SKSaPA

Je super, že komora pošle nejaký "dôležitý papier! " s paragrafmi o registrácii platnými zákonmi ale tá stránka sa T. č. nedá otvoriť, lebo bla, bla, bla. Takže skade si mám vytlačiť to slávne tlačivo z roku 2005, podľa nového paragrafu? No des…

Po starom som mala byť už na dochdku. Mám odrobených 36 rokov pri lôžku pacienta, doma muža na inv. vozíku a ešte mi pridali 5 rokov niekedy padám dole nosom, myslím, že komora by sa mala zaujímať aj o iné problémy.

Pracujem v zdravotníctve 33 r. a naše kolegyne húfom začali chodiť do škôl. museli mať však povolenie od nemestn. pre oš. Keď som sa opýtala, či aj ja mám podať žiadosť do školy, odpoveď znela:" Nie, tam kde robíš, stačí, keď bude mať jedna špecializáciu". To rnamená, že môžem byť skúsená, ale menej ohodnotená?

Nám na našom pracovisku bolo povedané, že nárok na kredity máme iba vtedy, ak je na internom seminári prítomná prezidentka komory.

Na nasom pracovisku nam veduca sestra povedala ze narok na kredity mame iba vtedy ak je na vzdelávacom seminari pritomny niekto z RKSaPA Má pravdu?

Registrovaná som od 30. 4. 2003. Od 27. 9. 2007 som bola na PN kvôli rizikovému tehotenstvu. Následne som od 1. 2. 2008 nastúpila na materskú dovolenku. Teraz som na rod. dovolenke do 10. 3. 2011. Chcela by som vediet, kedy sa mi končí 5 ročný hodnotiaci cyklus? Mám túto skutočnosť niekde nahlásiť? Ďakujem

Milé kolegyne, niektoré príspevky nechápem? Napríklad, jak si mýlite registráciu a členstvo. Veď to sú základné veci a hlavne tie, ktoré pracujú viac ako 30. rokov.

Ludmila a Anna, pred nedavnom som bola na schodzi o zberaní kreditov a sustavnom vzdelavani a tam nam bolo povedane, ze? Kredity nam patria aj za oddelenske seminare, ale nik nepovedal, ze tam musi byt pritomny člen RK alebo prezidentka, neviem odkial vzalo vase vedenie take dezinformacie! Takze pravda to nie je.

Pracujem 34 rokov pri lôžku, v tomto období som získala aj ďaľšie vzdelanie, ktoré doteraz nebolo finančne ohodnotené. V zdravotníctve vraj niet peňazí. Na zmenu systémov, platoviek, ktoré nás staršie postavili na úroveň začiatočničok na to máme. Pýtam sa, kto mi a mne podobným pridelí kredity za to, že sme systém neopustili ako mnohé pred nami. Nie každá sestra pracuje vo fakultnej nemocnici. Kto mi pridelí kredity za samovzdelávanie, ktoré je dnes pri našej profesii samozrejmé? Kto v našej spoločnosti má ten patent na rozum?

Anka velmi dobre si to napisala s pozdravom

Chcela by som sa spytat, co mam robit, ak ma primar neuvolni napr. na celoust. seminar, pretoze je nedostatok sestier, nema kto robit a ja by som sa velmi rada zucastnila odbornych prednasok. Pracujem 34 rokov ako PA na gyn. por. ood. Kde vlastne mam ziskat tie spominane kredity?

Dobrý deň, moja mama pracuje ako zdravotná sestra 23 rokov (prácu miluje - inak by ju nerobila, kvôli platu určite nie). Teraz je v situácii, kedy ju nútia absolvovať vysokú školu. V opačnom prípade sa z nej stane “sanitárka”. Mama je momentálne v situácii, ktorá jej neumožňuje sa zúčastniť štúdia na vysokej škole - nedisponuje finančnými prostriedkami, pomáha sestre so starostlivosťou o svoju vnučku, sanuje vyhrotenú porozvodovú situáciu. Popri tom všetkom rada vykonáva svoje zamestanie. Pochybujem, že absolvent vysokej školy s “potrebnými” teoretickými vedomosťami je plnohodnotnejší ako osoba so stredoškolským vzdelaním a 23-rokmi praxe v povolaní zdravotná sestra. Argumentácia pani Lévyovej je primitívna a určite nieje vyjadrením názorov prevahy členov príslušnej komory. Zosúladenie legislatívy EÚ a SR je možné aj za iných podmienok, pri rešpektovaní tradičného vzdelávania sestier na Slovensku. Obmedzená “šéfka komory sestier” sa môže hambiť, že sa živí príspevkami ľudí, ktorých podkopáva! Dúfam, že jej to členovia komory spravodlivo zrátajú. S pozdravom Tomáš.

Vazena komora, ani ked som bola clenkou ani teraz, ked som uz len registrovaná sestra, nie su z vasej komory ziadne vyhody, ani vobec nic, ani casopis neposielate pre clenov, ani zoznam seminarov, ktorych bz sme sa mohli zucastnovat na ziskanie kreditov, tak mi prosim napiste naco vlastne komora sluzi!

Dobrý deň, ako sa zaratáva rizikové tehotenstvo, materská a rodičovská dovolenka do praxe pre zápočet kreditov?

Dobrý deň! Potrebujem vedieť, či sa započítava aj bakal. štúdium, ktoré som ukončila v roku 2009. Prax sa mi započítala ale škola nie. Poslala som aj diplom na SKSaPA. Som len registrovaná. Pracujem 36 rokov z toho 20 rokov ako zdrav. setra. Nakoľko som si doplnila vzdelanie, mala som to od riaditeľa do roku 2010. Ďakujem.

Bakalárske štúdium sa Vám sa započítava. Za každý ukončený rok bakalárskeho štúdia máte 20 kreditov, samozrejme záleží od toho, od kedy do kedy máte hodnotiace obdobie.

Dobrý deň, som dipl. zdrav. sestra, školu som skončila v 2002 zaregistrovala som sa v roku 2003 a bola som aj členka, členstvo som ale potom zrušila a odvtedy nemám s komorou žiadny kontakt. Ako som sa pred nedávnom dozvedela, všetky sestry, ktoré sa registrovali v rokoch 2002-2004 sa museli preregistrovat. Ja teraz ani netuším, či som preregistrovaná, fakt si to nepamätám, a či sa mi teda začal ten hodnotiaci 5 ročný cykus. Kde získam o tom informáciu, či mám “papiere” v poriadku a kedy mi začal ten cyklus? Na komoru sa proste nedá dovolať. Tiež je na ich stránke uvedené, že každej sestre v prvej polovici tohto roka bude zaslaný informačný list. Ja som od nich dostala poslednú korenšpondenciu asi v roku 2004, aj to iba šek s členským. Načo nás združujú, keď nie sú schopní nás informovať? Predsa každej sestre mal prísť list, že tým a tým dňom začína hodnotiaci 5 cyklus, musíte sa vzdelavať lebo po 5 rokoch bude zhodnotenie. Ale takto to nefunguje. Ja som napr. až do posledných 3 mesiacov o tomto ani netušila, že je nejaký 5 ročný hodnotiaci cyklus, pracujem v sukromnej praxi, mimo zdravat. strediska, s inými sestrami do kontaktu neprichádzam, takže som sa to nemala odkiaľ dozvedieť. Ako je to možné, že ma neinformovali, že bud nemám papiere v poriadku alebo že mi začal hodnotiaci cyklus? A ich podmienky určite spĺňat ani nebudem, lebo ča som bola na pár školeniach, čo ma poslala doktorka, nemám odtiaľ žiadne papiere. Čo ma vyhodia?

Pošli mail do Blavy na komoru a tam sa spýtaj, iste ti dajú odpoveď.

Pracujem ako zdravotná sestra v školstve, vie mi niekto povedať, kde na akých stránkach nájdem dátum seminárov v trnavskej nemocnici. Ďakujem.

Vážená komora sestier, som manžel jednej zdravotnej sestry, ktora zarobí 400 eur za mesiac s nočnými aj sviatočnými príplatkami. Po službách chodí tak vyčerpaná, že zaspáva posediačky. To sa má ešte venovať nahánaniu kreditov. Kto sa má starať o naše deti, milé predstaviteľky Komory sestier. Ukážte rodinným príslušníkom zdravotných sestier jedinú výhodu z tejto organizacie.