SKSaPA

sestra-prečo hadžeš všetky do jedneho vreca? ja na seminare idem rada a idem tam z vlastnej iniciativy a aj si rada temu vypočujem iste sa stale niečo nove dozviem a čo sa tyka ostatneho čo pišeš s tebou iste suhlasim ,všetko zaleži od vrchnosti ale je velmi tažke bojovat ak si sama proti svorke viacerych!bud s nimi "suhlasiš"alebo možeš ist lebo to nevydržiš!

chcem len povedať ,že pracu som si obhajila na A.Oponentka bola interna PhDr.učiteľka na fakulte a vychadzala s vysledkov môjho prieskumu.Odpovedala som podobne ako Vy tu.Ešte len dodam ,že každy ma slobodnu voľbu či bude pre takeho zamestnavateľa kt.ho znevažuje a nepodrži pri moralnych konfliktoch s lekarmi robiť alebo nie.
Ja som odišla prechodne zo zdravotnictva,ale ak sa vratim tak ku takemu zamestnavateľovi,ktory si važi členov pracov. tymu a je zaroveň pristupny aj k pacientom,zistila som že inak nie som spokojna so svojou a ani sama zo sebou a byť spokojna sama so sebou je pre mňa viacej.

ak ty sa zaujimas o seminare, tak ok. hoc by takych bolo viac…
a co sa tyka tej vrchnosti- co pises, ze by isla proti svorke, tak teda nech ide!!! aj za to berie veduca/ vrchna sestra svoj plat. funkcia to nie je len nechat sa oslovovta “pani vrchna”, ale to su v prvom rade povinnosti a casto neprijemne, ale dost bolo lebedenia na teplej, dobrej “stolicke”. je cas, aby vo vedeni boli sestry, ktore pomozu zvysit status sestier.

Chela by som vedieť koľko sa platí členské do komory, dokedy môžem zaplatiť ak som sa s platbou omeškala a či si to môžem platiť individuálne, nakoľko ešte nie som prehlásená do inej regionálnej komory.Ďakujem.

a kto je ten zamestnavatel, ha? vsak riaditelia nemocnic su samy lekari, tak teda ti ta nezastanu v ziadnom konflikte s inymi lekarmi. stavias si vzdusne zamky, asi si mlada a neskusena… prid dole na zem, tu je realita ina. podmienky stanovuje chlebodarca…

nesúhlasím z rýchlokvaskami z ulice. sanitárka bez záujmu o túto prácu môže mať ukončené akékoľvek vzdelanie, ale ak nem vzťah k ľuďom a tejto práci, radšej ju vymením za tú z ulice, bez vzdelania(dočasne)

Ako mozes pvedat, ze niet vrchnej,ktora by si nepriala vyssi spol. status sestry.Teraz ty ruku na srdce, kazda vs vzdelaná sestra je aj mudra a inteligentna?Lekari budu vedla seba akceptovat len sestry, ktoré vedia o viac o anatomii, fyziologii, …Ako ma respektovat sestru, ked jej vedomosti aj s vysokoskolskym titulom ostali na urovni szš ;prepacte kolegyne s maturitou, vase vedomosti su mnohokrat lepsie ako vs vzdelanych sestier.Darmo sa ucia na fakulte etiku, komunikaciu - co z toho vedia pouzit v praxi? Aky je pristup lekarov k nam je len nasa vec,ako si vieme svojim vystupovanim, vedomostami respekt ziskat.Ten sa s vs titulom neziskava;vs vzdelanie popri zamestnani je tiez len rychlokvasne; kde je hrdost sestier na svoj status? precitaj si komentare ani jedna nie je hrda, nepotrebuje profesnu organizaciu na zastresenie a ide sa kazda potrhat, aby mohla panu doktorovi vyhoviet,kto z nas prinasa osobne obete na zlepsenie statusu?A v akom odbore sa ziskavaju Mgr. tituly?Manazer a pedagog, tak nech vsetky tie pedagogicky idu ucit ako byt hrdi na svoj status a nemozu byt na oddeleni len same manažerky - kto potom poumyva toho pacienta?Len aby sme pri samom vzdelavani sa sestier nezabudli na to, ze aj zdr. asistentky sa vzdelavaju a o chvilu nas nahradia - su pre zamestnavatela lacnejsie a priznajme si , že gro nasej osetrovateľske prace spociva v osetrovani, v uspokojovani zakladnych potrieb pacienta a to asistentky v pohode zvladaju, k tomu nepotrebuju vysoke skoly.Ak este presadia pre seby rozsirenie kompetencii, kde potom budu pracovat vsetky tie vs vzdelane sestry?Co budu vsetky menezovat? Robim vrchnu sestru a akykolvek pokus presadit kompetencie na pracovisku zlyhavaju nie pre lekarov ale pre samotne sestry - nadalej posluhuju lekarom, poucovanie o kompetenciach beru ako mudre reci vrchnej;aj ked maju podporu nemaju osobnu odvahu lekarovi odmietnut v uvodzovkach službu , o ktoru ich poprosi.

prepac vrchna, no z tvojho prispevku vyplyva, ze sama VS vzdelanie nemas a teraz mas pocit, ze tie, co ho maju, su tvoji nepriatelia…
s tym uplne suhlasim, ze gro prace je uspkojovanie potrieb pacienta. ale vsak to je naplnou prace sestry s Bc vzdelanim, nie? a ze su take, co maju Mgr no a? ale najprv presli SZS a BC a teda maju mat vedomosti o osetrovatelsve a osetrovani- t.j o uspokojovani potrieb pac. a ze maju statnu skusku z manazmentu? tak taka patri na miesto sestry manazerky- teda aj na tvoje sorry.a ked ma aj pedag. minimum, tak samozrejme nech chodi aj ucit, preco nie? ak to stiha, tak nech.
a ze sestry odmietaju zmeny v ich kompetenciach? je to individualne, urcite sa to neda povedat globalne. ale v prvom rade sa so zmenenymi kompetenciami musi oboznait samotne vedenie oddelenia- t.j prednosta, primar, zastupca a oboznamit ich s tym napr. ze sestra nie je na oddeleni na to, aby do ruk podavala panovi doktorovi chorobopisy, pricom on si ich vie zobrat sam, len sa musi natiahnut, tak taketo a podobne prkotinovske zmeny musia byt predostrete vedeniu prave vrchnou sestrou. ta radova sestra musi si byt ista, ze vrchna stoji za nou a ju podrzi napr. aj pri takych trapnostiach s chorobopismi. pani doktori ak chcu mat sluzky, tak nech si ich prijmu na oddelenie. ale kym vrchna nebude preferovat zavedenie zmien, tak nikdy sa nicim nepohne.
a ze stacia asistentky? mila pani vrchna, pocula si o ISO normach a kontrolach kvality? ak ano, tak potom asi vies, ze si napisala hlupost.

Dobrý deň. Chcela som sa poinformovať,či aj vzdelávacie akcie,ktoré máme mesačne na našom pracovisku ,len vrámci nášho oddelenia sú hodnotené kreditmi.

P. KOLEGYNA ,myslim si že praca sestier na odd. je rovnaka! je jedno či je SZš či Dipl. či Bc. či Mgr.ak robia všetky v trojsmenke ,len maju ine platy :))),ale pracu si urobit musia !
a zasa všetky Mgr. nemožu byt vrchne? nie? to by sme dopadli !kto by sa staral o pacientov?
a ty kolegyna už Mgr.s pedagog minim.bud chceš robit sestru alebo učitelku vyber si
! na “10-tich” stoličkach sa sediet da ale ropbota stoji za … a budu ti tolerovat služby tvoje kolegyne aj keby si to stihala ?prečo by mali doplacat na svoje volno alebo vymenou služby.lebo TY ideš učit! ?
a s tymi kompetenciami suhlasim ! ak si primar odd. stoji za svojimi lekarmi ,ma si stat aj vrchna za svojimi sestrami

Milé kolegyne! Od r. 2003 som na dôchodku, v 2005 r. som ukončila členstvo v komore a teraz mi poslali papiere, že nie som registrovaná podľa nového zákona z r. 2004! Aby som poslala čo treba. Nuž nemáte pocit, že vedenie regionál. sekcie nemá dostatočný počet kreditov na túto prácu? A po Vás chcú, aby ste ich zbierali a platili členské! Som rada, že som tento humbug opustila. Pracujem v súkrom. sektore a nikoho nezaujíma, či som v komore, hlavne že robím spoľahlivo. Asi áno, keď mi dávajú aj odmeny! K čomu je taká orgaqnizácia?

Všetky informácie o komore, práva, povinnosti nájdete na stránke sksapa.sk. To že robíte v súkromnom sektore a ich nezaujíma, či ste v komore, alebo nie je záležitosť Vášho zamestnávateľa, ale keby mu prišla kontrola, je to na pokutu, podľa zákona môžu byť zamestnané iba registrované sestry. A to že Vám prišli papiere z komory je na základe toho, že podľa zákona sa všetky sestry mali preregistrovať.

Zuzka, naozaj kazdej sestre vyplyva registracia zo zakona. To znamena, ak pracujes ako sestra - je uplne jedno ci v sukromnom, al. statnom sektore, musis byt registrovana. Nemusis byt ale clenkou komory. To su dva rozdielne veci. Clenstvo je dobrovolne, registracia povinna, aj lekari musia byt registrovani. Ide o to, aby sa do takeho sektoru nedostali nepovolane osoby. Na Slovensku su este niektore dalsie povolania, pre ktore plati povinna registracia.

Áno, sú hodnotené, aktívna prednáška 10 kreditov, pasívna 1 kredtit - podľa dĺžky trvania vzdelávania.

Dobrý deň, chcela by som vedieť koľko kreditov sa získava za bakalárske štúdium?

No neviem, ale mne sa nijako neda na novu stranku prihlasit a ani na ten portal, kde treba registrovat tie kredity.

Na hodnotenie sústavného vzdelávania sa môžeme prihlasovť až od 6. 7. 2010, je to v informáciách, ktoré sme obdržali listom. Portál ani stránka sksapa, nie sú momentálne dostupné, zrejme z technických príčin.

Milá kolegyňa, za každý ukončený rok bakalárskeho štúdia získaš 20 kreditov. Ak ešte študuješ, treba na zhodnotenie prísť s indexom, a ten ti slúži ako doklad o štúdiu.

Ak si vystúpila z komory, poistné si neplatila, platili iba sestry čo sú členky.

Súhlasím so vzdelavaním, ale prečo v dnešnej modernej dobe je povinné zúčastňovat sa seminárov fyzický / na úkor voľna, ukracovanie vlastnej rodiny, finančných nákladov, prečo komora nám nevyjde v ústrety v dnešnej tak uponahľanej dobe a neumožňuje nám to vzdelávanie formou intranetových prednášok, bolo by to výhodné ako aj pre zamestnávateľa, ale zároveň aj pre nás. / už teraz je problém zabezpečiť chod prevádzky nehovoriac o dovolenkovom období / A tak počas pracovnej doby, by sme mali aj hodiny a zároveň aj kredity / body.