Sociálny pedagóg na škole

samozrejme, že môžeš… v školských kluboch detí (družiny), detské domovy, alebo aj na stredoškolských internátoch…

Hroncová - Socálna pedagogika… stačí zájsť do knižnice a dať si vypracovať rešerš…

fuha, zaujímavá teória o sociálnom pedagógovi… Neviem, kde si študovala, ale učili Vás to zle! sociálna pedagogika sa NEROVNÁ vychovávateľstvu…!!! sú to dva rozdielne odbory… Napovedá o tom, už len obyčajný názov “sociálna pedagogika A vychovávateľsvo”

Dobry den, som studentka soc.pedagogiky a tento rok pisem bakalarsku pracu. Chcela by som Vas poprosit o jednu laskavost. Moja bakalarka suvisi, teda aspon zatial vymyslam nazov moje bakalarky, so stresom na ZS, a akosi nedokazem do tohto okruhu resp. nazvu zakomponovat postavu soc. pedagoga. Bojim sa,aby som nesklzla do kompetencii psychologa. Chcem Vas preto poprosit, ci by ste mi neporadili, ako moze soc. pedagog pomoct ziakom prekonat stres, alebo co je vlastne v jeho kompetenciach. Za Vasu odpoved velmi pekne dakujem

Pozor, treba si naštudovať vyhlášku 438/2009. Pozerala som odbor sociálny pedagóg, ale pri vychovávateľoch nie je uvedený. Jedine v školách a zariadeniach pre žiakov so zdrav. znevýhodnením, ale s doplnením špeciálnej pedagogiky.Soc. pedagóg môže robiť prácu sociálneho pedagóga. Teda ak máme striktne brať do úvahy novú vyhlášku. V každom prípade si treba naštudovať tú vyhlášku. Nie je to sranda, treba si dať pozor na to, čo študovať. Človek môže zistiť, že jeho predstavy o tom, čo chce robiť a čo študuje sa môžu diametrálne líšiť. Škoda potom času aj peňazí. Mne sa stalo niečo podobné, aj keď som to v tej dobe, keď som študovala, nemohla ani tušiť. Teraz som z plnej kvalifikácie vychovávateľky zo dňa na deň nekvalifikovaná pracovná sila. Potom zostanú len oči pre plač.

Mam ukončené magisterské štúdium v odbore pedagogika, v študijnom programe sociálna pedagogika.Môžem s týmto vzdelaním pracovať ako vychovávateľka na Špeciálnej základnej škole?
Ak by som si zvýšila kvalifikáciu o DPŠ, kde by som sa mohla uplatniť. Ďakujem

AKo som pochopila z daných mailov, social. pedagóg má uvedené kompetencie v školskom zákone. A ako je to s kompetenciami sociálneho pracovníka?

to by som netvrdila tak isto slovom samozrejme, študujem sociálnu pedagogiku a bolo mi oznámené, že ako vychovávateľ nebudem kvalifikovaná, takže peniaze za štúdium sú nenávratne preč a legislatíva? protirečivé, zavádzajúce a nepremyslené formulky…

Píšem diplomovú prácu na tému možnosti využitia metód sociálnej práce v praxi sociálneho pedagóga. Nestretla som sa k etickým kódexom sociálneho pedagóga. Môže mi niekto poradiť, kde by som to našla ďakujem

Ahoj …ja píšem bakalárku na presne túto istú tému. a kvalitná literatúra je od Bakošovej- Sociálna pedagogika ako životná pomoc, Határ- Agresia žiakov očami sociálneho pedagóga…to sú dve super knižky…

dobrý deň, prosím vás, nevie mi niekto poradiť, či pozná absolventa sociálnej pedagogiky, ktorý pracuje v oblasti primárnej prevencie drogových závislostí? potrebujem to kvôli bakalárskej práci. ďakujem

ja keď som písala bak. prácu tak som na škole využila výchovných poradcov a kľudne sa môžete obrátiť na ktorúkoľvek pedag. psych poradňu.

Dobrý den, náhodně jsem narazila na Váš dotaz. Studuji také sociální pedagogiku - magisterské. Nás učili,že kodex (je jen doporučený ) a může si jej vytvořit každá škola sama,posílám Vám jeden na ukázku. Měla bych prosbu: Potřebovala bych někde najít metody a přístupy k sociálně zněvýhodněným a využití těhto metod. Děkuji Tady je odkaz na kodex
http://www.londynska.cz/plany/200809030516tickykodex1.doc

Našla som Váš článok a chcem sa opýtať, odkiaľ viete, že sociálna pedagogika je pedagogika emocionálne a sociálne narušených? Podľa čoho ste vychádzali?

Poradíte? V čom sa odlišuje práca školského sociálneho pracovníka, školského pedagóga a sociálneho pedagóga? Dostala som otázku od oponenta pri bakalárke. Ďakujem.

Socialny pedagog je odbornik, pozri zakon 319 / 2009. Vela pomoze casopis Vychovavatel, rocnik 2009 / 2010, hlavne posledne cisla.
Prajem uspechy na statniciach.
Peter DCA

Naštudujte si Bakošovú: Sociálna pedagogika ako životná pomoc a nájdete odpovede na všetky otázky

Neviete mi niekto proadit? Od skolitelky som na obhajobe dostala otazku tykajucu sa klucovych kompetencii vychovavatela v DeD. Neviete, kde by som ich mohla najst?

Zastavam podobny nazor.

Ale z hladiska legislativy nie, bola by si nekvalifikovana a pracovala by si za par eciek.