Sexuolog

Veronika, to ci problem suvisi s operaciou pruhu by sa dalo preskumat, ak by vas partner navstivil odbornika…
.Skuste ho podporit, aby sa zaujimal on a zaujal postoj ,ktory ON potrebuje v tomto smere.Je to uz davno dospely muz .Existuje vacero sposobov a moznosti na tuto temu, ale zavisi od konkretneho cloveka a jeho prezivania…takze napriek vseobecnemu byva pristup aj tak velmi individualny a preto sa neda riesit podla mna cez internet.
psychologicka, psychoterapeutka:
rita svihranova, zzz.sk

Vedela by som ti pomôcť … :slight_smile:

Chcel by som z jedným problémom navstivit sexuologa , a chcel by som sa spitat ze jak si ho mam vybavit ? Mam ist najprv za obvodnov lekarkov a ona ma niekam posle ?

Sexuolog na vychodnom Slovensku? Dost surne.

Môj brat chodieval k MUDr. Horváthovi do Košíc ,on riešil jeho partnerské problémy.- treba skúsiť. Vie si nájsť čas na pacienta a má dostakok skúsenosí …Nieje to ale na ZP.

Moj partner / sme spolu 8 rokov / sexualne obtazoval moju 25 rocnu dceru, co mam robit, nechce sa k tomu priznat.

Zdena, dcera je dospela, mozete sa porozpravat o tom v trojici a potom zaujat stanovisko. Predpokladam, ze to nie je otec vasej dcery, kedze pisete o nom ako o partnerovi. Aky vztah ma k nemu vasa dcera a co si mysli o tej prihode ona? Otazne je, kto bol iniciatorom a od koho vysli nejake signaly ku kontaktu. Treba sa rozpravat a hladat moznosti tak, aby ste nasli v rodine pohodu.
R. S.

Mám veľmi podobný problém ako Vy a veľmi rada by som sa s Vami pozhovárala. Prosím, ozvite sa mi na adresu: mirkaha1@azet.sk.

No, priateľa by som ihneď poslala kade ľahšie, a ako sa hovorí - že bez vetra sa ani list nepohne.

Dobrý deň, mám 40 rokov a a prvého partnera v mojom živote. Vo všetkom si rozumieme. Ked sa milujeme tak sa vobec nevzruším a nemám orgazmus. Plánujeme spolu svadbu, nechcem ho stratiť. Prosím pomožte mi.

Dobrý den. Možno už nie je aktu8lne reagovať na Váš príspevok, ale ja si myslím, že to nie je vhodné za žiadnych okolností, keď obťažuje dcéru. Je to jednoducho tabu. Ja som bola svedkom niečoho podobného. Náš otčim si príliš všímal mňa a moju mladšiu sestru počas našej puberty. Mne to veľmi vadilo a začala som sa pred ním viac zahalovať. Sestre to bolo jedno a provokovala ho. Skončilo to tak, že ja som mamu na to upozornila, ale nevenovala tomu pozornosť a po mojom odchode z domu začali spolu žiť a odišli aj z domu. Dnes už spolu nie sú, ale ak by to mama neignorovala, mohla si aj sebe, aj im ušetriť kopu problémov. Želám vám veľa síl a úspešné vyriešenie situácie.

Hviezdicka, to nie podla mna je tema na maily, navstivte odbornika psychologa, alebo psychoterapeuta vo vasom kraji, meste, s ktorym budete skumat, co budete potrebovat

psychologicka, psychoterapeutka Rita Svihranova

Neznama, to, ci problem s drazdivym mocovym mechurom ma suvislost aj s prezivanim sexuality a pocitov pri nej, sa neda takto jednoducho povedat. Mohli by ste okrem urologickych vysetreni skusit psychoterapiu. Prezivanie sexuality je casto v mysleni, tak ako to popisujete hlave. Moznosti spoznavanie seba samej, svojho tela, svojho prezivania a nasledneho uvolnenia je mozne skumat v intimnej atmosfere s psychoterapeutkou - psychoterapeutom. Mozno vas drazdivy mechur suvisi s niecim z minulosti a prejavuje sa ako symptom - priznak, neviem ci ste mali v detstve nejake podobne ochorenia, alebo nejake zazitky, ktore mohli zanechat aj psychicke nasledky. Myslim, ako vacsinou pisem, ze to je tazke skumat touto mailovou formou. Ja som zastancom vytvarania dovernej atmosfery a skumania tempom podla klientovych moznosti a aktualnych potrieb. Chcela by som vas povzbudit, aby ste nabrali odvahu a vyhladali si niekoho, komu budete moct doverovat a svoj problem skumat tak, ako to bude pre vas v danom case vhodne a prijatelne. O roznych smeroch psychoterapie si mozete precitat na strankach slov. psychoterapeutickej spolocnosti, osobne si myslim, ze to nemusi byt len sexuolog. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova.

Mam uplne tie iste otazky ako Gabriela, mam problem s dosiahnutim orgazmu pri milovani. Chcela by som vediet, ci sa mam obratit najprv na moju gynekologicku, ci priamo na sexuloga alebo ci staci na akehokolvek psychologa. Je to preplacane poistovnou? Najradsej by som zenu, viete mi nejaku poradit v BA? Dakujem za radu.

Mam uplne tie iste otazky ako Gabriela, mam problem s dosiahnutim orgazmu pri milovani. Chcela by som vediet, ci sa mam obratit najprv na moju gynekologicku, ci priamo na sexuloga alebo ci staci na akehokolvek psychologa. Je to preplacane poistovnou? Najradsej by som zenu, viete mi nejaku poradit v BA? Ďakujem za radu

Monika, poradie odbornikov si mozete zvolit podla vlastnej intuicie. Ak budete postupovat vylucocacim sposobom gynekolog, ktory zvazi podla svojho odboru potrebne, tak podla vysledku u neho sa rozhodnete dalej. A to bude na vas zalezat, ci sa rozhodnete pre sexuologa, alebo psychologa. Mnohe probemy v sexualite byvaju aj psychickeho povodu. Preplacane poistovnou je to len u klinickych psychologov, ktori pracuju aj na poistovnu. Su vsak poistovnami limitovani poctom sedeni a myslim aj financne. ale radsej si to preverte u niektoreho kolegu. Inak si vyberte psychologa alebo psychoterapeuta podla vasho pocitu na internete je ich viac. Aj v zozname slovenskej psychterapeutickej spolocnosti aj na inych strankach. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobrý deň. Rád by som Vás požiadal o radu na koho sa obrátiť so svojim problémom. Dlhodobo mám problém s orgazmom, nakoľko ho vždy dosiahnem veľmi rýchlo, niekedy to netrvá ani pár sekúnd, som z toho veľmi nešťastný a nechcem prísť o svoju partnerku, ale takýto sex už nie je možné ďalej robiť. Po prvom orgazme sa mi už druhý krát nedá. Už som zúfalý. Ďakujem za radu.

Dobrý deň! Mám taký problém, sme manželia už skoro dva roky, ale manžel sa do mňa poriadne nedostal. Riešila som to s gynekologičkou, ale tá po vyšetrení povedala, že mám iba lonovú kosť nižšie a treba zmeniť uhol milovania a dlhšia predohra. Samozrejme s tým súvisí i rodinná atmosféra. Skúšali sme to viackrát, ale nešlo to a navyše ma to prestane dráždiť, aj keď partner je trpezlivý, no jednoducho sa dnu nedostane. Pritom keď dráždi prstom, tak aj orgazmus dosiahnem, niekedy. Neviem si s tým rady a trápim sa, teda aj partner. Môže tak strach stiahnuť pošvové svaly? Prosím poraďte mi.

Strelka, strach moze tak posobit, ze stiahne svaly. Neviem, ci mate chut v tejto rubrike dalej skumat, preco a coho by ste sa mohli bat, ci to s niecim suvisi, co vas napada apod.,osobne si myslim, ze skor treba na tieto odhalovania iny priestor, ale je to na vas, ako sa rozhodnete. Rta Sihranova, psycholog, psychoterapeut www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobry den, mam problem pri sexe s partnerom, prvy rok to bolo ok, ale teraz posledne 4 mesiace je to zle, mam chut na sex, a ked sa k tomu blizi, vsetko ma prejde a najradsej by som bola, aby to uz skoncilo. Partner to vie, casto sa o tom rozpravame, aj sme vselico skusili, neviem co s tym, velmi ma to trapi, lebo vsetko ine je vo vztahu skvele. Za posledne 4 mesiace sme mali podareny sex asi 10x z 40 pokusov.