Roztrúsená skleróza - sclerosis multiplex

Petra,dakujem velmi pekne ,za vysvetlenie.Mam byt hospitalizovana,aby sa mi urobili este potrebne ,doplnujuce vysetrenia,:lumbalka,je to bolestive vysetenie?Myslite ,ze mi MR zopakuju?,/mam klaustrofobiu,sla som zblazniet/imunologicke vys.,EP,VEP…No ,ale nakolko mam malicku dcerku,ktoru este kojim,hospitalizacia je prelozena na koniec januara 2010.S tym ,ze dovtedy musim ukoncit kojenie.Ja neviem,ako to tam bez mojich deticiek vydrzim.Kolko bude asi trvat hospitalizacia?Moze ist aj o ine ochorenie ?Alebo ,to je jasna SM??Dakujem,W.

Skusim Vam postupne odpovedat na Vase otazky. Co sa tyka lumbalky - pre mna to vysetrenie vobec nebolo bolestive, mozem to uplne pokojne porovnat s odberom krvi, jedina neprijemna vec bola to, ze clovek ma taky zvlastny strach, ze mu pichaju velmi blizko miechy - ale to je len psychicke. Mozno som aj mala stastie, ze som to takto dobre znasala…ale jedine co mozem napisat z vlastnej skusenosti je, ze sa naozaj toho netreba bat. Hospitalizacia u mna trvala tri dni. Prvy den ma prijali, druhy den mi urobili lumbalku a na treti den ma pustili domov. Moze sa stat, ze po lumbalke cloveka boli trochu hlava. Mna teda aspon bolela a ta bolest ale vzdy presla, ked som si lahla. To ale trvalo len tyzden a uplne to potom preslo. MR by Vam nemali teraz opakovat, zrejme az vtedy, ked Vam budu nasadzovat liecbu, aby mali uplne aktualny vysledok - ale mozno ani vtedy nebudu vyzadovat opakovanie vysetrenia. Chapem, ze to musi byt pre Vas neprijemne - pre mna to bolo tiez neprijemne vysetrenie a to nie som klaustrofobicka. Neda sa podla mna uplne s istotou povedat, ze ide o SM ale s najvacsou pravdepodobnostou to asi bohuzial bude tak. Len vo velmi malo pripadoch sa totiz stane, ze MR potvrdi loziska a lumbalka ukaze, ze to SM nie je. Ale mozno vy prave budete mat statie. Velmi by som Vam to priala :slight_smile: Musim koncit, ale ak sa chcete o niecom poradit, kludne mi sem napiste svoj e-mail na Vas a ja sa Vam ozvem a ak budem vediet, tak aj poradim. Zatial sa majte, drzim palce.

Mam SM a rada by som si pisala s niekym,kto ma ties SM.Dobra kamaratka ,kamarat.Najlepsie z Kosic,okolie.

Ahojte. Reagujem na všetky vaše komentáre. Všetkým vám držím päste aby ste sa uzdravili… čítala som si jeden komentár ako mamička kojí malé dieťatko a doktori jej zistili má nábeh na SM. Skoro mi vyhrkli slzy… Držím Vám všetkým postihnutým touto chorobu päste na skoré uzdravenie.
Gabi

DObry den,
mam 32 rokov 23 mesacneho synceka a o tyzden porodim druhe dietatko. Po ruhom otehotneni som zacala dostavat ataky a az do 4.mesiaca som mala styri-vacsinou to boli silne zavrate, zvracanie, nystagmus.PO porode, ked mi schvali poistovna liecbu idem brat interferony.
Budem vam vdacna za akukolkvek info prip. rady. Dakujem

Pekný deň Vám všetkým prajem, chcem sa vás opýtať, ja som tiez pacient kr. ma diag.SM dostal som ju v roku 1998, čo cchem tým povedat chcel by som vediet mal niekto s tu pritomných diagnostikovanu SMku skôr ako ja??? Prosím odpíste.

Tak sa majte a drzim vsetkým palce. Este raz pekný zvysok dna Vám prajem

Ahoj, ja mam SM kratsie, ale mam znamu, ktora ma chorobu diagnostikovanu od r. 1995 myslim. Teraz ju ma patnasty rok.

Tiez prajem pekny den.
Adela

Milá Gabika,srdečne Ťa pozdravujem,čítala som Tvoj príspevok ,mám 35 rokov a SM-ku diagnostikovanú po pôrode pred 10 rokmi.
Liečim sa interferonmi/pichám si už deviaty rok Betaferon každý druhý deň/ a zatial to ide-raz je lepšie a raz horšie…
Držím Ti velmi palce a keď budeš chcieť,ozvi sa na moju adresu

Pre tych co sa vedia zorientovat aj v anglickych textoch :
http://www.miraclemineral.org/stories.php#s5

Mam informacie ako na to a co by eventualne mohlo pomoct, no chcelo by to osobny rozhovor. Ja som zo sev.Slovenska.

O co konkretne ide? Preco je potrebny osobny rozhovor. Dakujem

Roztrusenu sklerozu mozno sposobuju plucne chlamydie. Tie sa nedaju nijako znicit, pretoze aj ak by ich clovek liekmy vsetky znicil (co nie je fyzicky mozne), tak by sa nimi aj tak za par dni znova nakazil. Tieto ziju v cievach a v bunkach imunity, ako aj v plucach a v mozgu (vsade, kde je dostatok tukov-cholesterolu). Posobia tak, ze jednak zuzuju cievy a jednak poskodzuju bunky, ktore potom imunita povazuje za cudzie. Treba si ale uvedomit, ze ich ziadny liek a ani zazracny pripravok nedokaze znicit vsetky. Dokazu tiez upchat cievy znicenim imunitnych buniek, ktore potom vytvaraju plak na cievach a mozu ich aj upchat. Jediny sposob, ako dostat chlamydie pod kontrolu je zlepsit imunitu

ahoj moj mail omer12@azet.sk ,vraj aj ja to mam

Ja som sa k tymto informaciam dostala minuly rok. Dala som si spravit vsetky vysetrenia a vysledok bol taky, ze nemam ziadnu chlamydiu - ani plucnu, ani inu. Neviem preto co si mam mysliet. Ale stale mam nadchu, teda doslovne mi tecie z nosa pri kazdej zmene pocasia. Neviem co s tym, ci to ma nejaky suvis. Na tu nadchu mi nic nepomaha, ani to uz nevnimam - je to sucast mojho zivota. Ale alergia to urcite nie je. Vie mi prosim niekto poradit co s tym a ci by to mohlo mat suvis s plucnou chlamydiou ci SM? Dakujem za akekolvek rady.

No pokial viem, tak chronicky zapal nosnych dutin moze a casto aj sposobuje plucna chlamydia.

ved kvoli tomu som si dala urobit vysetrenie konkretne na plucnu chlamydiu. robili mi to dvakrat, ale nic take vraj nemam.

Nova klinická štúdia na Sklerózu Multiplex pre prvých 30 pacientov!!! Množstvo klinických štúdíi zo sveta potvrdzujú priaznivé účinky pri znižovaní alebo redukovaní symptómov tohto ochorenia! Pokiaľ poznáte niekoho s týmto závažným ochorením a chcete mu pomôcť alebo samy trpíte na Sklerózu Multiplex, kontaktujte nás na číslo 0907 173 910. BIOquant pomáha ľudom s týmto ochorením.

Moze to sposobovat aj stafylokok, alebo Streptokok. Treba sa dat vysetrit.

Ahoj
aj mne lekar povedal ze mam roztrusenu sklerozu multiplex…len este mi robia nejake vysetrenia infektologicke…tak som zvedava ako to dopadne…ale som dobre na nervy z toho vsetkeho…

ahojte,ja sama trpim SM uz desiaty rok,ochorenie je udrzatelne, az na posledne mesiace kedy nedokazem udrzat pravu nohu pod kontrolou…od kolena nadol je uplne nefunkcna:-(