Sedimentácia 4/10

Prosím vás, vie mi niekto vysvetliť, čo to vlastne znamená. Vraj je to v poriadku, ale aj tak ma to zaujíma. Ďakujem.

sedimentacia= usadzovanie krvnych elementov. odcitava sa za 1. a 2. hodinu v specialnej pipete nato urcenej. ak je v organizme zapalovy proces, tak sa sedimentacia zrychli. 4/10 je v norme.

Ďakujem za odpoveď.

Moja dcéra prekonala v apríli infekčnú mononukleózu. Tento týždeň sa jej opäť zdurili lym. uzliny, sedimentáciu mala 12/1.Môžete mi, prosím povedať, čo to znamená? Ďakujem

mozno je to preklep, ale sedimentacia 12/1 nie je mozna. to druhe cislo nemoze byt nizsie nez prve.
ak ma zdurene uzliny na krku, tak pravdepodobne sa opat jedna o zapalovy proces v hrdle. vyter z mandli jej nebrali?

Aj sa pripájam k téme sedimentácia. Dnes som si bola pre výsledky krvi a moču a mala som sedimentáciu FW 40/68
KO-MCV 97,30 + fl.
KO-PLT 416,10 + 10x9/1
S-ALT 0,72 +

výsledky moču: U-leuko +++
US-ery pre zápl.epitélil nehodn.
US-leu veľa
US-val pre zápl.epitlií nehodn.
Epitélie záplava pl.epitélií
Baktérie záplava kok. a tyč.
U-bielk. +
U-ket. +

som po 2 operácii krčnej chrbtice a stále mám problémy. Strašná bolesť v šiji, ramene,pleci, lakti a prvých 3 prstov pravej ruky. Som už bezradná a neviem ako ďalej. Kto mi poradí, či dané výsledky majú s tým niečo spoločné.
Ďakujem

ale nie len zápal, treba brať do úvahy mononukleozu, aj tá spôsobuje zdurenie uzlín, teda to patrí k lekárovi

sedimentaciu mas vysoku- svedci o zapale v organizme.
v krvnom obraze (KO) mas vysoke PLT- vela krvnych dosticiek,ale to so zapalom nema nic spolocne. skoda ze neuvadzas leukocyty (nakolko je v tele zapal, tak by aj tak boli zvysene). ALT- (enzym) je mierne zvysene- byva pri ochoreni pecene, pankreasu, zlcnika.
no a podla vysledkov z moca- tu je povodca vysokej sedimentacie- mas zapal v mocovych cestach.
tazko povedat, ci dane vysledky maju spolocne s uvedenymi bolestami. bolo by treba vysetrit este reumatoidne faktory. neprekonala si v blizkej minulosti hnisavy zapal mandli?

JA mam sedimentaciu 2/4 co je asi dobre ale mam zvýšene

s-FE 32.30
ko-hgb 177.10 co je to???

Sedimentáciu máš v poriadku.Zvýšené máš sérové železo a krvné farbivo hemoglobín.Ale kedže si chalan tak to až tak nevadí.Ľudovo povedané máš hustejšiu krv,mal by si zvýšiť príjem tekutín.

ja mam takuto sedimentaciu a mala som aj vyssiu.

Môj 4 ročný syn už 4 deň v kuse horúčkuje,na Pohotovosti m diagnostikovali Angínu,predoísali Penicilín,keďže nezabrala liećba boli sme dnes na Sedimentáciu a má 90.Niećo bližšie ku nej?Ďkujem.

nic blizsuíe k tomu sa neda napisat, iba ze je to vysoka sedimentacia na zaklade akutneho zapalu (angina) v organizme. po prelieceni casom klesne

na poslednom vyšetrení mi zistili zvyšenu sedimentáciu 46/60, krvný obraz a iné vysledky mám na jednotku… moja sedimentácia sa už roky pohybuje vo vyšších hodnotách…lenže môj problem je časté nachladenie a ranný kasel… može to byť príčinou ? ako postupovať, alebo liečiť sa…

moze byt sedimentacia zvysena aj kvoli vytokom

chcela by som sa opytat ja mam vysoku sendimentaciu a ako sa to lieci ? poradte mi prosim dakujem vopred

ahoj. Ak máš vysokú sedimentáciu, je veľmi pravdepodobné, že máš niekde v tele (možno aj skrytý) zápal. Tvoj lekár by ti mal vedieť vysvetliť príčinu, prečo máš sedimentáciu vysokú. Ak ju máš ale takú ako ju vidím v nadpise, tak je to úplne v poriadku a nemáš sa čoho obávať

Dobrý deň,
na preventívnej prehliadky som mala ASLO 404, brala som penicilín. Pri druhom vyšetrení som mala ASLO 200, robili mi aj výter z mandlí, výsledok je negatívny. Ale sedimentáciu mám 18,30. Je to ešte v poriadku? Je nutné vybrať mandle?
Ďakujem za odpoveď.

Chcem vediet či sedimentácia sa rovná skrytý zápal.mam skoro 30 a dlhodobé problémy s akne tažšia forma- zapaly.nepomáha ani kozmeticka ani doktor,úprava pokožky je vždy len dočasne.neviem si už s tým rady

akne je komplexny problem, nie len pokozky. treba upravit stravovanie- eliminovat tuky, margariny, tazke jedla. uzivat ziok vo forme tabletiek, na plet kremy na akne so zinkom a vnutorne este uzivat aloe vera, caj z korenov zihlavy, probiotika. toto vsetko dlhodobo. tiez je vhodne si dat vysetrit zazivaci system. no a samozrejmostou je kazdodenna intenzivna starostlivost o plet a minimalne 1x mesacne hlbkove cistenie kozmetickou. vysledky necakaj o par dni ani tyzdnov. dostavia sa po par mesiacoch. je to beh na dlhe trate.