Som normalna? Nedokazem dosiahnut orgazmus

Mne to nedovoli robit jazykom, ze to nema rada, ja to nechapem.

Ja som vaginalny nemala a to si sex uzivam, najlepsie sa urobim sama.

Ja som vaginalny nemala taktiez a partner ma urobi malokedy, pomaham si sama a je to super!

Som uz s manzelom 10 rokov a nemozem s nim vobec dosiahnut orgazmus, iba ak tam sama alebo s vibratorom - je to normalne alebo je on neschopny alebo ma vobec nevzrusuje?

Gaja, mozno je to tak, ako uvazujete a mozno je to aj o vasej kontrole, kde s kym a do akej blizkosti sa dokazete priblizit. Oddat sa uplne druhemu znamena aj doverovat, aj darovat seba so vsetkym v danom momente, ak sa to nedari, mozete skumat svoje motivy, preco sa pri manzelovi nemozete tak uvolnit, ako sama so sebou a odkial pochadza sila vasej kontroly a ci v tomto vztahu a v sexualite ma este stale dolezitu funkciu, najcastejsie ochrannu pred cim, alebo pred kym sa chranite a pod. Takyto druh kontroly pochadza najcastejsie z detstva, dospievania, ked ste zazivali situacie, ze sa verit nedalo a niekedy z dlhotrvajucej autoerotiky, mozno z mladych cias, ked ste nemali partnera atd. Mozno tuto kontrolu seba mozete zacat skumat aj v beznych situaciach zivota, ako a kedy a komu mozete verit a prejavit svoje city, hlbku duse, svoje telo … atd. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova

Ahoj, mam taky isty problem s dosiahnutim orgazmu s priatelom. Dosiahnem ho len vtedy, ak si trochu pomozem aj ja s erotickymi pomockami. Niekedy si myslim, ze to aj partnerovi prekaza, ze ma nemoze uspojit on sam. Som normalna alebo sa nemozem sustredit na to. Poradte mi.

Ja by som sa chcel opytat, aky je priebeh klitorialneho orgazmu, resp. co zena citi, ked sa schyluje k tomuto orgazmu?

Ahoj, ako je možné, že orgazmus dosiahnem len v mis. polohe?

Tebe sa to paci, jaj tak teba by som chcela mat za partnera.

Nebojte sa, ja som na tom tak isto, klitorisalny orgazmus dosiahnem vzdy, ale vaginalny nikdy, nevedeli by ste mi poradit, ako ho mam dosuahnut, co pritom treba robit, viem, ze je skor chyba vo mne ako v partnerovi.

Ja by som nanu netlacil, skor by som ju troka pripil (nic v zlom ,jasne ?! vramci vztahu), potom skusil praktizovat. Ja som takto vyhral a vyhravam stale.

Ale ako dlho ho este dokazes drazdit je otazka.

Ahoj Katherine. Ja som na tom uplne tak isto ako ty, nikdy v zivote som nezazila ziadny orgazmus ani sama ani s partnerom vobec ziadny. Aj ja som si vravela, preco prave ja, az kym som nenasla tuto stranku a prisla na to, ze nie som jedina. Mam priatela, ktoreho velmi milujem a chcem snim byt stastna, no horsie je, ze on nevie o mojom probleme a bojim sa, ze ked na to dojde, tak si bude mysliet, ze som ina ako ostatne a ze sa mi milovanie so mnou uz nebude pacit. Milovanie s nim sa mi paci, ale bez toho orgazmu to predsa len neni ono. Tak ak by si mala zaujem, mozeme popisat e-mail? Budem velmi rada, lebo vidim, ze sme na tom tak isto.

Ak by mi niekto vedel pomoct ako dosiahnut orgazmus, tak by som bola velmi rada alebo popisat o tom nieco, dakujem.

Sona, myslim si, ze to nie je velmi na mail, lebo popisov o orgazme najdes vela v knihach aj na internete, je to skor o uvolnovani, prijimani svojho tela a svojej duse a tym sa pomaly da ucit a uzivat si samu seba. Na to je viacero moznosti technik, moznosti, dychove cvicenia, cvicenia s cakrami, relaxacne a ine. A mozno este spoznavanie toho, co tvojmu uvolnovaniu brani, psychologicka Rita Svihranova.

Ahoj som vydatá 10 rokov a manžel ma nedokáže dobre spraviť, musím sa priznať, že sem tam si to spravím sama na nom a inakšie polohy mi nevyhovujú. Od neho je to slasť, ale nie je to za každým! Je to normálne, že si to spavím ja sama lepšie klitorisálne dostanem orgazmus. Vaginálne som ešte sex nezažila. Možno, že som napätá a neviem sa uvolniť alebo náročná? Mate podobné problémy?

Ahoj Petra, no asi sa nedokážeš poriadne uvoľniť - odreagovať. Vyskúšajte s manželom nejakú predohru. Takú erotickú masáž, pracuj s dotykom, ten každý potrebuje – túži po ňom. Pusti sa do vzrušujúceho objavovania, naplňte vaše telá vzrušením a nehou. Pri masáži sa telo zbaví stresu – celkového napätia, príjemne sa odreaguje. Jemnými a nežnými dotykmi stimulujte erotogénne zóny – prežívajte slasť a nehu. Vnímaj jemné signály, pocity – atmosféru, odovzdajte sa jeden druhému.

No ako som citala vase prspevky, tak som sa dozvedela, ze kazda nemate problem dosiahnut orgazmus, ale pokial si samy drazdite klitoris, tak vam to ide bez problemov. Ale ja mam vatsi problem. Ja orgazmus neviem dostat ani vaginalne, ani ked si drazdim klitoris, je to normalne?

Ja mám ten istý problém. A to už mám dá sa povedať dosť rokov. Mala som vaginizmus. Jednoducho sa manžel do mňa nemohol dostať. Náš sex bol vlastne o tom, že som ho vždy nechala na mne urobiť sa. Skúšali sme, aby sa upriamil iba na moje prsia. Sústredil sa iba na ne a pohyboval sa mi na stehnách až kým nevyvrcholil. Postupne sam, ale začala cítiť akési napätie, začala som cítiť vzrušenie keď sa mi hral s prsiami, keď som mu jeho penis nimi objala a on sa mi v nich vyvrcholil. Veľký úspech bol, keď sa po strašne dlhej dobe dostal do mňa aspoň prstami a urobil ma klitorialne. Normálny orgasmus nemám, a nemám ani často ten klitorialny a keď, tak to trvá naozaj dlho. Až ma všetko bolí. Nechám manžela nech sa na mne urobí a potom to skúšame alebo to vzdáme. Niekdy ho moje uspokojovanie / prstovanie, lízanie / tak vyhecuje, že sa na mne urobí aj potom. A ja som zase neurobená… Ale práve včera sa stalo niečo, čo sa mi ešte nestalo. Celý deň som bola akási nesvoja, že by neukojená? Ten stav som ešte nezažila. Čakala som na manžela. A ked prišiel, vzala som ho priamo do postele a chcela som, aby ma urobil proste len tak. Začal ako už tradične na mojich prsiach, Nevydržala som to, vzala som jeho ruku a nasmerovala ho tam dolu. Prstami aj jazykom ma urobil 2x za sebou. NEVÍDANÉ A NESKUTOČNÉ!

Ahojte. Neviem čo so sebou. Som veľmi sklamaná. Mám 20 rokov a s partnerom si užívame sexuálny život už štvrtý mesiac a ešte som nemala žiadny orgazmus. Ani sama to nedokážem, aj keď som to už viackrát skúšala. Hanba sveta, ale v živote som nemala orgazmus, ani vaginálny ani klitorisu. Prosím, pomôžte mi, čo mám robiť?