Ročné zúčtovanie ZP za rok 2008

K B len ak si bola počas roka na PN, tak potvrdenie zo sociálky, ináč žiadne sa neprikladajú.

Nie je zač, rada pomôžem ak môžem a viem a možno nabudúce pomôžete Vy mne. Držte sa.

A nezáleží tam len od výšky príjmu?

Dobry chcem sa opytat - v 2008 som bola SZCO aj zamestnanec (ciastkovy uvazok), bola som 2xPN. Do ZP som platila ako SZCO kazdy mesiac plnu sadzbu poistneho. Vyplnam tlaciva S, SA, SB. Kde uvadzam pocet dni PN? Zohladnia sa vobec tie 2 peenky?
Dakujem

Zohľadnia sa v oddiely II. SB, kde uvediete práve o tie dni trvania PN menej. A nezabudnite počet dní udať aj do tabuľky v III. odd. tlačiva S.

Ale SB oddiel II je len ak je vymer. zaklad mensi ako 97 200. Co ak je moj vymeriavaci zaklad vacsi?

Prave ak vas prijem je rovny alebo vacsi ako 97 200 Sk, pouziva sa tlacivo SB, ak je prijem mensi, pouziva sa tlacivo XB.

Robila som 5-tim klientom X-kove tlačivo, pretože mali nízky vymeriavací základ, no na zdravotke mi všetkých 5 vrátili s tým, že aj napriek tomu, že je to správne, ich systém im to neberie a tak sme robili S.

Dobry vecer, potrebujem poradit, mam znamu ktora bola od 01.01.2008 - 31.05.2008 samoplatitel nasledne od 01.06.2008 -31.12.2008 pracuje ako opatrovatelka na rakusku zivnost v Rakusku, kde si samozrejme plati zdravotne aj socialne odvody, musi si aj ona podat RZZP?

Záleží, aký príjem mala počas samoplatiteľstva. Ak úhrn minimálnych základov samoplatiteľa predstavuje za celý čas čiastku 64 332,– Sk alebo mesačne viac ako 5 361,– Sk, vtedy si musí podávať RZZP.

Dobrý deň, prosím o informáciu, či som povinná oznámiť zamestnávateľovi výsledok ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2008, ak som zamestnanec a súčasne SZČO. Ďakujem.

Povinnosť oznamovať zamestnávateľovi vzniká ak výsledok RZZP je preplatok alebo nedoplatok zamestnávateľa vo výške rovnej 3€ alebo väčší (§ 19 ods.10 Zak.o zdr. poistení)

Dobry den, dnes je 31.10. a ja marne cakam na preplatok, ktory by mi mal byt doruceny do dnes, bol som sa informovat na pobocke VsZS a tam mi povedali pred tyzdnom, ze je vsetko poriadku a mam cakat, som momentalne nezamestany, tak by som to fakt surne potreboval.