Skúsenosť s Incon oknami

ked je taka moznost nie je zle si takto zaruku predlzit, len tak ci tak si treba poriadne prestudovat,na co sa aketo predlzena zaruka potom vlastne vztahuje, lebo niekedy su tam nejake tie odchylky

Tak to určite, ono pri takýcho investíciach je dobré sa poistiť. Hlavne je tá podmienka aby vám do okien nezasahovali kadejaký fušery, potom by to bolo už ťažké reklamovať. Ale myslím, že je to tak správne, takto sa tým okná vždy venuje firma, ktorá tie okná vyrobila a vedia najlepšie ako problém vyriešiť. A ako som písal u nás sa to poistenie vyplatilo, hoci to bola len maličkosť ale človek nevie či sa niečo časom ešte nevykľuje.

Ja mám s Inconom dobrú skúsenosť. Okná máme založené od leta ale sme veľmi spokojní. Vyberali sme na základe dvoch cenových ponúk a u tejto firmy sme sa dočkali velmi dobrej komunikácie a ochoty.

Tiež sme radi, máme ich síce len o pár mesiacov dlhšie ako vy ale zatiaľ sú bez chybyčky.

Ja ich už mám niekoľko rokov na byte - plastové, trojsklo. Raz myslím na začiatku bol menší problém pri zavieraní ale vyřiešili to veľmi rýchlo. Od vtedy máme kľud asi 6 rokov. Takže spokojnosť.

To sa moze prihodit, to vacsinou staci len nejak dostelovat tie panty alebo ako sa to vola, aby to lepsie doliehalo, nastavi sa lepsie klucka a je to.

Lenže ako sa to robí správne? To je nejaký návod na to, že do akej miery to doštelovať??

Áno pravda, ono u nových vecí sa niekedy takto stane a človek s tým trochu ráta. Hlavne záleží ako sa k tomu výrobca postavil, v našej situácii s oknami našťastie zodpovedne a promptne chybu zadarmo napravili. Ale už sa mi pár krát stalo, že som niečo kúpil a bol veľký problém opraviť alebo vymeniť i keď to bolo v záruke - takže záleží.

Kde je problém, keď okná dobre netesnia? Môže byť problém s oknami ako takými alebo montáž?

Tak tam môže byť problém aj v kovaní, nejaká chybička pri výrobe, alebo stačí keď sú okná zle namontované a hneď ti prefukujú. Preto si myslí, že je dobré si tie okná poistiť. Myslím, že ja som to mal na dva roky a sklo tri. Potom som si ešte doplácal aj pozáručný servis u firmy. Istota je istota.

…montaz je zaklad pri tomto, lebo casto zvykne byt ta odflaknuta, to uz neraz som aj ja videla…

Nám robil Incon premium okná na dom. Je pravda, že sme troška viac platili ale dom máme veľký po rodičoch, takže tých okien tam je dosť. Ale dokázali nám cenu troška znížiť, za čo sme boli vďační. Ale nemenili by sme, tesnenie je dobré a aj ľahko sa s nimi narába. Dokonca aj tí robotníci si dali námahu a poriadne ich založili, takže ani teraz po 4 rokoch sme nemali žiadny problém. Verím, že nám budu dlho slúžiť.

Čo to znamená, že trošku viac si priplatili? Čo si mám pod tým predstaviť??

Tak tým, že je to veľký dvojgeneračný dom tak sme platili viac ako keby to bol bungalov:-)

Tiež ideme mať okná z Incon. Ale výmenu plánujeme na jeseň. Ešte konkrétne okná vybraté nemáme ale chceme plastové. Len stále máme dilemu či biele alebo tie s fóliou. Je to na dom, takže mne by sa aj tie čo vypadajú ako drevo páčili.

My máme síce drevené od nich ale ak máte možnosť fólie tak určite tú. To drevo vyzerá dobre a čo som videla aj tie dekory tak ten rozdiel, že je to plast až tak nevidno, jedine ak si úplne blízko. Proste ten dojem dreva to dá a to je hlavné.

Vsak to je asi aj lepsie mat takto plastove okno a len s dekorom ako ozaj drevene okno. Mne to pride tak, ze take drevene okna nemaju zase az tak dlhu zivotnost.

zalezi aj ake je to drevo, aka je kvalita tych okien :wink:

Ale určite majú dobrú životnosť, len by som povedala, že sa o ne treba troška viac starať. U plastových to je menej náročné ale určite si nejakú tú starostlivosť vyžadujú. u nás hlavne hrajú dôležítú úlohu financie. Na drevené nemáme, takže by sme to vyriešili takto. No vypadá, že nakoniec pôjdeme to toho dekoru. Najviac sa mi páči dub tak snáď už nebudem vymýšľať:)

Máme od nich plastové na byte a super.