Sociálny pedagóg na škole

Potrebujem informácie praktické aj teoretické o práci sociálneho pedagóga na škole

chcela by som vedieť či:
- sociálny pedagóg môže učiť, ak ano na akom type školy
- je soc. pedagóg kvalifikovaný na špeciálnej škole, je kvallifikovaný ako učiteľ alebo ako vychovávateľ

socialny pedagog je vlastne vychovavatel…

tiez mam ten isty problem, kam zaradit socialneho pedagoga a aky plat mu pridelit ak ma magisterske vdelanie,

socialny pedagog nie je povolanie zamerane na vyucovanie vzdelavacich predmetov v skole, jeho ulohou je pomahat ludom, ktorí potrebuju pomoc v roznych oblastiach, napr. moze pomahat narkomanom, trestancom, tyranym detom a zenam, poskytuje rady rodicom, ktori maju problemove dieta, atd. :slight_smile:

No ja som sociálny pedagóg :slight_smile: soc.ped. je iným názvom vychovávateľstvo - pedagogika emocionálne a sociálne narušených. Toto povolanie je orientované na ten smer, ktorý si soc.pedagóg určí, kedže počas štúdia sa venuje viacerým oblastiam. Napr. ja sa venujem oblasti diagnostiky a poradenstva pri poruchách učenia a správania. Pracovala som DeD ako sociálny pedagóg a platovo som bola zaradená ako špecializovaný pracovník - teda napr.psychológ - teda plat bol až neskutočne smiešny…ale to bola štátna správa, v súkromnej sfére je to o úplne niečo inom…

Mam ukoncenu socialnu pedagogiku.Chcem sa opytat, v ktorych oblastiach a kde presne by som mohla pracovat

Dobrý podvečer, píše Vám študentka vysokej školy, momentálne píšem bakalársku prácu na tému sociálny pedagóg v škole a jeho poradenská činnosť. Chcela by som sa na Vás obrátiť s veľkou prosbou, nakoľko sa mi nedarí zohnať človeka, ktorý by mi odpovedal na pár otázok, by som si dovolila sa Vás opýtať či by ste neboli ochotná? Ďakujem za odpoveď.Veľmi by to v mojej práci pomohlo

Dobry den, chcem sa spytat.studujem socialnu pedagogiku a vychovavatelstvo.Chcem sa spytat ci po vysudovani sa mozem uplatnit aj vo sfere prace s vaznami. dakujem

Pekný večer, aj ja píšem ročníkovú prácu na tému sociálny pedagóg a jeho postavenie v spoločnosti. Mohli by ste mi poradiť nejakú literatúru týkajúcu sa témy. Ďakujem.

Samozrejme, že môžete pracovať aj s väzňami, veď v pláne štúdia je aj postpenitenciárna a penitenciárna starostlivosť.

V oblastiach podľa nového školského zákona 245/2008 , treba si ho vyhľadať!M.

Sociálny pedagóg podľa nového školského zákona 245/2008 môže pracovať aj v špeciálnych výchovných zariadeniach, má široké uplatnenie.

Sociálny pedagóg nie je kvalifikovaný učiť, ale treba si zvýšiť kvalifikáciu o DPŠ

Od pani konzultantky som dostala hodnotenie k diplomovej práci a tam som dostala otázku, že aká je situácia ohľadne sociálneho pedagóga v zákone č. 245/2008?

Prosím vás o odpoveď.Môžem so skončeným odborom sociálna pedagogika pracovať ako vychovávateľka?

Len toľko, že podľa nového školského zákona je už zaradený medzi základné zložky výchovného poradenstva a prevencie a svoju funkciu môže vykonávať v školách a školských zariadeniach .

aky je rozdiel medzi sociálnym pedagógom a špeciálnym pedagógom

Dobry den, pisem bakalarsku pracu na temu miesto socialneho pedagoga a jeho kompetencie v systeme vychovneho poradenstva a prevencie. Mohli by ste mi poradit nejaku literaturu??? vopred dakujem

Sociálny pedagóg - sa venuje v prvom rade prevencii sociálno-patologických javov u detí a mládeže (alkohol, drogy, záškoláctvo, šikana…) + poradenské služby
špeciálny pedagóg - pracuje s deťmi rôzneho postihnutia (mentálneho, telesného)