekročili sumu 56283,-SK zo svojho zamestnaneckého pomeru?

Dobrý den. Chcel by som sa informovať, či mám povinnosť robit ročné zúčtovanie zdravot. poistenia. V roku 2008 som mal príjmy za obdobie 01-09/2008 - nie viac ako 2600 SK, 10/2008 - bol príjem 6 3368 Sk - bolo to odstupné z garančného fondu, ktorý zamestnávateľ evidoval údajne ako náhrada mzdy. Od mesiaca 11/2008 - som evidovaný ako nezamestnaný, bez vedľajšieho príjmu. Ďakujem!

Chcem sa spýtať, či musím podať RZZP za rok 2008, ak som bola zamestnaná iba 2 týždne.

Dobry den, prosim Vas, musim podat RZZP, ak som bola za minuly rok zamestnana iba do maja a potom som bola evidovana na urade prace do konca roka 2008 a stat za mna platil zdravotne poistenie? V 1 mesiaci pocas obdobia kedy som bola zamestnana som dosiahla prijem 70 000 Sk?

Zamestnanec, ktorý pracuje popri hlavnom pracovnom pomere aj na dohodu je povinný robiť si ročné zúčtovanie ZP a ak tak, v akom prípade?

Dobrý deň, prosím o radu ohľadom zdravotného zúčtovania - mama je dôchodkyňa, ale popri dôchodku mala minulý rok tri zamestnania - dve ako trvalý pracovný pomer na pracovnú zmluvu, trvajúce celý rok (kde jej zamestnávateľ riadne strhával odvody do poisťovní) a jedno na dohodu, trvajúce od januára do marca. Zárobok spolu mala vyšší ako spomínané rôzne minimálne zárobky. Ale ani jeden mesiac neprekročila 56.283,- Sk (tuším to je tá hranica). Musí podať ročné zúčtovanie? Ďakujem.

Nemusí, pretože jej vymeriavací základ neprekročil sumu 56.283,- Sk ani u jedného zo zamestnávateľov ani v jednom mesiaci.

Dohoda sa nezapočítava, takže ak nemá zamestnanec príjem z hlavnej činnosti ani jeden mesiac v roku vyšší ako 56.283 Sk, tak podavať nemusí RZZP.

Podľa mňa áno, pretože ste v jeden mesiac dosiahli príjem vyšší ako 56.283,-. Budete podávať tlačivko “A”.

Záleží, či to bolo na pracovnú zmluvu a aký bol Váš príjem (aj za dva týždne sa dá zarobiť viac ako 56.283,- Sk)

Povinnosť nevzniká zamestnancom, kt. prekročia sumu 56.283,- Sk v každom kalendárnom mesiaci roka. Povinnosť by im vznikla, ak by boli 11 mesiacov zamestnaní a mali by vyšší príjem a dvanásty mesiac by boli nezamestnaní.

Zohľadňuje sa príjem u každého zamestnávateľa zvlášť. Ak ste mali príjem počas obdobia samoplatiteľstva vyšší ako 64.332,- Sk, tak ste povinná urobiť RZZP.

Ddstupné sa do vymer. základu nezapočítava (§ 13, ods. 4,písm. a)

Urobte si ročné zúčtovanie (tlačivko S, SA, SD)a uvidíte, či zdravotka správne vypočítala výšku nedoplatku. A určite si zdravotka neurčuje vlastnú výšku poplatkov.

Ďakujem.

Prosím radu. Od 1.1.08 - 1.6.08 som bola na rodičovskej dovolenke, následne som 2.6.08 ukončila pracovný pomer dohodou s odstupným vo výške 199 tis. Sk, a následne som sa prihlásila ako dobrovoľne nezamestnaná osoba. Som povinná podať RZZP za rok 2008 a ak áno, aké tlačivo vyplňam? Ďakujem.

Zamestnanec mal v roku 2008 okrem príjmov zo závislej činnosti aj príjem na Zmluvu o diele. Musí podať RZZP?

Áno, ja už takto podávam ročné zúčtovanie tretí rok.

Ahoj. Cchcem sa len opytat, ake este prilohy si mam prilozit k tlacive B pre SZCO?

Ak Váš príjem v dobe samoplatcu (dobr. nezam. osoba) presiahol sumu 64 322,- Sk, tak ste povinná vykonať RZZP. V tom prípade by to bolo tlačivko S, SA, SC. Odstupné sa do vymeriavacieho základu nezapočítava a predpokladám, že ste z pracovného pomeru nemali žiaden príjem.