Silne bolesti hlavy

tak ale to mas potom silne bolesti, ja si teda zaklopem to az takto nemam ze by som musela pomaly celu lekarnicku vyjest. a neskusala si s tym ist po doktoroch?

A to mas vsetko lieky na predpis ci len volnopredajne nejake? Lebo ja ked uz idem k dr. s niecim tak mi da rovno flector alebo taketo nieco predpisove na bolesti. A si myslim ze tie su asi aj silnejsie ako obycajne volnopredajne lieky.

ja napriklad od kedy som vyskusala cetalgen nepotrebujem doktora navstevovat alebo mu volat s takymito vecami ako su bolesti hlavy alebo brucha pred menzesom, ze aby mi predpisal taketo lieky od bolesti. ano su silnejsie, ale myslim si ze cetalgen mi zaberie rovnako dobre ak nie este lepsie.

tak ja ani doktorovi nevolavam skrz taketo veci, je mi to trapne ho kazdy mesiac otravovat s takouto podla mna banalnostou. tak sa skusam len nejako nahrievat a caje robit alchemilkove ked mam pred kramamy. a ked ma zas hlava bolieva tak to zyknem alpu si natierat. neskusala som nejako tento liek este.

no ja ked volam tak tiez len ked je to neunosne, ale inak pouzivam normalne volno predajne lieky, i ked tento zatial odskusany nemam, no videla som uz aj reklamu nan aj na internete o nom pisane. budem ho musiet asi vyskusat pri najblizsej prilezitosti.

Tiež si myslím že je lepšie si niečo dať od bolesti…A pokiaľ to vieš zohnať takto voľno predajne je to super…A najväčšia výhoda je keď vieš že tento liek isto nebude mať výpadok, čiže vieš si ho zohnať kedykoľvek a kdekoľvek, ak ho aj doma zabudneš…

byt vami tak este pri bolestiach hlavy vyskusam cvicit, fakt je to dobra vec mam to overene, kedze mam sedave zamestnanie potrebujem sa po celom dni nejako rozhybat. ak tak neurobim hned na druhy den rano to pocitim. to vsak cas na cvicenie rano nemam takze siaham aspon po lieku.

:slight_smile: akoze ake cvicenie? natiahnut si krk viem hocikedy pocas dna nech mam zamestnanie akekolvek. no neviem ci by to mohlo suvisiet s bolestou hlavy, ved to skor byva s nedostatku tekutin alebo z menstruacie.

akoze je pravda ze vela bolesti prameni prave z krcnej chrbtice, no ano aj toto mozu byt dovody bolesti hlavy. kazdopadne pokial su to take akutne bolesti neviem ci prave cvicenie je to, co mi za pol hodinu ulavi od bolesti.

presne tak. nevidim dovod preco dobrovolne trpiet ci uz pri bolesti alebo pri chorobe s teplotou a dokazovat si tym tak nieco. nehovorim ze netreba nieco vydrzat ale proste tiez si nemozem dovolit nejako “vypadnut” z denneho kolobehu.

A tebe doma nepomáha muž keď píšeš že si nemôžeš dovoliť vypadnúť? Ja si to teda dovoliť môžem, ale zas mi to nedá iba tak ležať a nič nerobiť. Takže preto si radšej dám tabletku od bolesti.

podla mna je rozdiel pomoct a pomoct. neviem ci ma chapes, ale ja kolkokrat si radsej porobim nejake veci sama, lebo viem ako to ma vyzerat :grinning: takze ja sa tiez priklanam k moznosti cim skor si ulavit od bolesti nech mi to potom doma nevyzera ako po atentate :sweat_smile:

Ja inak len vynimocne si davam tabletku od bolesti ze to uz tiez musi byt. No nezaberaju mi vsetky lieky rovnako, ze tiez sa mi stava ze musim poskusat co mi zaberie.

tak tomuto ja plne rozumiem :grinning: niekedy ale robim doma aj pocas tej bolesti, pokial nie je uplne rozvinuta, ved predsa len zas musim nieco aj vydrzat ako by to bolo v zivote.

pracovat s bolestou? no co si. som ucitelka v materskej skolke a neviem si teda predstavit ako by som pri detickach obstala s bolestou hlavy a potom este aj doma sa mordovat pri tych svojich. ved to nie je k nicomu dobre. a myslim si ze ta jedna dve tabletky od bolesti este nikomu neublizili.

asi by som nemusela byt ani ucitelka :sweat_smile: v dnesnej dobe by som sa nepohla bez nejakej mini prenosnej lekarnicky v kabelke. ved to nevies ovplyvnit kde ta co chyti. staci napriklad ze si mala slabsi pitny rezim a ani nie ze v ten den ci den predtym a hned je to tak. stava sa mi to dost casto.

a co take so sebou zvyknes nosit? lebo ked si predstavim ze by som mala mat nabaleny ibalgin, valetol, paralen a este neviem co vsetko vlastne doma mame tak by to mini lekarnicka nebola :smiley:

ja napriklad nenosim nic, mavam stastie ze maju bud druhy alebo su otvorene lekarne ked nieco surne potrebujem. to je ako ked sme vonku na ihrisku a potrebujem vreckovku alebo dieta povie ze je smadne tak idem do obchodu :smiley:

A co robis v pripadoch ked su obchody zatvorene? Ci vtedy nevyliezas ani von ani radsej? :smiley: To je ale celkom take riskantne podla mna.

toto si neviem teda ani predstavit. akoze za jedno ani z toho hladiska ze by som isla von “nevyzbrojena”, ale za druhe to co potom kolko liekov musi mat clovek doma ked tak zakazdym nieco kupi :smiley: