Roztrúsená skleróza - sclerosis multiplex

Dobry den, tymto prispevkom by som chcela povzbudit vsetkych ludi, ktorym bola diagnostikovana skleroza multiplex. Ja sama mam tuto chorobu uz niekolko rokov. Toto ochorenie je udrzatelne, pokial clovek prisposobi svoj zivotny styl svojmu zdraviu. Je velmi dolezite udrziavat v dobrom zdravi svoje telo a to hlavne zdravou stravou, pravidelnym pohybom a co je najdolezitejsie pozitivnym myslenim. To ked sa hovori, ze myslienky su energia, je velka pravda. Nase telo je zlozene z mnozstva chemickych latok a je vedecky dokazane, ze kazda jedna nasa myslienka sposobuje v nasom tele biochemicke zmeny. Kvantova fyzika neustale napreduje a dnes je uz preukazane, ze nase podvedomie ma kineticky ucinok, t.j. ked sa budete pevne a neomylne drzat svojich predstav, jedneho dna nadobudnu skutocnu podobu v materialnom svete. Preto nezabudajte, ze vasim kazdodennym poslanim na tomto svete je radovat sa zo zivota :-)Vsetkym prajem z celeho srdca pevne zdravie a stastie na dusi! Drzim palce :slight_smile:

To je konecne dobra sprava. Pri SM by mohli pomoct hlavne lieky, ktore znizuju cholesterol a vysoke davky vitaminu E a C, ktore zvysuju tvorbu interferonov. Dalej je potrebne vynechat jedla, ktore obsahuju velke mnozstvo aminokyseliny tryptofan (Mliecne vyrobky a hlavne cokolada, banany, sladkosti). SM by sa tak mala dat dostat do “spiacej fazy”, kedy sa viac-menej nijak neprajvavuje. Potom treba dbat na udrzanie dobreho stavu imunity.

moja priatelka ma sclerosis multiplex,uz 12Rok.
kazdy den bola strasne unavena.zacala uzivat bio colostrum tekute,a je to uzasne ako jej to pomohlo,nevilieci to,ale uz pol roka ako to uziva nemala chripku,nepocituje to kazdodene oslabenie ako predtym

Tak o tomto som počul aj, ale ešte k tomu aloe vera gel na pitie.

Je to naozaj pravda s tym colostrom? Ja som si ho tiez chcel nasadit, ale bojim sa, ci to nie je prilis velky zasah do imunitneho systemu.

Toho by som sa nebál, len si daj pozor aké Colostrum budeš kupovať,aby si vedel pôvod,spracovanie a či má aj nejáky certifikát. Toto je z prospektov MUDr. Formánka:
Autoimunitní onemocnění a alergie
Bylo demonstrováno, že u onemocnění,
kde hraje hlavní roli přehnaná či proti vlastním
tkáním namířená aktivita imunitního
systému, má užívání Colostra výrazný terapeutický
efekt. Za to je zodpovědný hlavně
protein bohatý na prolin PRP, který např.
utlumí nadprodukci T lymfocytů. Sem patří
onemocnění léčená hlavně na revmatologických
pracovištích a v imunologických
ambulancích (a nejen tam). Rheumathoidní
artritida, Bechtěrevova nemoc, lupus
erymathodes, sklerodermie, myastenie,
roztroušená skleróza, různé alergie a astma,
autoimunity v gastroenterologii - Crohnova
choroba a ulcerózní kolitida, celiakie,
to jsou příklady těch frekventovanějších
onemocnění. Colostrem lze přispět k zmírnění
a v mnoha případech i vymizení těchto
autoimunit a alergických projevů.

Dobry den, treti rok ma SM, beriem Avonex. Zatial som nemala vyraznejsi atak, ktory by si vyziadal hospitalizaciu za ucelom preliecenia kortikoidmi. Pred necelym tyzdnom mi ale strpla lava polka tela - dokazem normalne chodit, v pohybe nemam obmedzenie, len som trochu spomalena, lebo ma to vyrusuje a je mi to neprijemne. Da sa proti tomu nieco robit? Rada by som sa vyhla kortikoidom. Alebo je to jedina moznost? Dakujem za vsetky rady.

Pocula som o priaznivych ucinkoch sody bikarbony v kombinacii s javorovym sirupom pri zvladani SM. Ide o odstranenie prekyslenia z organizmu, ktore je sposobovane casto nespravnou stravou ci psychickou nepohodou. Javorovy sirup spolu so sodou bikarbonou v pomere 3:1 je uvadzany ako velmi ucinny hlavne proti rakovine, ale vraj aj proti tejto SM. Ma prosim niekto skusenosti? Dakujem

Kortikoidy nie sú jediná možnosť.Colostrum Direkt-tekutá forma-obsahuje imunoglobulíny, špecifické protilátky, ktoré napádajú víry, baktérie, parazity a pliesne.Imunitné regulátory ovplivňujú a harmonizujú obrannú schopnosť organizmu a tak urýchľujú uzdravenie.

Aké si mala príznaky pri zistení choroby sm?

Ja od 96, ale poznam ludi co to maju aj z pred 90 rokov

Dobrý večer,
dcérka má toto ochorenie a preto sledujeme všetko čo sa týka tejto dg. Veľmi by ma zaujímalo o čo ide.
Ďakujem pekne
Eva

Ahojte, nedavno mi diagnostikovali SM. Este nemam liecbu, ale absolvovala som vsetkz vysetrenia a zrejme mam SM uz 7 rokov, ale nebolo to diagnostikovane. Zacalo mi to trpnutim lavej polovice tela, o 5 rokov som mala rozamazane videnie na jednom oku a teraz zase trpnutie. Tiez som kojila a kvoli ataku som musela mojich chlapcov-dvojicky odstavit. Nastastie uz mali 11 mes, tak ma to az tak nemrzelo. Len som teraz ako bez duse, neviem co so mnou bude, nemozem spat a mam pocit ze nikto mi nerozumie. Stale myslim na to, ci a v akom stave sa dozijem maturit, vnucat mojich synov. A dost zabudam- neviem ci to je SM alebo dlhou materskou dovolenkou… A lumbalka neboli- len som mala este tyzden silne bolesti hlavy.

Ahoj, presne tieto pocity som mala aj ja po diagnostikovani SM. Dokonca som zavidela zdravym ludom, ze preco su oni zdravi a ja chora, za co sa teraz spatne hanbim. Teraz uz je to viac rokov a podarilo sa mi z toho dostat, som uplne v pohode, ale makala som na tom, aby som zmenila psychiku, uz si to nepripustam. Tie zaciatky su velmi narocne, ale da sa to prekonat. Strach velmi ublizuje, vzdy ked mam depku, spomeniem si, ze ludia maju ovela vacsie problemy ako ja a ze som v podstate stastny clovek, lebo mam fungujucu rodinu a skvelych ludi okolo seba. Drzim palce, ahoj.

Ahoj Fero,

este hladas informacie? Prosim napis mi email,
Bea

Mne diagnostikovali RS pred 5 rokmi. Pred 11 rokmi som mala naposledy chrípku a odvtedy 2x nádchu inak nič okrem RS. Tak neviem ako je to teda s tou imunitou. Aj keď sú epidémie a všetci chorí, ja nič.

Bea a aký je tvoj mail, zaujíma ma tvoj príspevok ohľadom užívania olimpiq stem?

Ja ju mam, chod na stranku zdruzenia sclerosis multiplex - nadej a citaj si forum, najdes vsetko.

Prave pozeram televizor a hovoria o lekarovi Zamboni v Taliansku, ktory lieci sklerozu multiplex, robil to v Polsku, zatial je to v stadiu skumania, ale podla toho, co hovori jeden pacient, pomaha to, zial nie je to zadarmo.

Ahojte. Citali ste knihu “Overcoming multiple sclerosis” od Dr. Jelinek? Vysla vo Februari 2010 a obsahuje vedecky podlozene fakty, ako si clovek moze sam pomoct s touto chorobou. Odporucam vsetkym, ktori nechcu pasivne sediet a cakat. Tak isto skuste “Diet book for multiple sclerosis” od Dr. Swank.