SKSaPA

Tak to ste napísal super. Ja som zamestnaná sestra, tiež tažko pracujem so starými a postihnutými ľudmi, chodím z práce totálne vyčerpaná, fyzicky aj psychicky, chodím 2 roč. na vysokú školu, mám manžela, 2 deti, nestíham sa venovať rodine, lebo je toho na mna vela, a oni si vymyslia nejaké kredity, to kedy mám toto stihnúť?

Plne z vami súhlasím, napísala ste to veľmi múdro, len som zvedavá, či to vôbec niekto z komory číta, či ich zaujíma aj náš názor.

Nechapem, co to tu dookola tocite o kreditoch a vycitate to komore. Kredity nezaviedla predsa komora, ale su nariadene europskymi normativmi. Takze nasmerujte svoju nespokojnost na Brusel.

Píšem ako predstaviteľka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, na ktorú ste adresovali svoju otázku. Je mi ľúto, že vaša manželka zarába 400 eur, práve za zvýšenie platov sestier bojuje komora aj napriek skutočnosti, že to nie je jej úlohou ako “stavovskej” organizácie. Komora by mala totiž mať poslanie len “kontolovať” povolanie, v našom prípade je to ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia. Je to spolutvorba zákonov týkajúcich sa ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie, vzdelávanie, regulácia spolu s orgánmi štátnej správy, reprezentovať sestry a pôrodné asistentky SR na medzinárodnej úrovni, podporovať vykonávanie kompetencií- to znamená, aby sestry a pôrodné asistentky mali právo vykonávať činnosti na ktoré majú vzdelanie a naopak, nemuseli vykonávať tie, na ktoré nemajú dané kompetencie, je to množstvo činností o ktorých nemá každý informácie. Myslím si však, že práve popri ťažkej práci v zamestnaní a tiež starostlivosti o rodinu a deti aj ja ako členka rady Komory chápem, aké ťažké je získavanie kreditov … Nemyslím si však, že záujmy sestier a pôrodných asistentiek zastupuje v SR ešte niekto, nejaká organizácia lepšie ako Komora. A na to je potrebné mať kvalitných ľudí, priestory, technické vybavenie. Toto všetko stojí peniaze a verte mi, že z členských poplatkov sa dá pokryť iba minimum nákladov na takúto činnosť… My sme si ani registráciu, ani vzdelávanie nevymysleli, je to súčasť nášho povolania tak, ako všade inde vo svete. Bohužiaľ všade vo svete sestry a pôrodné asistentky sú podľa toho aj ohodnotené a majú patričné spoločenské postavenie, čo sa u nás darí ťažko. Ale ak si nebudeme vážiť samy seba a navzájom, iba ťažko dosiahneme, aby si nás vážili iní… Preto som hrdá na Komoru a na prácu, ktorí v nej ľudia robia, lebo ju robia dobre a s presvedčením, že aj keď to práve jednotlivec- vy, alebo vaša manželka takto nevníma, pre celú armádu sestier a pôrodných asistentiek má naša práca veľký prínos.

Som sestra s 35ročnou praxou. Po zrušení oddelenia v nemocnici a následným prepustením z práce som nastúpila pracovať k obvodnej lekárke so súkromnou praxou. Dala mi minimálnu mzdu - dostávam okolo 270 EUR. Týka sa zvýšenie mzdy aj mňa? Ako to dosiahnem, keď lekárka tvrdí, že jej sa to netýka? Je mi ľúto, že 4 roky pred dôchodkom som takto dopadla. Prosím o odpoveď.

Ano, tyka sa to aj sukromnych lekarov. Zakon plati rovnako aj na nich. Platnost je az od aprila.

Dobrý deň, ja pracujem v pracovnej zdravotnej službe ako sestra. Týka sa nový zákon o vyšších platoch aj mňa? Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobry vecer mile kolegynky, tak pekne nas dostali, pani Levayova, mozme vam gratulovat, co este robite na funkcii? Nie zvysenie, ale platy isli dole, pretoze ak nahodou ste sa nedajboze starali na materskej o svoje deti, tak mate smolu … hamba! Clenske viac nezaplatim, kredity si mozu strcit a davam vypoved, fuj!

No nič si z toho nerobte, ja mam malo kreditou, velmi vela služieb, nestiham sa starat o svoju rodinu, kedze som sama z dvomi detmi, plat je stale nižsi a nižsi, a nikto na mna nebere ohlad, a ked mam aj nejake to volno urcite ho chcem stravit so sovjou rodinou, a nie nahananim nejakých sprostých kreditou. stale sa ohanaju europskimi normami, tak nech nam aj daju take platy, je mi s toho na grcanie už.

To je ono.

Dobry den chodte pracovat do liečebni na ZOBOR v Nitre tam je prace vela a podmienky pod uroven s platom to nie je plat ale žebračenka Sanitari minimalny plat sestra trošku viac a lekari… infekčne priplatky žiadne pridte sa presvedčit ake podmienky tam maju

Poradte, bola som 6 rokov na RD, pri pvom dieťati som oznámila, že nepracujem no pri druhom som na to zabudla a teraz mi prišiel nedoplatok 88 eur pričom sa vyhrážajú vymáhaním.
Čo robiť uvažujem aj o výstupe

Su to bezcharakterny ludia