Roztrúsená skleróza - sclerosis multiplex

Ahoj, prosim ta, kde sa daju tieto knizky zohnat? Dakujem.

Ahoj, aj ja by som si s tebou rada písala.

Náhodou som sem zablúdila. Tieto zákroky sa už robia aj na Slovensku. Ak máš poistenie, tak nemusíš platiť.
Erika

Roztrusena skleroza sa da v zaciatocnom stadiu vyliecit. Sposobuje ju bakteria Stafylococcus Aureus (kmen MRSA), ktora sa najcastejsie usidli v sinusovych dutinach, po ich virusovom, alebo bakterialnom zapale. Na tomto mieste je bakteria odolna prakticky voci vsetkym antibiotikam a nie je lahke sa jej zbavit. Vyhnut roztrusenej skleroze sa da len tak, ze clovek nikdy neprechladne.

Ahoj, práve som 11ty deň hospitalizovaná, diagnoza SM. MR aj liquor (lumbalka) potvrdili sklerózu. Brala som infúzne kortikoidy, teraz tabletková forma. Ešte ma len čaká liečba (čakám na termín do Bratislavy). Mám 22 rokov, som v bakalárkom ročníku VŠ. Zaujímalo by ma, akú životosprávu by som mala mať. Čo je a čo nie je pre mňa teraz dobré. Ďakujem

Ahoj, kde sa dajú zohnať tieto knihy? Sú aj v českom, alebo v slovenskom jazyku? Ďakujem.

Len v anglictine. Tu prvu prave citam, je naozaj vyborna. Stiahla som ju z internetu.

Ahoj, mohla by si prosim poslat link na stiahnutie tej knihy? Dakujem pekne.

Ahoj, ten link som zabudla. Ale mozem ti to poslat mailom ako dokument v pdf-ku. Ak chces, napis svoju mailovu adresu, poslem ti to.

Dobry den, mam SM asi 10 rokov a celkom OK, az teraz sa to zhorsilo, rad by som vedel nejake rady. Dakujem.

Tak link na knihu Overcoming multiple sclerosis sa mi nakoniec podarilo vygooglit. Dakujem :slight_smile:

Ahoj aj ja mám SM a rád by som s niekým písal, volám sa Alan.

Prosím ťa nemohla by si mi poslať ten link?

Mohol by som vas tiez poprosit o linky na tie knihy? Dakujem pekne

Mohla by som ta poprosit o zaslanie linku, kde si mozem tu knihu stiahnut? Vrela vdaka vopred.

Kniha Overcoming multiple sclerosis je velmi dobra, je tam mnoho rad a navodov ako byt fit. Vela informacii sa nachadza aj na stranke http://www.overcomingmultiplesclerosis.org/. Prajem vela zdravia.

Ahoj, velmi sa bojim lumbalky, raz mi ju pichali a nepodarilo sa odobrat likvor, dopichany som mala chrbat riadne a este tri tyzdne ma boleli krize. Teraz mi to chcu skusit znova, na inej klinike ini lekari, no ja mam uz taky neprekonatelny strach, ze som to odmietla, pri tom viem, ze je to chyba. Prosim vas o radu, co mam robit, nespavam cele noci a uz som unavena z toho, ako si sama sebe ublizujem, ze na to stale myslim. Mam diagnostikovanu SM od roku 2002 a mavam ataky, ktore zatial zvladam. Prosim vas ozvite sa niekto s touto chorobou, ja nepoznam nikoho, s kym by som si o tom mohla pisat. papa

Ahoj, mam jednu prosbu - mohla by si mi poslat na mail tu knihu v PDFku? Mojmu manzelovi pred nedavnom diagnostikovali SM, chceme o nej neviet viac a hlavne co zmenit na sposobe stravy ci zivota alebo ako predchadzat zhorseniu stavu. Vopred velmi pekne dakujem a zelam krasny den.

Ked ta kvoli chorobe opustil, tak bud je zbabely alebo ta nemiloval! Este dobre ze pred oltarom dal slub, ze v dobrom aj v zlom. Nesmies poddat chorobe! Viem, ze je tazke, ale treba mysliet pozitivne. Drzim ti palce!

Ahoj, SM mám už 11 rokov. Diagnostikovali mi ju v 14 rokoch a už nevládzem psychicky. Vôbec už nemôžem spraviť bez pomoci ani krok. Mám 25 rokov, smela by som popísať? Ďakujem