Silne bolesti hlavy

tak ono treba pozerat na zlozenie tych liekov. viem ze od teploty mas paracetamol a od bolesti je zas dobry ibuprofen. a myslim ze ked najdes liek v ktorom je to ako kombinacia tak mas vyhrate :slightly_smiling_face:

tak zase niektori ludia nemaju moc na vyber a jednoducho do prace chodit musia, lebo si nemozu dovolit ostat doma. poznam to aj podla mojej tety, ktora chodila do prace chora, no mala so sebou lieky keby jej vyskocila teplota alebo mala bolesi hlavy.

no ja zas tieto bolesti hlavy mávam dosť často, ale to viem že je z chrbtice lebo chodím aj na tie kadejaké cvičenia ako som tu písala už aj raz a v poslednej dobe som to trošku zanedbala priznám sa a opäť sa mi to začalo všetko opakovať.

Na aké cvičenia? Nejako som to tu nepostrehla. A to máš aj nejako od doktora diagnostikované že to máš z chrbtice?

pozeram teraz ze si mi tu odpisala. no to je ale potom divne ked si zdrava a mavas len tak bolesti. to nemoze byt nieco v poriadku, ved inak by si bolesti nemavala. aj to este pretrvava ci ako si na tom teraz vlastne?

a to klasicke lieky nemaju ze obe v jednom? myslela som ze hej ved tak by to malo po spravnosti byt nie?

no je to kazdopadne skoda toto ze to nema kazdy liek, ale zase ved su normalne volnopredajne dostupne take lieky, staci sa popytat v lekarni :slightly_smiling_face:

No jasné akože toto som aj ja takto mamine odporúčila, že veď choď a spýtaj sa v lekárni lebo si už nevedela dať rady, flector tabletky jej prestali zaberať na bolesti. Ona sa hlavne bála toho, že jej v lekárni nabalia tie najdrahšie možné výmysli aké majú len aby na nej zarobili.

Tak to sú už len marketingové ťahy čo ti poviem. Ale najlepšie by bolo keby si takto dopredu zistila o nejakých účinných liekoch alebo sa popýtala známych čo majú overené.

Len to je potom druha vec ze kazdemu zabera dobre nieco ine. Ako ja aj rodina mame overeny na bolesti Cetalgen. Tiez sme isli do toho tak na blink a oplatilo sa. Ako zas si nemyslim ze by nejaky liek nezabral vobec, ale tento cenovo ani nevychadzal tak vela a myslim ze trab mat nieco tak v zasobe doma.

Nie kazde to maju, niektore mas vyslovene len na bolest zubov ine len na bolest hlavy, potom mas dalsie cisto na menstruacne krce atd atd. no a samozrejme samostatna kapitola su potom lieky na teplotu. vacsinou to byva tak ze maju pomer tych lieciv taku aby zabrali len na tu jednu vec.

presne aj nam sa doma osvedcil ja ho teda pouzivam najma na menstruacne bolesti lebo to mavam neskutocne ale zabral aj ked ma hlava bolela dokonale alebo krize. takze jednoznacne sa ho oplati mat po ruke. je uplne iny ako lieky co som doteraz vyskusala, fakt silnejsi.

no a on ma vlastne tento pomer lieciv taky ze silnejsi? ci v com je vlastne iny ako napriklad taky ibalgin ci obycajny paralen?

Pokračovanie diskusie z Silne bolesti hlavy:

Ak trpíte silnou bolesťou hlavy, je dôležité nájsť príčinu a zvážiť možnosti liečby. Pokiaľ je bolesť neznesiteľná alebo sa spája s ďalšími príznakmi, ako sú závraty alebo nevoľnosť, je vhodné vyhľadať lekársku pomoc okamžite. Pokiaľ ide o menej závažné prípady, môžete skúsiť lieky proti bolesti, oddych a relaxáciu, alebo skúsiť zmenu prostredia, čo môže pomôcť uľaviť od bolesti. V prípade opakovaných alebo závažných epizód bolesti hlavy je vhodné konzultovať s lekárom, aby sa zistila príčina a navrhla vhodná liečba.

no mne teda malo co zaberie. to ti staci si dat jednu tabletku a krce ti v pohode prejdu? lebo ja pokial si fakt nedam den dva volno od skoro vsetkeho tak som nepouzitelna.

a to co potom nosis z kazdeho druhu lieku po blistri alebo po troch tabletkach aspon v kabelke? :sweat_smile: to si neviem predstavit, ako ja zatial co nosim tak je ibalgin rapid ale v poslednom case si asi moje telo na to zvyklo a nezabera mi tak dostatocne ako kedysi. alebo ze by zmenili “recepturu”?

myslim si ze receptura liekov sa len tak zo dna na den nemeni, ved to chce nejake chemicke procesy a tak aby neuskodili. a keby aj tak si myslim ze by o tom nejako upovedomili ludi ci uz cez tv alebo socialne siete. skor by som pristupila k tej variante ze si to tvoje telo zvyklo na ten liek a na to davkovanie.

…ono niekedy nie je od veci tie lieky pri bolesti alebo teplote striedat…nie kombinovat, ale striedat…

ako to myslis ze striedat? ze si dam raz od teploty a potom o tych sest ci osem hodin nieco ine? ako pri teplote som to uz pocula, ale nie pri bolesti hlavy. ved v podstate ja tolko druhov liekov doma ani nemam asi.

Striedať striedam aj ja, najmä pri teplote, ako aj pri bolesti si tak dávam že no nezabral mi jeden do hodiny či dvoch tak si dám druhý. Najhoršie je keď mi nezaberie ani ten druhý to už potom fakt sú útoky na pečeň.