Roztrúsená skleróza - sclerosis multiplex

Ahoj, mne ju diognostikovali v 14 rokoch … to bola nočná mora, keď mi to v 18-tich povedali, teraz mám a tak nechodím, prosím poraď!

Ahoj Miri rada by som s tebou popísala, mám SM už od 14r. Je mi 25… ďakujem

Ahoj, prosím pomôž aj ja mám SM už 11 rokov, teraz mám atak a nevládzem život ma nebaví, keď nechodím, pomôžte… !

Ahoj, smiem sa spýtať na pomoc, SM mám už 11 rokov!

Dobry den, Monika. Moja dcera tiez ma 22 rokov, studuje ako vy, pred rokom diagnoza SM, v Bratislave. Mohli by sme dopisovat? Dakujem.

Práve mi diagnostikovali SM, veľmi sa bojím, že sa s tým nedokážem vyrovnať a skončím na vozíku, keď si čítam tie ataky, pripadá mi to také neférové … prečo nevymyslia liek, ktorý by túto suku SM vymazal z nášho tela?

Ahoj, rád si s Tebou popíšem.

Rada by som sa od Teba dozvedela o tejto chorobe viac, mozes sa mi prihlasit na moj meil? Iste som jedna z najstarsich citat. tejto diskuzie, prosim o zhovievavost, som samouk na PC, vdaka za pochop.

Neklesaj na duchu. Zvládneš ju. Zvládli sme ju viacerí. Naučíš sa s ňou žiť. Dá sa to. Zoznám sa s pacientami a sama sa presvedčíš, že vravím pravdu.

Ahoj Monika, chcela by som sa ťa popýtať nejaké otázky o SM, mohli by sme si písať? :slight_smile:

Ahojte, som rada, že tu existuje takéto diskusné fórum. Ako i vy ostatní aj ja trpím touto chorobou už 11 rokov. Pichám si copaxon každý deň. Hľadám priateľov s ktorými môžem komunikovať poprípade sa stretávať s ľuďmi z okolia Dunajskej Stredy. Zdieľanie podobných problémov mi pomôže jednoduchšie zdolávať túto chorobu. Vopred Vám ďakujem. Ostatným držím palce, vy to zvládnete.

Ahoj, Denia som z DS, mohli by sme stretnúť ? :slight_smile:

Dobrý deň prajem. Moja sestra ma SM uz30 rokov, v poslednom čase sa jej stav zhorsuje, uz je na invalidite. Magdalenka napíšte mi prosím o tej vodičke a Bevito čo spomínate. Rada by som jej pomohla. Dakujem

Ahoj Denia, mohli by sme stretnúť, som z Dun. Stredy, Suzi.

Mne pomaha mumio ciste www.mumio.sk

Prosim ta vies aj mne poslat link?

Ahoj, máš aj SM, či… ? A, keđ užívaš mumio (objednávaš ho z Tebou uvádzaného linku? ) , pocituješ, vrámci možností, nejaké zlepšenie… ? Tiež uvažujem o jeho zakúpení. Vđaka za odpoveđ.

SM nemam, no mam ochrnutie tela, polovice, ruka a noha. Svaly si uvolnujem masaznym pristrojom s ultracervenym ziarenim, par krat do roka vyberiem mumio a stav sa mi zlepši.

Dobrý večer, poprosila by som kontakt na Vás, ohľadne možnosti liečby SM.

Ďakujem.

Dobrý večer,

poprosím o bližšie info.

anicka.sulikova@gmail.com

Ďakujem veľmi pekne.