Sociálny pedagóg na škole

Som študentkou 3. ročníka a témou mojej bakalárskej práce je: Prevencia drogových závislostí v činnosti sociálneho pedag. Môžete mi poradiť, v akej literatúre nájdem jeho možnosti a kompetencie.

Ahoj, ja študujem mg. soc. pedagogika a v sobotu sme mali skúšku zo soc. pg. Hroncová, Emerová - sociálna pedag. - vývoj a súčasný stav v SR, Bakoššová - SP ako životná pomoc, Hatar - Sociálny pedagóg, časopis Pedagog. revue - 2005/1.

Píšem prácu na tému: Vzdelávacia kompetencia v práci sociálneho pedagóga s aplikáciou na školu. Mohol by mi niekto poradiť, v ktorých školách na Slovensku by som mohla nájsť sociálneho pedagóga?

Ahoj. Ja tiež píšem záverečnú prácu s presne takým istým názvom. Mohli by sme si navzájom pomôcť. Keď tak sa ozvi na môj mail.

Ahoj a ja píšem prácu na tému úloha a kompetencie soc. pedagóga v dnešných školách. Ja by som chcela vedieť, či je na to dosť literatúry alebo časopisy, mohli by sme si vymienať informácie alebo posielať email. Kto píše o soc. pedagogóvi?

To treba študovať sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. To je jediná výhoda, že je to vlastne dvojodborové štúdium.

Dobry den, studoval, alebo studuje niekto na Trnavskej univerzite? Mgr. studium v odbore socialna pedagogika a vychovavatelstvo?

Študovala som na TU v TT, odbor soc. ped. a vych., ukončila som ho tento rok.

Ahojte prosím vás čo môžem v budúcnosti robiť, keď vyštudujem sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo?

Ahojte, neviete mi poradiť, kde na internete nájdem súčasný stav sociálnych pedagógov na ZS v SR? Alebo nejakú dobrú stránku na podobné niečo? Okrem diplomoviek, ďakujem krásne!

Dobry den, aj mna by zaujimal sucasny stav socialnych pedagogov na skolach. Pisem DP o socialncy pedagogoch. Dakujem.

Dobrý deň
Surfovaním na internete som natrafil na diskusiu v rámci sociálnej pedagogiky nechcem sa veľa rozkecávať plánujem si dokončiť Mgr. štúdium na TU v odbore SPV. Mohli by ste mi prosím zaslať nejaké informácie ohľadom tohto štúdia. Je to náročné plánujem študovať externe, koľko je tam zhruba predmetov, akí sú vyučujúci, skúšky sa môžu robiť priebežne počas prednáškového obdobia alebo až v skúškovom období, skúšky sú akou formou. Za informácie vrele Ďakujem Ľ. I

Dobrý deň,

ja študujem na TU odbor SPV, externá forma. Teraz som v 5. ročníku. Dá sa to zvládnuť, aj popri práci, skúšky sú celkom v pohode, ale záleží na akých vyučujúcich narazíš, ale sú v podstate v pohode. Skúšky sa dajú robiť aj počas semestra.

Zdravím. Môžem z odboru sociálna pedagogika a vychovávateľstvo pracovať aj v MŠ?

Dobrý deň,
prosím Vás viete mi poradiť, kde by som na internete alebo v akých knihách našla aké Faktory ovplyvňujú sociálnych pedagógov v školách? Ďakujem

Ahoj. Prosím ťa potrebovala by som vedieť či môže robiť socialny pedagog diagnostiku žiaka? Viem že to má vo svojich funkciách ale určite niečo na to ešte potrebuje aby mohol napriklad vyhodnocovat dotazniky…Robím seminárku na tému diagnostika v SP tak by som to potrebovala vedieť. Za odpoveď ďakujem.

Ahojte, rada by som sa spýtala kde všade sa môže sociálny pedagóg a vychovávateľ uplatniť pri téme marihuana, drogy? Konkrétne v primárnej prevencii, sekundárnej a možno aj terciárnej? Príprava a realizácia preventívnych programov na školách, v CPPaP?

fuha tak s tymto neviem ci nebude trosku problem

No to je pekné :smiley: :smiley: Super odpoveď

Ešte potrebuješ odpoveď? či už si našla?