Ročné zúčtovnaie ZP za rok 2009

Diskusia na tému ročného zúčtovania za rok 2009.

Tento rok sa v správach mihla informácia, že sa zvyšovali odvody pre SZČO - sociálka, platí to aj pre zdravotnú poisťovňu? Ak platím minimálne odvody, koľko to je pre zdravotnú poisťovňu po novom?

Druhá otázka je, máte niekto príklad alebo ukážkový výpočet pre rok 2009? Na http://www.zzz.sk/?page=poistovne_rocne_zuctovanie_zp sú nejaké čísla a tabuľky, ale chcel by som mať istotu, že to budem mať vypočítané správne.

Ďakujem.

Zvýšilo sa aj poistné do ZP. po novom je to 44,73€ - minimum.

Musim podavat RZZP ak pracujem v statnom podniku a nemam ine prijmy? Urobi to za mna zamestnavatel? Dakujem.

Moja dcéra odpracovala celý rok 2009 ako zamestnanec a odvádzala riadne preddavky poistného. Pritom príležitostne na dohodu vykonávala lektorskú činnosť - má právo požiadať o vykonanie zúčtovania mzdovú účtovníčku v zamestnaní? Má z toho ďalšieho príjmu doplácať poistné?

Ďakujem, ešte som zistil dnes aj fakt, že sa zmenili čísla účtov VŠZP, dosť dôležitý fakt. Idioti aspoň mohli dať vedieť.

Ano zúčtuje, ale existuje formálne lehota počas ktorej je potrebné učtáreň asi do mája daného roka (2009) o také zúčtovanie požiadať. Obvykle sa nedodržuje, lebo účtovníčky by boli zahltené kopou žiadostí.

Myslím, že je to tak, že ak bola len zamestnanec, teda ani deň ako SZČO, potom je rozhodujúce, či prekročila v niektorom mesiaci 2000,16 eur. Vtedy by jej zamestnávateľ urobil zúčtovanie ak o to požiadala a predložila včas doklady (do februára 2010). Pri viacerých zamestnávateľoch je ročná hranica pre dobrovoľné podanie RZ 36 násobok priemernej mzdy 24 074 eur ako súčet zo všetkých zamestnaní.Ak nie je zamestnanec ani u jedného minulého zamestnávateľa, podáva zúčtovanie sám.

Pretože sú idioti nemôžu dať nič vedieť. Na súťaži idiotov vyhrali len druhú cenu.

Je možne podat RZ aj elektornicky , ak som SZCO od aprila 2009 a do aprila na urade prace?

Moja manželka poberala v minulom roku 4 mesiace materskú, potom 8 mesiacov rodičovský príspevok no zároveň “pracovala” v OVB ako finančný poradca. Preto som dal pracovala do úvodzoviek, pretož za celý rok dostala províziu 60€. Musí si aj podať ročné zúčtovanie? Vďaka za rady.

Ak som SZCO, platil som mesacne minimalne poistne a nemal som ziadny prijem, musim robit rocne zuctovanie?

Ak som bola živnostníčkou a mala som čistý príjem 5000 Euro, koľko vychádza odviesť do zdravotnej poisťovne pri ročnom zúčtovaní?

Manžel 3x nezaplatil preddavky na rok 2009 je SZČO. RZZP mu vyšiel nedoplatok. Sú tam zahrnuté aj tri nezaplatené nedoplatky alebo si musí uhradiť aj tie osobitne?

No nemusite tie tri mesiace uhradit, lebo to je spolu v tom nedoplatku. Staci poslat RZZP do zdravotnej a nedoplatok zaplatit do 30.6.2010.

Zdravim. Bohuzial musite spravit RZZP a na dalej budete platit minimalne do ZP: 44,73 a do SP 96,90.

Ahoj Sandra! Musis v danovom priznani pozriet, aky zaklad dane mas ma riadku c 61. Priklad: v danovom priznani Jan Mrkvicka ma 1200 eur. Z toho on vyrata vymeriavaci zaklad: 4233,93:12:2 a vyjde jedna suma: 177 eur, takze bude platit minimum, lebo 177 eur je mensia ako minimalny zaklad, co je 319,57 eur. Takto vies vyratat, ci budes platit minimum, alebo budes platit viacej.

Sorry. Oprava, nie 1200 ale 4233,93.

Nepodávajte chybné odpovede, prosím. Do ZP bude SZČO platiť 44,37 EUR a do SP nemá čo platiť, keďže nemal žiadny príjem.

DP nemusí robiť, nakoľko jej príjem 4 mesiace materská a 60 EUR neprekročil 1772,55 EUR /čo je 6-násobok min.mzdy/. Ak mala ako poradkyňa OVB zrazenú daň, tak sa jej podať oplatí, daň jej bude vrátená.