Sauna je prospešná počas celého roka, zvlášť v zime

Sauna je vhodná v každom ročnom období, ale v zime je pre organizmus prospešná zvlášť



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5576-sauna-je-prospesna-pocas-celeho-roka-zvlast-v-zime

zdravim, prosim vas chcela by som sa spytat ako casto chodievate do sauny? a aky druh sauny vyuzivate najviac? mate nejake skusenosti s tym, ze by vam pomohla so zdravontymi problemami? budem rada ak mi o tom nieco napisete, lebo by som chcela zacat so saunovanim :slight_smile:

chodievam iba raz do mesiaca ale vzdy mi to dobre spravi :slight_smile: citim sa potom taka svieza a oddychnuta :slight_smile:

v lete nechodievam skoro vôbec, málokedy ale v zime chodievam dvakrát do týždňa plávať. a pri dámskych aj pri pánskych sprchách je parná sauna takže zakaždým si idem zaplávať a potom rovno tam :slight_smile: a skoro všetci ľudia to tam tak robia :slight_smile: a s akými problémami by ti mala akože sauna pomôcť?

dakujem baby za odpovede :slight_smile: ja som niekde citala, ze kludne ked je clovek zdravi sa moze saunovat aj kazdy den tak som chcela vediet iba ci je to pravda. a pomaha to vraj napriklad na problemy s pletou ak by si chcela vediet :slight_smile:

Načo by si chodila v lete do sauny, stačí ti keď sa zatvoríš v nejakom panelákovom byte :smiley: Tam býva milión stupňov :smiley: Ale súhlasím s tým, že v zime to celkom fajn padne keď sa tam môže človek vyhriať napríklad po lyžovačke. Len to sa bohužiaľ dá iba pokiaľ je v takom nejakom hoteli :confused:

nie je za čo :slight_smile: tak pokiaľ si zdravá a máš pocit, že ti to robí dobre tak nevidím problém :slight_smile: ak nemáš nejaké problémy so srdiečkom alebo tak. a na pleť to isto pomáha. myslím, že aj proti starnutie ale to si nie som úplne istá ale minimálne keď sa takto vypotiš v saune tak ti s potom výdu aj všetky nečistoty z pleti takže by si ju mala mať čistejšiu :slight_smile:

moja známa mala veľké problémy s akné už aj teraz ako dospelá žena, zakaždým keď zjedla niečo také čo jej “zaškodilo” tak sa hrozne vyhádzala, by si človek povedal, že nech také veci prestane jesť má probléme ale toho je toľko, že by nejedla vraj skoro nič :smiley: tak jej niekto poradil, že nech začne chodiť do sauny, že sa jej to krásne prečistí a fakt jej to dosť pomohlo

nie problemy so srdcom nemam nastastie ziadne zatial a dufam, ze to tak aj zostane :slight_smile: snazim sa proste zit co najzdravsie sa da aj co sa tyka stravy, sportujem casto, a myslim, ze aj toto by malo pomoct trosku :slight_smile:
som rada, ze si mi napisala tuto skusenost lebo to ma velmi zaujimalo, ze ci sa ta plet zlepsi ked zacnem chodit pravidelne do sauny, dakujem ti :slight_smile: a ona chodieva do nejakeho wellnessu co ma blizko domova?

vidíš, predpokladám, že si ešte mladá zdravá takže ti nič nebráni :slight_smile: len nezabúdaj, že hlavne tá strava a pohyb sú najdôležitejšie ale samozrejme treba si aj takto pomôcť a mať v tom aj niečo príjemné aby ti to vydržalo :slight_smile:

podľa toho čo mi ona hovorila jej to s tým pomohlo :slight_smile: veď vyskúšať to môžeš, teraz už bude zima tak to bude aj také príjemné zohriatie pre teba :slight_smile: vieš čo ona chodievala kedysi dosť často veď aj s mužom keď ešte bývali v paneláku. len oni sa potom presťahovali na dedinu do domčeka a tak si kúpili vlastnú saunu na dvor, tak teraz už využívajú len tú

potesila si ma teda dost :smiley: zase mam nadej, ze budem mat plet ako normalny clovek. lebo uz mam kolko rokov a furt sa neviem zbavit toho akne :frowning: fuha to sa im musi dobre darit ked si moze takuto vec dovolit :smiley: a to ako mozu mat saunu na dvore? som myslela, ze to sa da mat iba v dome

mne sa toto našťastie upravilo keď časom ale počas puberty som tiež mala hroznú pleť, tomu sa asi vyhne len málokto. samozrejme to nebolo len tak, musela som si ju pleť pravidelne čistiť, vlastne doteraz musím a krémovať. to dúfam tiež robíš :smiley: normálne sa to dá :slight_smile: to máš samostatne stojace sauny, tie môžu byť kľudne vonku :slight_smile: oni majú dokonca nejakú cédrovú sa mi zdá

to je teda poriadny luxus, že sauna doma a ešte z takého dreva :smiley: muselo ich to riadne peniaze stáť :smiley: asi to nebrali z nejakého obi alebo takýchto obchodov predpokladám :smiley:

jasne, ze to robim :smiley: bez toho nejdem spat ani nejdem z domu, to je zaklad toho co rano robim ale proste mam problematicku plet a evidentne to nestaci aj ked pouzivam spravne vyrobky. preto som chcela zase nieco taketo vyskusat. cedrovu? to je akoze nejaka lepsia ci co? kde to vlastne kupovali?

Luxus? Mne to tak nepríde, skôr si práve teraz všímam, že sa to dosť rozšírilo. Už keď si berie človek hypotéku na opravu domu alebo na kúpu, tak mu zakaždým niečo zvýši a takéto si dosť teraz kupujú za tie zvyšné peniaze. Čo viem tak u našich na dedine majú aspoň dvaja u nich v ulici sauny také menšie a vírivky napríklad to ani nehovorím. Ako sa teraz začali predávať aj tie nafukovacie tak to ide jedna radosť

osobne by som si možno radšej tie peniaze odložila ako kupovala nejakú saunu, veď do sauny môžem ísť hocikedy do nejakeho wellnessu alebo tak :slight_smile: neviem si ani predstaviť ale čo to môže stáť, myslím takú nejakú kvalitnejšiu

To už je každého vec na čo si tie peniažky použije nie? Už je doba taká, že si ľudia trošku viac doprajú, nešetria len na horšie časy ako kedysi a keď náhodou žiadne neprišli tak peniažky zostali v ponožke a čo s nimi potom :slight_smile: Som toho názoru, že človek by si mal aj užívať

musela by som sa spýtať odkiaľ ju majú ale z takých obchodov isto nie :smiley: to je trochu iná kvalita už ale zase podľa mňa taká investícia, že fakt raz a potom už máš pokoj. tuším spomínali, že majú normálne doživotnú záruku na ňu :slight_smile:

tak vyzisti prosim ta vsetko co mozes od nich :slight_smile: celkom som sa na to namotala :smiley: neviem teda ci mi to doma schvalia ale keby ano tak by som sa kludne dala na to nahovorit :smiley: :smiley: bolo by to super, aj s kamoskami si tam posediet ked pridu na navstevu alebo tak